Garance vrácení peněz

TopVue Air for Astigmatism (3 čočky)

449 Kč
100% doporučuje
Poštovné i osobní odběr máte ZDARMA
Skladem

Výhodnější balení: TopVue Air for Astigmatism (6 čoček) - 829 Kč (ušetříte 69 Kč)

Kdy odešleme? pondělí 24.6. zvolte své parametry
Vybrat parametry i pro druhé oko
Přidat 259 Kč 214 Kč
Poštovné i osobní odběr máte ZDARMA

Výhodné balíčky

Kontaktní čočky TopVue Air for Astigmatism

TopVue Air for Astigmatism jsou torické kontaktní čočky vyrobené ze silikon-hydrogelového materiálu třetí generace, které slouží ke korekci astigmatismu.

Účinné řešení astigmatismu

Astigmatismus je častá refrakční oční vada, která je zapříčiněna nepravidelným tvarem rohovky. Rohovka je klenuta podle osy orientované určitým stupněm. Ke korekci této oční vady je tedy potřeba znát více parametrů – dioptrii, cylindr a osu. Proto je velmi důležité, aby čočka zůstala ve správné poloze, a to čočky TopVue Air for Astigmatism umí.

Jak zvolit správné hodnoty?

Pokud nebudete mít přímo určené dioptrické hodnoty od očního specialisty pro nákup torických kontaktních čoček, doporučujeme Vám nejprve ověřit si správnost parametrů. Stačí když nám napíšete do komentářů vaše dioptrické hodnoty (včetně znamének) a my vám rádi pomůžeme.
Torické kontaktní čočky se vyrábějí v omezeném rozsahu a často se musí dioptrické hodnoty upravovat.

Jak TopVue Air for Astigmatism fungují?

Kontaktní čočky využívají stabilizační technologii SHT PrismBallast, díky které je dosaženo dokonalé stability čočky na oku. Tvar čočky zaručí správnou polohu čočky a tím pádem i perfektní korekci zraku. Díky speciálnímu tvaru a rozložení hmoty balastu TopVue Air for Astigmatism je zachován plynulý pohyb očního víčka po celém povrchu čočky a stabilita čočky je navíc pozitivně ovlivněna mrkáním. K tomu dochází tak, že horní víčko stabilizuje čočku pomocí působení na dvě rovnoměrně rozložené stabilizační zóny čočky.

Materiál a jeho přednosti

celodenní hydratace kontaktních čoček topvue

Silikon-hydrogelový materiál Innofilcon A se vyznačuje extrémní prodyšností při zachování vysokého obsahu vody. Transport vzdušného kyslíku k rohovce probíhá prostřednictvím mikroskopických kanálků, které jsou pro tento typ materiálu typické. Transmisibilita (schopnost přenosu kyslíku) je 100 Dk/t.

Dalším důležitým faktorem je obsah vody, který je důležitý pro zdravé a pohodlné nošení. Materiál obsahuje 45 % vody ze svého objemu. Čočky si tak zachovávají vysoký stupeň hydratace v průběhu celého dne.

Způsob nošení a péče o čočky

Kontaktní čočky TopVue Air for Astigmatism jsou určené ke každodennímu nošení s periodou výměny 30 dní.
Čočky nejsou určené k přespávání. Před spánkem doporučujeme čočky z očí vyjmout, mechanicky očistit a uložit do pouzdra naplněného čerstvou dávkou roztoku.
Důslednou péčí a hygienou při manipulaci s čočkami budete moci čočky využívat po celou dobu jejich doporučené životnosti.

Tyto čočky máme také v balení po 1 ks a 6 ks

Vlastnosti - TopVue Air for Astigmatism (3 čočky)

Výrobce: TopVue
Zakřivení (BC): 8.60
Průměr (DIA): 14.20
Velikost balení: 3 čočky
Propustnost kyslíku: 100 Dk/t
Expirace: 24 měsíců a více
Vyměnit za: 30 dnů
Množství vody: 45%
Cylindr: od -0.75 do -2.25
Dioptrie: od -12.00 do +6.00
Materiál: Innofilcon A
Spaní s čočkami?: Ne
UV filtr: Ne
Název produktu: TopVue Air for Astigmatism
Hyaluronát sodný: Ano
Zdravotnický prostředek: Ano

Péče o Vaše oči

Komentáře (76)

Máte nějaké otázky nebo názor?
Michaela Krásová

Dobrý den, manželovi se zhoršil zrak a dostal následující předpis: PO +0,75; cylindr 0,75; osa 145 a LO +0,75; cylindr 0,75; osa 5. Poradíte mi prosím, jaké parametry čoček mu vybrat? Stupně jsou v nabídce po deseti. Ještě neměl brýle ani čočky. Děkuji. Hezký den.

