TopVue Air Multifocal (1 čočka)

179 Kč
95% doporučuje
Skladem

Výhodnější balení: TopVue Air Multifocal (3 čočky) - 529 Kč (ušetříte 8 Kč)

Kdy odešleme? pondělí 24.6. zvolte své parametry
Vybrat parametry i pro druhé oko
Přidat 259 Kč
Osobní odběr - prodejny a boxy (1–2 dny) od 35 Kč *
PPL - kurýr (1–2 dny) od 79 Kč *
Česká pošta - kurýr (1–2 dny) od 79 Kč
GLS - kurýr (1–2 dny) od 85 Kč
* Pro objednávky nad 200 Kč je poštovné zdarma

Kontaktní čočky TopVue Air Multifocal

TopVue Air Multifocal jsou multifokální kontaktní čočky vyrobené ze silikon-hydrogelového materiálu, které jsou určené ke korekci presbyopie. Konstrukce a design čoček TopVue Air Multifocal využívající několika optických zón, které velmi dobře zpracují korekci zraku na všechny vzdálenosti.

Materiál a jeho přednosti

celodenní hydratace kontaktních čoček topvue

Čočky jsou ze silikon-hydrogelového materiálu třetí generace, který se vyznačuje výbornou prodyšností při zachování vysokého obsahu vody. Přenos vzdušného kyslíku k rohovce probíhá prostřednictvím mikroskopických kanálků a činí celých 100 Dk/t.

Obsah vody je 45 %, což zachovává vysoký stupeň hydratace po celý den. Množství vody obsažené v TopVue Air Multifocal také snižuje hromadění depozit na povrchu čoček, čímž je eliminováno riziko vzniku bakteriální infekce.


Konstrukce čoček a princip korekce

Konstrukce a design čoček TopVue Air Multifocal využívá několika optických zón. Při tomto principu střídání jednotlivých optických zón v soustředných kruzích je využíváno přirozené fyziologické vlastnosti oka, kdy se při zaostření na blízké předměty zornice stahuje a při pohledu do dálky naopak rozšiřuje. Optická zóna korigující vidění na blízko je tak soustředěna v centru čočky, přičemž ji směrem k okrajům střídají zóny pro pohled na větší vzdálenosti. Tím je zaručena kvalitní korekce zraku na všechny vzdálenosti a zároveň vysoký komfort nošení.

Jakou adici zvolit?

Kontaktní čočky TopVue Air Multifocal disponují čtyřmi adičními hodnotami. V případě, že se naměřená adice pohybuje mezi dvěma z těchto čtyř adičních hodnot, volíme tu hodnotu, která je nižší. Pokud je třeba zohlednit dominantnost očí, volíme pro dominantní oko hodnotu vyšší, pro nedominantní pak hodnotu nižší. Pokud si nebudete jistí nebo bude-li chtít poradit, napište nám do komentářů, rádi Vám pomůžeme.

Způsob nošení a péče o čočky

Kontaktní čočky TopVue Air Multifocal jsou určené ke každodennímu nošení s periodou výměny 30 dní.
Čočky nejsou určené k přespávání. Před spánkem doporučujeme čočky z očí vyjmout, mechanicky očistit a uložit do pouzdra naplněného čerstvou dávkou roztoku.
Důslednou péčí a hygienou při manipulaci s čočkami budete moci čočky využívat po celou dobu jejich doporučené životnosti.

Tyto čočky máme také v balení po 3 ks a 6 ks.

