TopVue Monthly (2x6 čoček) + roztok Gelone 360 ml

977 Kč 932 Kč
100% doporučuje
Poštovné i osobní odběr máte ZDARMA
Skladem
TopVue Monthly (6 čoček)
Kdy odešleme? Čtvrtek 30.11. zvolte své parametry
Běžná cena 359 Kč
TopVue Monthly (6 čoček)
Kdy odešleme? Čtvrtek 30.11. zvolte své parametry
Běžná cena 359 Kč
Roztok Gelone 360 ml
Kdy odešleme? Čtvrtek 30.11. zvolte své parametry
Běžná cena 259 Kč
Poštovné i osobní odběr máte ZDARMA
977 Kč 932 Kč

Kontaktní čočky TopVue Monthly 2x6 čoček a roztok na kontaktní čočky Gelone 360 ml

Vlastnosti - TopVue Monthly (6 čoček)

Výrobce: TopVue
Zakřivení (BC): 8.60
Průměr (DIA): 14.00
Velikost balení: 6 čoček
Expirace: 24 měsíců a více
Propustnost kyslíku: 26 Dk/t
Vyměnit za: 30 dnů
Množství vody: 38%
Dioptrie: od -12.00 to +4.00
Spaní s čočkami?: Ne
Materiál: Polymacon
Název produktu: TopVue Monthly
UV filtr: Ano
Hyaluronát sodný: Ano
Zdravotnický prostředek: Ano

Vlastnosti - Roztok Gelone 360 ml

Výrobce: Soleko
Typ roztoku: Univerzální
Obsah: 360 ml
Expirace: 12 měsíců a více
Použitelnost po otevření: 3 měsíce
Hyaluronát sodný: Ano
Konzervanty: Ano
Zdravotnický prostředek: Ano

Komentáře (2)

Máte nějaké otázky nebo názor?
Zuzana Weihrauchová

Děkuji za odpověď. Ještě by mě tedy zajímalo, když už mám čočky koupené, jestli je můžu nosit a pokud ano, tak jestli nošením silnějších čoček ubližuju očím nebo si je "záměrně" kazím, když bych měla mít o 0,25 dioptrie míň než u brýlí. Ještě jednou děkuji.

Odpověď info@cocky-online.cz

Jednou krabičkou si oči určitě nezkazíte, může Vás ale bolet hlava nebo mít unavené oči. Další čočky si ale určitě objednejte o 0,25 slabší. Děkujeme a přejeme hezký den.

Zuzana Weihrauchová

Dobrý den, koupila jsem si u Vás tyto kontaktní čočky a včera jsem si je poprvé nasadila, obraz byl jako HD rozlišení v televizi :-D vše je strašně moc ostré, až mě z toho bolí hlava. Chci se zeptat, jestli je to normální a jestli si oči zvyknou a bolest hlavy odezní. Dále bych se chtěla zeptat, jestli je normální, že mám po nasazení čoček viditelné žilky v očích a trochu mě i oči pálí. Koupila jsem si čočky s dioptriemi, které mi předepsala paní doktorka na brýle (L= -3,5; P= -4,25), tak snad jsem udělala dobře. Jinak jsem kdysi již čočky nosila, ale je to už několik let, takže si nepamatuji, jestli jsem měla stejné „příznaky“. A ještě bych se chtěla zeptat, jak se pozná rub a líc u těchto čoček, většinou bývají na čočce „vyražená“ písmena nebo číslice, podle kterých se zjistí, jestli se umístí čočka do oka správnou stranou, ale tyto čočky jsou hladké. Moc děkuji za odpovědi a přeji krásný den. Weihrauchová Z.

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, dioptrie pro kontaktní čočky se často liší od těch, které jsou naměřeny pro brýle, protože čočka koriguje zrak z jiné vzdálenosti, než brýle. Ve Vašem případě bychom Vám doporučili dioptrie pro pravé oko -4,00 a pro levé oko -3,25. Příliš ostré vidění a bolesti hlavy mohou vznikat právě kvůli tomu. Podrážděné oči může způsobovat solný roztok, ve kterém jsou čočky dodávány. Před nasazením zkuste čočky propláchnout fyziologickým roztokem. Pokud Vaše potíže budou pokračovat, doporučujeme Vám se obrátit na očního specialistu. Co se týče stran čočky, řiďte se jejím tvarem. Pokud je čočka ve tvaru "mističky" má správný tvar, pokud "talířek" je čočka obráceně. Děkujeme za Vaše dotazy, neváhejte se na nás kdykoliv znovu obrátit.