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Protože jste neuvedla znaménko u cylindrické hodnoty, napíšeme Vám obě možné varianty. Pokud je u cylindrické hodnoty - nebo =, pak bude Váš manžel ke korekci pravého oka potřebovat čočku s hodnotou dioptrie +0,75, cylindru -0,75 a osy 140° a ke korekci levého oka pak bude potřebovat čočku s hodnotou dioptrie +0,75, cylindru -0,75 a osy 10°. Jestliže je však u cylindrické hodnoty +, přepočet bude výraznější. V takovém případě bude Váš manžel ke korekci pravého oka potřebovat čočku s hodnotou dioptrie +1,50, cylindru -0,75 a osy 60°. Hodnota osy však v této dioptrické kombinaci není dostupná. Připadla by v úvahu tedy osa 70°, ale je nutné brát v úvahu, že čočky nemusí sednout. Ke korekci levého oka pak bude potřebovat čočku s hodnotou dioptrie +1,50, cylindru -0,75 a osy 100°. Protože Váš manžel doposud zrak žádným způsobem nekorigoval, je velmi pravděpodobné, že okamžitá plná korekce zraku mu nebude příjemná. Zvažte prosím odbornou pomoc, kdy mu oční specialista poskytne zkušební (diagnostické) kontaktní čočky. V případě, že korekce bude manželovi nepříjemná, může upravit dioptrické hodnoty na místě tak, aby korekce příjemná byla. Pokud se však přesto rozhodnete čočky zkoušet samy, rádi bychom Vás dali ještě jednu radu, a to jak čočku správně nasadit na oko. Všechny torické (astigmatické) čočky mají na sobě nepatrnou orientační značku (malá čárka). Tu si před nasazením na oko srovnejte tak, aby byla značka na pozici 6. hodiny. Tak si na oko čočku nasadíte vždy ve správné pozici osy. Protože jde o měsíční čočky s denním režimem nošení, budete k péči o čočky potřebovat vhodný roztok např. Gelone. Na závěr bychom Vás chtěli informovat o Garanci vrácení peněz, která se na čočky TopVue vztahuje. Pokud manželovi kontaktní čočky nesednou a budete splňovat podmínky služby, můžete ji využít a Vaše investice za čočky se Vám tak vrátí. Pokud byste měli další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Pěkný den.
Pavla

Dobrý den. Mám dotaz. Když mám čočky, přes které velmi dobře vidim, ale v brýlích ne. Jaké dioptrie mám zvolit pro brýle, když čočky mám levé oko -3,75, CYL -1,25, AX 080, pravé oko -3,5, CYL -1,25, AX 090. Děkuji moc za radu

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Přepočet z čoček na brýle není u astigmatismu dobrý nápad. U obou očí to mohou být 3 dioptrické kombinace. Jestliže si potřebujete nechat vyrobit brýle a neznáte své brýlové dioptrické hodnoty, doporučujeme Vám nechat si přeměřit oči. Buď se můžete objednat k lékaři, který Vám provede měření zdarma, ale objednací lhůta může být dlouhá, nebo si můžete vyhledat optiku, kde Vám oči na počkání změří. Jde o službu, která bývá zpoplatněna, ale optometristé mají na stanovení správné korekce moderní přístroje a hlavně mají na klienta více času než oční lékaři. V případě, že si necháte brýle zhotovit v dané optice, bývá měření zdarma. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Pěkný den.

Jan Trávníček

Tyhle čočky jsou dost špatné. Dokonce mám pocit, že jsou torické čočky spíše marketingový tah. Ať je dám do oka jakkoliv, vytáhnu je ve stejné poloze (neotočí se). I když mám čočky přesně podle parametrů (konzultoval jsem i zde na shopu), nesedí, vidím rozmazaně a po 14 dnech vyhazuji. Takže za mě předražený marketing - čočky nefungují. Nahradil jsem klasickýma od Pure Vision a ty sedí skvěle.

