TopVue Premium for Astigmatism (1 čočka)

109 Kč
100% doporučuje
Skladem

Výhodnější balení: TopVue Premium for Astigmatism (3 čočky) - 299 Kč (ušetříte 28 Kč)

Kdy odešleme? Pondělí 26.2. zvolte své parametry
Přidat 259 Kč
Osobní odběr (1–2 dny) od 35 Kč *
PPL (1–2 dny) od 79 Kč *
Česká pošta (1–2 dny) od 79 Kč
GLS (1–2 dny) od 85 Kč
* Pro objednávky nad 200 Kč je poštovné zdarma

Kontaktní čočky TopVue Premium for Astigmatism

TopVue Premium for Astigmatism jsou torické kontaktní čočky korigující astigmatismus. Design čoček zajišťuje stabilní polohu čočky na oku. TopVue Premium for Astigmatism jsou extrémně prodyšné a zároveň mají vysoký obsah vody.Přejít na základní balení TopVue Premium for Astigmatism (3 čočky)

Vlastnosti - TopVue Premium for Astigmatism (1 čočka)

Výrobce: TopVue
Zakřivení (BC): 8.60
Průměr (DIA): 14.20
Velikost balení: 1 čočka
Propustnost kyslíku: 104 Dk/t
Vyměnit za: 14 dnů
Expirace: 24 měsíců a více
Množství vody: 45%
Cylindr: od -0.75 do -2.25
Dioptrie: od -12.00 do +6.00
Materiál: Innofilcon A
Spaní s čočkami?: Ne
UV filtr: Ne
Název produktu: TopVue Premium for Astigmatism
Zdravotnický prostředek: Ano

Péče o Vaše oči

Komentáře (15)

Máte nějaké otázky nebo názor?
Simona Popelková

Dobrý den, potřebovala bych, prosím, poradit. Jsem zvyklá nosit kontinuální čočky PureVision (L: 5.0 D, P: 4.5), nově mi však byl zjištěn astigmatismus. Hodnoty doporučené optometristkou pro KČ jsou: L: -4.5 D, cylindr -1, osa 167°, P: -4.00 D, cylindr -1, osa 2°. Nevím si rady, jaké čočky a jaké parametry vybrat. Existují astigmatické čočky s těmito parametry a zároveň kontinuální? Mockrát děkuji, Simona

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Dle teoretického přepočtu byste měla mít pro pravé oko čočku s hodnotou dioptrie -4,00, cylindru -0,75 a osy 180°. Pro levé oko bude mít čočka hodnotu dioptrií -4,25, cylindru -0,75 a osy 170°. Pokud máte cylindrické hodnoty naměřeny nově, je možné, že Vám plná korekce nebude příjemná. Výhodou značky TopVue je však služba Garance vrácení peněz, která je nabízena k vybraným balením čoček (v případě TopVue Premium for Astigmatism se jedná o balení 3 nebo 6 čoček). Pokud Vám nebudou čočky z jakéhokoliv důvodu vyhovovat, můžete je za podmínek uvedených na webu vrátit a nepřijdete o svou investici. Pokud byste měla zájem o čočky s kontinuálním režimem nošení, mohli bychom Vám z našeho sortimentu nabídnout např. Bausch + Lomb ULTRA for Astigmatism se stejným zakřivením, které jste nyní nosila. Správně byste ovšem měla mít čočky vybrané a odborně aplikované očním specialistou. Ten Vám na základě parametrů očí a Vašich preferencí vybere vyhovující čočky. Dle zkoušky pak případně navrhne změny - v čočkách nebo i v korekci. Rozhodnete-li se vybrat si čočky sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček nebo jejich parametrů nelze uplatnit případnou reklamaci. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.
Magdaléna

Dobrý den, ráda bych Vás poprosila o radu s výběrem čoček. Mé hodnoty jsou: pravé oko: -3,25, cyl. 1,0, osa 180° levé oko: -4,00, cy. 0,5, osa 35° Bohužel si nevím rady s výběrem čočky pro levé oko z důvodu malého cylindru. Předem děkuji za odpověď.

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Rádi Vám pomůžeme. U levého oka máte cylindrickou hodnotu zatím nízkou a bude nutné ji přepočítat na sféru. Ke korekci zraku tak budete potřebovat na každé oko jiný typ čočky. Ve Vašem zápise jste však neuvedla znaménko u cylindrické hodnoty. Z tohoto důvodu Vám vypočítáme obě varianty a vy si před nákupem nezapomeňte zkontrolovat znaménko.
Pokud budete mít u cylindrické hodnoty - nebo =, budete ke korekci pravého oka potřebovat tuto torickou (astigmatickou) čočku s hodnotou dioptrie -3,25, cylindru -0,75 a osy 180°. Ke korekci levého oka budete potřebovat sférickou čočku TopVue Premium s hodnotou dioptrie -4,00.
Pokud budete mít u cylindrické hodnoty +, budete ke korekci pravého oka potřebovat tuto torickou (astigmatickou) čočku s hodnotou dioptrie -2,25, cylindru -0,75 a osy 90°. Ke korekci levého oka budete potřebovat sférickou čočku TopVue Premium s hodnotou dioptrie -3,50.
Protože se jedná o čtrnáctidenní čočky s denním režimem nošení, budete k čočkám potřebovat i vhodný roztok např. Gelone. Pokud byste měla další otázky, napište nám. Pěkný den.
Alexandra

Dobrý den, uvažuji o tom, že bych zkusila nosit čočky. Někde jsem četla, že při nákupu čoček je třeba trochu upravit naměřené hodnoty, ale bohužel nevím jak. Mohli byste mi poradit? A je toto pro mě vhodný typ čoček? Děkuji Levé oko: dioptrie -0,25, cylindr -0,75, axis 90° Pravé oko: dioptrie -0,25, cylindr -0,75, axis 95°