Vlastnosti - TopVue Air Multifocal (1 čočka)

Výrobce: TopVue
Zakřivení (BC): 8.60
Průměr (DIA): 14.20
Velikost balení: 1 čočka
Adice: +1.00, +1.50, +2.00, +2.50
Propustnost kyslíku: 100 Dk/t
Expirace: 24 měsíců a více
Vyměnit za: 30 dnů
Množství vody: 45%
Dioptrie: od -12.00 do +6.00
Materiál: Innofilcon A
Spaní s čočkami?: Ne
UV filtr: Ne
Název produktu: TopVue Air Multifocal
Hyaluronát sodný: Ano
Zdravotnický prostředek: Ano

Péče o Vaše oči

Komentáře (46)

Máte nějaké otázky nebo názor?
Andrea

Dobrý den, prosím o radu jaké multifokální čočky zvolit, podle měření na brýle: P -2.00 adice +1.5 L -1.25, adice +1.5 Děkuji

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Dle zápisu byste teoreticky měla mít pro kontaktní čočky stejné dioptrické hodnoty. Můžete je tedy zadat tak, jak jsou. Protože se jedná o měsíční čočky s denním režimem nošení budete k čočkám potřebovat i vhodný roztok se kterým budete o čočky pečovat např. Gelone. Jestliže s multifokálními čočkami začínáte, aplikujte si je v prvních dnech o víkendu či doma po pracovním dnu, abyste měla klid. Jedná se již o složitější korekci zraku, na kterou si mozek musí přivyknout. Aby adaptace na nový typ čoček byla co nejrychlejší, pomáhejte si drobnými pohyby hlavou ve směru pohledu. Drobné pootočení hlavou při pohledu nahoru, dolů či do stran výrazně usnadní návyk na nový typ korekce. V případě, že by korekce zraku nebyla dobrá, kontaktujte svého očního specialistu a požádejte jej o odbornou aplikaci multifokálních čoček. Oční specialista Vám může během vyšetření upravit dioptrické hodnoty tak, aby byla korekce zraku perfektní. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Jiří Strangmuller

Dobrý den, poprosím o radu, nikde jsem se nedočetl:) Mám na dálku -1,75 ale na blízko vidím bez brýlí. Vždy u multifokálních čoček je addice + XX. Já bych ale potřeboval ubrat, nikoli přidat. Je nějaká taková varianta na trhu?

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Multifokální čočky korigují presbyopii, oční vadu, kdy oko nedokáže zaostřit na blízké předměty. Pokud máte v brýlovém předpisu uvedenou hodnotu dioptrií na blízko i na dálku, budete potřebovat ke korekci zraku multifokální čočky. Abychom Vám mohli poradit teoretické hodnoty čoček, budeme potřebovat znát obě tyto hodnoty. Máte-li však naměřené hodnoty pouze na dálku, budete ke korekci zraku potřebovat sférické čočky s hodnotou dioptrie -1,75. Celou nabídku sférických čoček naleznete ZDE. Správně by měly být kontaktní čočky vybrané a odborně aplikované očním specialistou. Ten Vám podle parametrů očí a Vašich potřeb a preferencí vybere vhodné čočky. Na základě zkoušky pak může upravit korekci nebo změnit čočky. Rádi bychom Vás upozornili, že pokud si čočky vyberete sám bez odborné pomoci, nelze na nevhodně zvolené čočky nebo jejich parametry uplatnit eventuální reklamaci. Případně bychom Vám z našeho sortimentu mohli nabídnout čočky TopVue Air se službou Garance vrácení peněz. Pokud by Vám čočky nevyhovovaly, můžete je podle podmínek služby vrátit a my Vám vrátíme peníze. Více informací o službě naleznete v prokliku. Budete-li mít další otázky, napište nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.
Radim

Dobrý den, na čočkách je uváděná adice: Low (+0,75D - + 1,25D) Mid (+1,50D - + 1,75D) Dioptrie mám -2,5, doporučenou adici +1,50D, mám tedy zvolit adici Mid ? Děkuji za odpověď.