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Je nám líto, že Vám tento typ čoček nevyhovoval. Pakliže máte astigmatismus a sedí Vám skvěle čočky PureVision Toric nebo PureVision 2 for Astigmatism, je velmi pravděpodobné, že Vám nesedí velikostní parametry těchto čoček. U torických čoček jsou velikostní parametry poměrně důležité. Každopádně Vám děkujeme za Vaši zpětnou vazbu. Pěkný den.

Zuzana

Dobrý den,ráda bych si u Vás zakoupila kontaktní čočky TopVue. V minulosti jsem tuto značku využívala a byla jsem maximálně spokojená. Změnily se mi však hodnoty dioptrií a ráda bych Vás poprosila o radu s nákupem typu čoček a hodnot. Pravé oko -5.75 sph, +0.25 cyl, 105 axis. Levé oko -6.75 sph, +0.50 cyl, 80 axis. Děkuji

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za komentář. Začíná se u Vás projevovat astigmatismus. Jeho hodnoty jsou však zatím příliš nízké, a proto Vám ke korekci zraku budou stačit klasické sférické čočky TopVue Air. Pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -5,25 a pro levé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -6,50. U značky TopVue navíc funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nesedly, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Pavel Vicek

Není to dlouho, co se mi změnil zrak a musel jsem začít nosit astigmatické čočky. Měl jsem z toho obavy, protože první dny byl pohled s čočkama dost nepříjemný. Bolela mě i hlava, ale to je prej normální. Teď už čočky nosím dobře 1/4 roku a paráda. Nemůžu si stěžovat :) P.S. díky za pomoc na zákaznické lince

Martin Filgas

už asi 12 let jsem nebyl u očního dr. - nebyl čas... zhruba stejně dlouho nemám brýle(všecky už byly rozbity/nevydržely zátěž). léta beru 3,5 dio a střední křivku, ale poslední dobou se mi zdá, že začínám vidět hůř, jak é jsou možné důvody?

Odpověď info@cocky-online.cz - Pavla

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Za zhoršujícím se zrakem může stát mnoho faktorů. Jedním z faktorů je věk. Oči, stejně jako kterýkoli jiný lidský orgán, stárnou a jejich potřeby se časem mění. Není výjimkou, že se již u čtyřicátníků začne projevovat presbyopie (vetchozrakost). Dalším faktorem může být i pracoviště. Bohužel Vám takto na dálku nemůžeme jednoznačně říci, co stojí za zhoršujícím se zrakem. Jestliže máte astigmatismus, tak změna mohla nastat jak u dioptrie, tak u cylindru i osy. Máme pochopení, k Vaší časové vytíženosti, ale bez přeměření zraku Vám nebudeme moct více pomoci. Doporučujeme Vám vyhledat oční optiku, kde provádějí oční měření. Měření bývá zpoplatněno, ale většinou nečekáte. Další možností je kontrola u očního lékaře, která je 1x za 2 roky hrazená pojišťovnou. Hezký den.

Radoslav

Dobrý deň, mám namerané hodnoty pravé oko: -2.0 -1.75 35° ľavé oko: -3.50 -0.75 165° bohužiaľ neviem nájsť osu 35/165°, je lepšie sa prikloniť k vyššej, alebo nižšej hodnote? Ďakujem za odpoveď

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Brýlové dioptrické a cylindrické hodnoty není potřeba pro nákup čoček upravovat. Hodnotu osy bude nutné pro nákup kontaktních čoček zaokrouhlit na celou desítku. U zaokrouhlování osy můžete zaokrouhlit nahoru i dolů. Pokud byste měl další otázky, napište nám. Hezký den.

Petra Váchalová

V současné době jsem nucena více využívat kontaktní čočky. Chladný vzduch + rouška = permanentně zamlžené brýle. Naštěstí jsou čočky velmi komfortní a bez potíží v nich vydržím celý den.

Tomáš

Dobrý den, byly mi naměřeny hodnoty pro pravé oko -4,75, cyl -0,75, 5°; pro levé oko -5,0, cyl -0,5, 180°. Do teď jsem používal čočky airoptix/TopVue na obě oči -4,75. Poslední dobou však špatně ostřím na pravé oko, tak jsem chtěl vyzkoušet torické čočky. Prosím o radu, jak správně vybrat. Nejbližší osa v nabídce je 10°, tu vybrat? Děkuji.