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Ano, u čoček obecně je často potřeba udělat přepočet dioptrických hodnot. U torických (astigmatických) čoček jsou úpravy velmi časté, protože se čočky vyrábějí v omezeném rozsahu. Vaše dioptrické hodnoty však zůstanou více méně stejné. Bude nutné jen zaokrouhlit osu u pravého oka na celou desítku. V případě hodnoty osy končící na 5° můžeme osu zaokrouhlit dle matematických pravidel nebo ji zaokrouhlit dolů. Ve Vašem případě bychom se přiklonili k zaokrouhlení osy pro pravé oko dolů, na hodnotu 90°. Budete tak mít dioptrické hodnoty stejné pro obě oči (hodnota dioptrie -0,25, cylindru -0,75 a osy 90°). Protože jsou TopVue Premium for Astigmatism čtrnáctidenní, budete k čočkám potřebovat ještě roztok, se kterým o čočky budete pečovat např. Gelone. Nebo Vám můžeme nabídnout jednodenní čočky, které jsou pro začátečníky výbornou volbou, protože nevyžadují žádnou péči. Jednoduše si berete vždy nové, perfektně čisté čočky a po vyjmutí je jednoduše vyhodíte. Ze sortimentu jednodenních čoček bychom Vám doporučili čočky 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Klára

Dobrý den, mám na levém oku - 2.00, cyl - 0.75, Axis 160, Bc 8.5, dia 14.5 a na pravém - 1.50, cyl - 0.75, Axis 020, Bc 8.5, dia 14.5. Jaké čočky by pro mě byly vhodné? Děkuji.

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Tento typ kontaktních čoček můžete vyzkoušet. Velikostní parametry sice nebudou naprosto stejné, ale stále se pohybují v povolených mezních odchylkách. Protože se jedná o 14denní kontaktní čočky nezapomeňte si koupit ještě roztok na čočky. Z našeho sortimentu bychom Vám doporučili univerzální roztok Gelone. Jestliže s kontaktními čočkami začínáte, bylo by lepší začínat s jednodenními kontaktními čočkami např. 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism, které mají stejné velikostní parametry jako uvádíte v zápise. V každém případě by bylo dobré konzultovat aplikaci prvních čoček či změnu značky čoček s Vaším očním specialistou. Vyhnete se tím nevhodné investici. Pakliže si i přesto chcete koupit kontaktní čočky na internetu bez porady, pak pro nákup můžete zadat stejné dioptrické hodnoty, které jste uvedla v zápise. Dioptrické hodnoty není nutné pro nákup čoček upravovat. Pokud byste měla další otázky, napište nám. Hezký den.
Pája

Na jednom oku mám astigmatizmus a na druhém ne. Odhodlala jsem se, vyzkoušet si čočky a jsem spokojená. Vidím výborně na oba typy čoček. Druhý den jsem čočky v očích ani necítila. Jsem moc spokojená.

Jitka Říhová

Dobrý den, zakřivení mám mít 8,7 a průměr 14,5, u těchto čoček jsou hodnoty pouze 8,6 a 14,2, jsou pro mně vhodné?

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, díky za dotaz. Tyto parametry nejsou při výběru čoček rozhodující. Je nutné zvolit materiál se správnými vlastnostmi - optimálním obsahem vody a propustností kyslíku. V případě, že se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Zatím mějte hezký den.

Lucie

Dobry den, prosim jake parametry mam zvolit pro objednavku torickych cocek s temito parametry: VOD:0,16nat.,c.c.-2,75-0,5ax170=1,0 a VOS:0,2nat.,c.c.-2,5-0,5ax5=1,0 pocitam s tim, ze cylindr zacina na -0,75. Moc dekuji

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Pokud Vás trápí jen tento nízký astigmatismus, doporučili bychom Vám v tuto chvíli kontaktní čočky pouze s dioptrií. Pro pravé oko -3,00 a pro levé oko -2,75. Vhodnost dioptrií můžete vyzkoušet na čočkách TopVue Premium, které jsou dostupné i v balení po 1 kuse. V případě, že se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.
Kamila Dráchová

Vyzkoušeno a spokojenost :)

Verča

Za mě super. Trochu jsem pošolíchala osu, ale i tak je vidění ostré. Doporučuji.

Jana Veselá

Dobrý den, mohu se zeptat, jak vyřešit osu, když mám 165°? Zda vzít 160° nebo 170°? Děkuji Veselá Jana

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Bohužel to pro nás není možné odhadnout. Je to velmi individuální a nevíme, co bude vyhovovat právě Vám. Tyto rozdíly je nutné otestovat při nošení. Poraďte se se svým očním specialistou, nebo objednejte na vyzkoušení obě hodnoty. Díky za pochopení a přejeme hezký den.

Blanka Truhlářová

Moc ráda jsem je vyzkoušela. Brala jsem si víc parametrů, abych mohla vyzkoušet, co mi líp sedne a i tak mi čočky druhý den přišly. Na svoje čočky jsem u doktorky čekala měsíc... Nechápu.

Marek

U mě po vyzkoušení všechno v pořádku.

Bartík

Na první vyzkoušení velice pozitivní pocit. Zatím to vypadá velmi slibně. Oči nejsou podrážděné a vidění není rozmazané ani nijak jinak špatné.

Vašíčková Aneta

Všechno v naprostém pořádku. Pohodlné a příjemné čočky. Snadno se mi nasazují.

Fojta

Potěšilo mě, že jsem narazil na čočky za takovou cenu. Sedly mi skvěle a když se ohlédnu, kolik jsem za čočky dřív platil... No připadá mi to přitažené za vlasy.