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Abychom předešli nedorozumění, rádi bychom Vás požádali o zaslání kopie/fotografie brýlového předpisu na e-mail info@cocky-online.cz. Zpravidla je totiž nutné brýlový předpis před nákupem kontaktních čoček upravit. Máte-li však na předpisu uvedenou hodnotu adice přímo pro kontaktní čočky, zvolte variantu MID. Rádi bychom Vás upozornili, že korekce zraku multifokálními čočkami je pro mozek náročnější. Ze začátku čočky aplikujte doma v klidu a dobu s čočkami postupně prodlužujte. Pro rychlejší adaptaci si můžete pomáhat malými pohyby hlavy ve směru pohybu. Vybraná balení čoček TopVue (v případě těchto čoček se jedná o balení 3 a 6 ks) disponují službou Garance vrácení peněz. Pokud Vám tyto čočky nebudou vyhovovat, můžete je dle informací v prokliku vrátit. Správně byste však měl mít čočky vybrané a odborně aplikované očním specialistou. Předejdete tak často zdlouhavému procesu výběru vyhovujících čoček. V případě multifokálních čoček také nezřídkakdy dochází dle zkoušky k doladění korekce. Pokud budete mít další otázky, jsme Vám plně k dispozici. Hezký den.
Renat

Dobry den, jake cocky bych mela vzit kdyz mam prave oko? sfera dioptrie =3,2,- u dp a osa nic psane neni. leve oko =3,2,- dp =0,50 osa 13 Dekuji

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Váš zápis je velmi neobvyklý. Abychom předešli případnému nedorozumění, poprosili bychom Vás o fotografii z Vašeho měření zraku nebo předpisu na brýle. Zašlete nám ji prosím na info@cocky-online.cz. Děkujeme Vám za pochopení. Prozatím Vám přejeme krásný den.

Mics Franta

Dobry den, chtel bych zkusit TopVue Air Multifocal. Pro brýle mám hodnoty: do dálky 0, blízko P +0,75, L+1,25 cyl -0,5 osa 65. Udaje jsou 2 roky stare, takze mozna budou hodnoty o malicko vyssi. Dekuji za informaci. Mics Franta

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Dle uvedeného zápisu byste měl mít ke korekci pravého oka čočku s hodnotou dioptrie +0,00 a adice +0,50 (takovou adici však tyto čočky nenabízejí) a ke korekci levého oka byste pak měl mít čočku s hodnotou dioptrie -0,25 a adice +1,00. Jestliže jde o 2 roky starý zápis z měření, je velmi pravděpodobné, že už dioptrické hodnoty nebudou odpovídat Vašim potřebám. To znamená, že korekce nemusí být dostatečná. Bez aktuálního zápisu si netroufáme dělat žádné úpravy. Zvažte prosím nové měření a případně i odbornou aplikaci kontaktních čoček. Korekce multifokálními čočkami není snadná a mnohdy musí optometrista teoretické hodnoty upravit tak, aby byla korekce uživateli komfortní. Pokud byste měl další otázky napište nám rádi Vám pomůžeme. Pěkný den.

Eva Akrmanová

Dobrý den, Ráda bych Vás požádala o radu, jaké kontaktní čočky si u Vás můžu zakoupit PE X1DP -2,75 BC: 8,60 D:14 PE X1NP - 2,75 BC: 8,60 D:14 ( jednu čočku mám na blízko, jednu na dálku). Děkuji, Akrmanová

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za komentář. Pokud nyní nosíte na každém oku čočku určenou pro jinou vzdálenost, jde o korekci presbyopie formou monovision. Při takové korekci je dominantní oko plně korigováno do dálky a nedominantní oko do blízka. Ve Vašem zápise však pro obě oči uvádíte shodnou hodnotu dioptrie. Z tohoto důvodu se domníváme, že Váš zápis není kompletní. Pokud máte zprávu z měření zraku, pošlete nám ji prosím na info@cocky-online.cz. Ze současného zápisu si netroufáme doporučit žádnou konkrétní hodnotu. Děkujeme Vám za pochopení. Prozatím Vám přejeme pěkný den.