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Naměřené hodnoty se pro nákup kontaktních čoček musí u vyšších dioptrických hodnot vždy upravit. Není divu, že na pravé oko nevidíte dobře. Cylindrická hodnota je už vyšší, a proto je korekce torickou čočkou nutná. Pro pravé oko tedy budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -4,50, cylindru -0,75 a osy 10°. Kontaktní čočka TopVue Air for Astigmatism je velmi dobrou volbou. U levého oka je cylindrická hodnota nižší a po přepočtu budete pro levé oko potřebovat klasickou sférickou čočku TopVue Air s hodnotou dioptrie -5,00. Jistě víte, že u značky TopVue funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám korekce nebyla úplně příjemná, můžete službu využít a nepřijdete tak o vloženou investici. Pokud byste měl další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Martin

Zdravím, vybírám čočky a zajímá mě zda potřebuji čočky pro astigmatismus. Pravé oko: -3.25 SF, -0.75 CYL, 178 AX. Levé oko: -1.50 SF, -0.75 CYL, 3 AX. Děkuji za radu.

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za dotaz. Ano, s Vašimi dioptrickými hodnotami už budete potřebovat torické (astigmatické) kontaktní čočky. Pro nákup kontaktních čoček budete potřebovat pro pravé oko kontaktní čočku s hodnotou dioptrie -3,25, cylindru -0,75 a osy 180°. Pro levé oko budete potřebovat kontaktní čočku s hodnotou dioptrie -1,50, cylindru -0,75 a osy 180°. Tyto kontaktní čočky jsou pro vyzkoušení velmi dobrou volbou, protože tato značka disponuje službou Garance vrácení peněz. V případě, že Vám kontaktní čočky z nějakého důvodu nesednou, můžete službu využít a nepřijdete tak o vloženou investici. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit. Hezký den.
Vladimír Jirout

Naprostá spokojenost. Cena, kvalita, fungování shopu.

Kristýna

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké čočky mám zvolit. Na pravém oku mám dioptrií -4,0 a žádný cylindr, ale na levém mám dioptrií -3,5 , cylindr -0,5 a osu 5. Když jsem měla klasické čočky, měla jsem pocit na levém oku, že v něm něco mám, v pravém mi to nedělalo. Moc děkuji

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Vaše dioptrické hodnoty se pro nákup čoček budou muset upravit. Protože máte na levém oku nízkou cylindrickou hodnotu, je nutné převést dioptrické hodnoty na sféru. Poté budete na obě oči potřebovat sférické kontaktní čočky TopVue Air. Pro pravé oko zadáte hodnotu dioptrie -3,75 a pro levé oko bude po přepočtu hodnota dioptrie stejná - tedy -3,75. Jestliže s kontaktními čočkami začínáte, doporučovali bychom Vám pro začátek jednodenní kontaktní čočky TopVue One+. Až získáte potřebnou praxi s manipulací, můžete bez obav vyzkoušet i čočky s delší periodou výměny. Pokud byste měla další otázky, napište nám. Hezký den.
Zdeňka

Dobrý den, mám na pravém oku -5,25 dioptrií, -0,5 cylindr a osu 115° a na levém oku -5,75 dioptrií, prosím poraďte mi, jaké si mám vybrat, když se mi tyto volby neukazují. Zároveň prosím o doporučení měsíčních čoček, které jsou nejodobnější čočkám 1-DAY ACUVUE TruEye? Potřebuji shodné zakřivení a průměr čoček. Zatím, co jsem našla tak jsou tyto TOPVUE AIR for Astigmatism. Prosím ještě o radu, které čočky z této řady si mám vybrat pro levé oko bez astigmu? Děkuji moc za radu.

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Na pravém oku máte skutečně astigmatismus, ale cylindrická hodnota je příliš nízká, a proto je nutný přepočet na sféru. Proto budete na obě oči potřebovat klasické sférické čočky. Pro pravé i levé oko vycházejí dioptrické hodnoty po přepočtu stejně a to -5,25. Proto bychom Vám doporučili kontaktní čočky TopVue Air. K čočkám bychom Vám doporučili ještě univerzální roztok Gelone. U značky TopVue navíc funguje služba Garance vrácení peněz. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
petr vacek

Dobrý den, prosím jaké čočky u vás vybrat? P. oko: -2,75, cyl -1,0, osa 165 Levé oko: -2,25, cyl -0,50, osa 25 Moc děkuji za radu.