Dvorakova

Dobrý den, prosím o informaci jaká by měla být adice multifokalnich cocek. Na dálku mám dioptrie -4,25 a - 7, nablizko +1 na obě oči. Děkuji.

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za komentář. Vzhledem k tomu, že máte mezi dioptriemi na dálku velký rozdíl, netroufáme si Vám doporučit konkrétní údaje. Teoretický výpočet totiž u takto specifických dioptrických hodnot většinou neodpovídá potřebám zájemce. V takových případech je nutná odborná aplikace, při které oční specialista stanoví dioptrie na základě osobního vyzkoušení tak, aby byla korekce zraku dobrá a příjemná. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Pěkný den.

Tomáš

Dobrý den, nevím jaké čočky vybrat, když na obě oči mám -2,5 na dálku, ale nablízko vidím dobře, ale bez čoček. S čočkami nepřečtu nic.

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Abychom Vám mohli vypočítat vhodnou hodnotu adice, potřebovali bychom znát aktuální naměřené dioptrické hodnoty jak na dálku, tak na blízkou vzdálenost. Pakliže nemáte aktuální předpis, nemůžeme do rovnice dosazovat domnělé hodnoty. Správně byste měl mít čočky před nákupem na internetu odborně aplikované a tím pádem i vyzkoušené. Hledání čoček na vlastní pěst je mnohdy ekonomicky velmi náročné. Pokud chcete čočky i nadále zkoušet sám, můžeme se pokusit o výpočet. Za předpokladu, že máte hodnotu dioptrie na blízkou vzdálenost +0,00, pak budete ke korekci zraku potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -2,50 a adice +2,50. Pokud byste měl další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Nicméně Vás ještě jednou prosíme, abyste zvážil odbornou pomoc. Korekce multifokálními čočkami je již pro mozek těžší a nejen proto je důležité stanovit korekci správně. Pěkný den.

Olga

Dobry den niže mi odpovidate, že mam zvolit addice 1,75 ale u tech čoček je add jen 1,5 nebo 2 tak jak to udelat? A opravdu na to leve oko na dalku nemam mit žadne dioptrie? Děkuji

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Velmi se Vám omlouváme za chybu, kterou jsme v předchozí odpovědi uvedli. V doporučených hodnotách jsme zaměnili jeden dioptrický údaj. Správě byste měla mít ke korekci zraku prvního oka z Vašeho zápisu čočku s hodnotou dioptrie -3,25 a adice +1,75. Ke korekci druhého oka byste pak měla mít čočku s hodnotou dioptrie -1,75 a adice +1,75. V případě těchto kontaktních čoček je hodnota adice omezena a my Vám, bohužel, takto na dálku nejsme schopni sdělit, která adice pro Vás bude vhodnější. Ještě jednou se Vám velmi omlouváme za chybu v předchozí odpovědi. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Pěkný den.

Olga

Dobry den jakou adici zvolit? V receptu mam psano: do dálky prave oko -3,25 a leve oko -1.75 Na blizko adice prave oko -1,5 a keve oko Plan

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Dle Vašeho zápisu budete ke korekci pravého oka potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -3,25 a adice +1,75. Ke korekci levého oka pak budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie +0,00 a adice +1,75. Dovolujeme si Vás však upozornit, že korekce multifokálními čočkami je již pro mozek těžší a teoretický výpočet nemusí odpovídat potřebám uživatele. V případě, že Vám korekce zraku nebude příjemná, vyhledejte očního specialistu, který Vám pomůže. Protože se jedná o měsíční čočky, budete k čočkám potřebovat i čistící roztok např. Gelone. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Martina Johanovská

Dobry den. Vyzkousela jsem mesicni cocky Air Optix hydroglyde, ale chci nyni baleni na mesic a to jsou Top Vue. Mohu pouzit stejne parametry jako u tech Air Optix? Leve oko- PWR + 2,25 Med, Max ADD + 2,00 , prave oko- PWR + 2,50 Med, Max ADD + 2,00. Dekuji.

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Ano, při koupi těchto čoček zadejte stejné dioptrické hodnoty. Hezký den.

Petra Vodrážková

Dobrý den. Chci si u vás objednat čočky, ale nevím které. Oči mám přemeřene Pravé BL SMHI +2.5 BC 8.8 D 14.50 Levé BL SMHI +3.00 BC 8.8 D 14.50 Děkuji

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Dle Vašeho dioptrického zápisu budete ke korekci zraku potřebovat sférické čočky. Sférická Varianta těchto čoček je TopVue Air. Pro pravé oko zadáte hodnotu dioptrie +2,50 a pro levé oko zadáte hodnotu dioptrie +3,00. Protože se jedná o měsíční čočky, nezapomeňte si k čočkám koupit i roztok např. AQ Pure. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Petr Třetina

Dobrý den, prosím o radu jaké čočky objednat s touto oční vadou. Zápis na receptu je Do dálky Pravé oko =3,0 =1,0 15° Levé oko =2,5 =0,5 175°, Na Blízko Pravé oko =1,75 =1,0 15° Levé oko =1,25 =0,5 175° . Děkuji za radu

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Dle zápisu máte kombinovanou oční vadu - astigmatismus a presbyopii. Na levém oku jsou cylindrické hodnoty ještě nízké a postačí je přepočítat na sféru. Ovšem na pravém oku je již cylindrická hodnota vyšší a je nutné ji do korekce promítnout. Ke korekci zraku tak budete na každé oko potřebovat jiný typ čoček. Ke korekci pravého oka Vám můžeme nabídnout pouze čočky Proclear Multifocal Toric s hodnotou dioptrie -3,00, cylindru -0,75, osy 20° a adice +1,00. Pro levé oko Vám pak můžeme nabídnout čočky ze stejné řady Proclear Multifocal s hodnotou dioptrie -2,75 a adice +1,00. Protože se však jedná o složitější typ korekce, doporučujeme Vám odbornou aplikaci, neboť bude potřeba udělat binokulární test ke stanovení dominantního oka. Oční specialista může také v případě potřeby upravit i dioptrické hodnoty. Na této mapě naleznete oční optiky, které s výrobcem čoček spolupracují. Služba bývá zpoplatněna, ale je to investice, která se Vám vyplatí. Pakliže byste se rozhodl kupovat čočky sám, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček nebo jejich parametrů nelze uplatnit reklamaci. Pokud byste měl další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Zdenek Chlumský

dobrý den mam brýle na dálku P+3,5 L+3,25 a na blízko L +5,5 osa100 L +5,25 osa65 požívám kontaktní čočky na dálku p +4,00 L + 3,75

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme vám za otázku. Protože uvádíte hodnotu osy, pak zápis není kompletní, protože by v zápise měl být i údaj cylindrické dioptrie. Kompletní zápis tak obsahuje hodnotu sférické dioptrie, cylindrické dioptrie a osy. Prosím, napište nám kompletní zápis včetně všech znamének +, - a =. Bez kompletního zápisu Vám bohužel nemůžeme víc pomoci. Děkujeme za pochopení. Hezký den.

Jiří Zeman

Dobrý den, dle očního vyšetření pro brýle mám do dálky +1,25 na obě oči a na blízko (addice) +3,25. Vyzkoušel jsem od vás Acuvue Oasys for Presbyopia s hodnotami +1.25, High (+2.00D - +2.50D). Čočky jsem snášel velmi dobře, ale vidění na dálku je lehce rozmazané. Na blízku je to lepší, ale ideální to také není. Dnes jsem si nechal přeměřit oči, na dálku bych prý měl hodnotu u čoček použít nižší (cca. 0,75). Můžete mě prosím poradit jakou hodnotu zvolit? Děkuji

Odpověď info@cocky-online.cz - Pavla

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Dle Vašich dioptrických hodnot byste měl zvolit u nákupu kontaktních čoček dioptrie takové, jaké Vám byly naměřeny. Pro obě oči byste tedy měl mít hodnotu dioptrie +1,25 s adicí +2,00. Každé multifokální čočky fungují trošku jiným způsobem (tzn. že některé berou v potaz dominanci očí atp.). Svou roli hraje samozřejmě i materiál a velikostní parametry. Tím Vás nechceme od nákupu čoček odradit, ale správně by měl čočky nejprve aplikovat oční specialista. Ten může zasáhnout i do úpravy dioptrií tak, aby Vám to bylo maximálně pohodlné. My si takto na dálku netroufáme doporučit žádné úpravy. Zvažte tedy odbornou aplikaci kontaktních čoček v nějaké optice, kde se na to specializují. Je to investice, která se rozhodně vyplatí. Až budete mít čočky, které Vám po všech stránkách budou vyhovovat, můžete další nákupy provádět na internetu bez obav ze ztráty investice. Na nevhodný výběr čoček nebo jejich parametrů totiž nelze uplatnit reklamaci. Pokud byste měl další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Hana

K předchozímu dotazu: brýlovou hodnotu mám - 12 dioptrií do dálky a +2 dioptrie na blízku pro obě oči.

Odpověď info@cocky-online.cz - Pavla

Dobrý den, děkujeme Vám za doplnění informací. Pro nákup multifokálních kontaktních čoček zadejte hodnotu dioptrie -10,50 a hodnotu adice +2,0. Toto balení kontaktních čoček (po 1 ks) je na vyzkoušení velmi dobrou volbou. Jestliže s multifokálními čočkami začínáte, aplikujte si je v prvních dnech o víkendu či doma po pracovním dnu, aby jste měla klid. Jedná se již o složitější korekci zraku, na kterou si mozek musí přivyknout. Aby adaptace na nový typ čoček byla co nejrychlejší, pomáhejte si drobnými pohyby hlavou ve směru pohledu. Drobné pootočení hlavou při pohledu nahoru, dolů či do stran výrazně usnadní návyk na nový typ korekce. V případě, že by korekce zraku nebyla dobrá, kontaktujte svého očního specialistu a požádejte jej o odbornou aplikaci multifokálních čoček. Oční specialista Vám může během vyšetření upravit dioptrické hodnoty tak, aby byla korekce zraku perfektní. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Hana

Dobrý den, tuto značku čoček nosím pro korekci krátkozrakosti - 10,5 dioptrií. Již hůře vidím i do blízky, naměřili mi u obou očí +2 dioptrie. Mohli byste mi prosím poradit, zda by pro mě byly tyto multifokalni čočky vhodné a doporučit mi parametry? Děkuji.

Odpověď info@cocky-online.cz - Pavla

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Abychom Vám mohli dobře poradit, potřebovali bychom znát Vaše brýlové hodnoty, z kterých můžeme vypočítat dioptrické hodnoty pro nákup kontaktních čoček. Uvádíte pouze, že tuto značku čoček nosíte pro korekci krátkozrakosti – 10,5 dioptrií. Nejsme si jisti, jestli se jedná o Vaši brýlovou hodnotu nebo hodnotu, kterou máte na kontaktních čočkách. Prosím, napište nám Vaše brýlové hodnoty naměřené na blízko i na dálku. Poté Vám velmi rádi pomůžeme. Hezký den.

Miluška Remtová

Dobrý den, chci jen velmi poděkovat paní na telefonní lince, která mi poradila se zadáváním parametrů. Je mi 66 let a s brýlemi teď nic nevidím. S brýlemi jsem musela nosit roušku pod nosem, abych viděla na cestu. Hanlivých poznámek jsem už měla dost. Každopádně musím říct, že jsem si docela rychle zvykla. Je to velmi pohodlné.

Petra Melicharová

Dobry den, na dalku mam -5 dioptrii. Na blizko vidim dobre, zadne dioptrie nemam. S normalnimi cockami mi vsak na blizko oci spatne zaostruji, pravdepodobne starim, je mi 52 let. Multifokalni cocky by to zrejme mohly napravit. Jaky parametr Adice mam vybrat?

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Bez vyšetření očním specialistou Vám, bohužel, nemůžeme doporučit žádnou adici. Jestliže s čočkami na blízkou vzdálenost nevidíte dobře, ale bez brýlí vidíte dobře, je možné, že Vám některý parametr stávajících kontaktních čoček nesedí, jak by měl. Proto bychom Vám doporučili obrátit se na některou kamennou optiku, kde aplikují kontaktní čočky. Tam Vám oční specialista přeměří oči a na základě toho Vám pomůže najít vhodné kontaktní čočky. Následné nákupy pak můžete dělat na internetu bez obav ze ztráty investice. Tato služba bývá zpoplatněna, ale je to investice, která se skutečně vyplatí. Děkujeme Vám za pochopení a přejeme Vám hezký letní den.

Anna Kendrová

Dobrý den,nevím si rady s výpočtem adice.Mé dioptrie: na dálku levé oko -3,00, pravé -2,00,na blízko levé oko -2,25, pravé -1,00. Můžete mi,prosím, poradit?Děkuji.

Odpověď info@cocky-online.cz - Pavla

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Pro pravé oko budete potřebovat kontaktní čočku s hodnotou dioptrie -2,00 a adicí -1,00. Pro levé oko budete potřebovat kontaktní čočku s hodnotou dioptrie -3,00 a adicí -1,00. Pokud byste měla další otázky, napište nám. Prozatím Vám přejeme hezký den.

Ivona Dostálová

Dobrý den, ráda bych si objednala multifokální kontaktní čočky ale nevím jaké hodnoty mám zadat. Mám na blízko +1,75 CYL+1,0 AX 90 a na dálku +1,25 CYL+1,0 AX90. Děkuji za odpověď

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme za otázku. S cylindrem +1,00 a dioptriemi na dálku i na blízko by Vám bohužel multifokální čočky nestačily. Je u Vás nutné korigovat astigmatismus i presbyopii. Pro tuto složitou kombinovanou vadu existují kontaktní čočky Proclear Multifocal Toric. V naší nabídce je bohužel nemáme, takže Vám doporučujeme navštívit očního specialistu, který se zabývá aplikací kontaktních čoček. Při takovéto oční vadě je aplikace čoček specialistou více než vhodná. V případě, že bychom pro Vás mohli udělat něco dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Jana Budáková

Dobrý den, ráda bych si vybrala multifokální kontaktní čočky, ale není mi jasné, jak vypočítat Add power? Mám 6,5 dioptrie na dálku a 1 dioptrii na blízko? Předem děkuji za radu.

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Hodnoty, které jste napsala, jsou velmi nepravděpodobné. Po výpočtu by vycházela adice 6,00, což je nereálné. Bylo by prosím možné, abyste nám poslala fotokopii naměřených dioptrických hodnot od lékaře na info@cocky-online.cz? Domníváme se, že jste uvedla adici (add power) jako dioptrii na blízko. Bez přesných údajů Vám, bohužel, nemůžeme správně poradit. Děkujeme za pochopení. Hezký den.

Růženka

Vyzkoušela jsem je, vidím přes ně výborně a jsou pohodlné celý den.

Šárka Havlasová

Prosím, mám na dálku -2.00 dioptrií a na blízko +1.00dioptrií, jak objednat multifokální čočky?

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme za otázku. Dle Vašich naměřených hodnot by Vám měla vyhovovat dioptrie -2,00 a add power vychází +3,00. Tyto hodnoty se vyrábí pouze u některých značek, a pokud s multifokálními kontaktními čočkami začínáte, doporučovali bychom Vám navštívit kontaktologa, který Vám s výběrem vhodných čoček pomůže. Hezký den.

Petra Srbová

Multifokální čočky mi nechtě doktorka objednat, tak jsem si je vybrala sama. No a dobře jsem udělala. Sedí mi, vidím, chodím pravidelně na kontroly a všechno je v pořádku.

Andrea

Všechno bylo. OK. Objednala jsem si dioptrie podle doporučení doktorky a bez problémů.

Barbora Eliášová

Já jsem s nimi spokojená. Brýle mi vadily, padaly mi a prostě mě štvaly. S čočkami jsem spokojená.

Lenka

Mně sedí a zvykla jsem si na ně snad okamžitě. Jsem za ně ráda, protože s brýlemi bych se v práci zbláznila. Lenka

Matylda

Sedí mi moc dobře. Jsou příjemné. Těší mě, že nemusím nosit brýle. Takhle je to pohodlnější.

Vlastina

Jsem z čoček nadšená. Sedí mi skvěle. Vůbec o nich nevím. Vidění mám opravu ostré na blízko i na dálku. Super, super, super!!

Sára

Spokojenost. Fungují tak jak mají.

Márová Z.

Jsou výborné. Pomáhají mi každý den.

Sedláčková Vlasta

Jsou ok. Díky za radu s výběrem, doporučení parametrů a pomocí s objednávkou. Super obchod a ochotní zaměstnanci.

Vrhel Kamil

Nepříjemná tahle stařecká vetchozrakost. Už nejsem nejmladší no. Jsem rád, že TopVue nabízí čočky i pro tuto vadu. Nosil jsem klasické Air, takže přechod na tyhle multifokální byl naprosto v pohodě a bez problémů. Vidím ostře a nošení čoček si užívám dál. Díky :) a více takových eshopů jako je ten váš!

Martin P.

Už je ze mě čtyřicátník a oči mi to dávají bohužel znát. čočky jsou pro mě ideální. Obchod je extra rychlý při expedování zboží.

Oldřich Jireš

Vše vidím ostře. Čočky jsou v očích příjemné. Nebo o nich spíš nevím. Určitě jsem spokojený. Navíc jsou vždycky skladem.

Semotánová

Sedí mi. Jsem spokojená

MARCELA SOBOTOVÁ

VYHOVUJÍ MI PO VŠECH STRÁNKÁCH

Simona

Životnost čočky je opravdu celý měsíc. Věnuji jí dostatečnou péči a vše je jak má být. Používám je poměrně dlouhou dobu a neměnila bych je.

Ivi

Už vidím ,že měsíční, jednodenní této značky nenabízíte?

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, Ivo, děkujeme za Váš komentář. Multifokální čočky značky TopVue se v jednodenní verzi nevyrábí. Jistě si ale z naší nabídky multifokálních čoček vyberete. Z této kategorie Vám můžeme doporučit například 1 Day Acuvue Moist Multifocal nebo Biotrue ONEday for Presbyopia. Přejeme hezký den.
Ivi

Dobrý den , prosím tato nabídka jedné čočky je měsíční nebo denní? děkuji

Lukáš blažek

Bezproblémová snášenlivost při každodenním nošení.

Z. Veselý

Dobré a kvalitní čočky za super cenu! Určitě stojí za vyzkoušení.

Zachová

Dobrý den, používám multifokální čočky s průměrem 14.00, ale chtěla bych přejít na tyto, jsou v tom nějaká úskalí nebo se nemám čeho bát? Děkuji

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den,

tyto čočky doporučujeme vyzkoušet bez ohledu na rozdíl v průměru. U nových čoček již není nutné hlídat zakřivení a průměr, protože jsou konstruovány tak, aby se přizpůsobily každému oku.

Milda

Super.. na chvilku jsem v nich usnul a čočky byly pořád pohodlné.

Radim Polák

Velmi příjemné, účinné a pohodlné. Rád vyzkouším i větší balení.