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Máte poměrně častou refrakční vadu - astigmatismus. Avšak na levém oku máte cylindrické hodnoty příliš nízké a bude třeba je přepočítat na sféru. Po přepočtech budete pro pravé oko potřebovat tuto torickou kontaktní čočku TopVue Air for Astigmatism s hodnotou dioptrie -2,25, cylindrem -0,75 a osou 170°. Pro levé oko budete potřebovat klasickou sférickou čočku TopVue Air s hodnotou dioptrie -2,50. V případě, že by Vám čočky z jakéhokoli důvodu nevyhovovaly, můžete využít službu Garance vrácení peněz. Hezký den.
Dana Rampulová

Dobrý den, prosím jaké čočky u vás vybrat? Pravé oko: sph -2,50, cyl +1,25, axis 6 Levé oko: sph -2,75, cyl +1,25, axis 175 Moc děkuji za radu.

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Tyto čočky jsou k vyzkoušení ideální volbou, protože disponují službou Garance vrácení peněz. Vaše hodnoty však bude třeba pro nákup kontaktních čoček upravit. Po přepočtu budete pro pravé oko potřebovat čočky s dioptrií -1,25, cylindrem -1,25 a osou 100° a pro levé oko budete potřebovat čočky s dioptrií -1,50, cylindrem -1,25 a osou 90°. Pokud byste měla další otázky, napište nám. Hezký den.
Lenka

Dobrý den, opracuji své hodnoty opsané přímo od mé oční doktorky. pravé oko diop. =0,25 cyl. =1,0, osa: 100 levé oko diop. plan, cyl. =1,5 osa: 75 Děkuji moc

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, velmi Vám děkujeme za doplněné informace. Pro pravé oko budete potřebovat kontaktní čočky s dioptrií -0,25, cylindrem -0,75 a osou 100°. Pro levé oko pak budete potřebovat kontaktní čočky s dioptrií 0,00 (plano), cylindrem -1,25 a osou 80°. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Lenka Juráková

Dobrý den, pokud mám cilindr 1,0 a v nabídce je pouze 0,75 nebo 1,25 mám zvolit nižší nebo vyšší hodnotu ? Děkuji Lenka

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Ale, bohužel, na Vaši otázku nelze jednoznačně odpovědět. Výše cylindrické hodnoty se odvíjí od více faktorů. Pokud chcete vypočítat správné dioptrické hodnoty pro nákup kontaktních čoček, budeme od Vás potřebovat celý zápis měření od očního specialisty včetně znamének +, - a =. Děkujeme za pochopení. Hezký den.

Ondra

Dobrý den, mám v brýlích P oko: -4,25 D, -1,25 Cyl, 90 osa / L oko: -4,75 D, -0,5 cyl, ale snesu i 0,75 a osa 85. Jaké čočky byste mi doporučili? Četl jsem, že dioptrie se snižují o 0,25 v mém případě, ale cylindr zůstává? Či ne? Děkuji.

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme za otázku. K výpočtu správných hodnot se používá převodní tabulka vrcholových lámavostí a výpočetní vzorce. Ve Vašem případě se hodnoty pro pravé oko změní na dioptrii -4,00, cylindr -0,75 a osu 90°. Pokud u levého oka budeme počítat s hodnotou cylindru -0,75, kterou Vaše levé oko snese, hodnoty pro levé oko se změní na dioptrii -4,25, cylindr -0,75 a osu 90°. Pokud budeme počítat u levého oka s hodnotou cylindru -0,50, stačila by na korekci zraku sférická čočka s dioptrií -4,75. Takto nízké hodnoty cylindru se doporučují přepočítat na sféru. Doporučili bychom Vám potom pro levé oko kontaktní čočky TopVue Air. Kontaktní čočky z řady TopVue navíc mají službu Garance vrácení peněz, takže pokud by Vám kontaktní čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete tuto službu využít a nepřijdete tak o vloženou investici. Pokud bychom pro Vás mohli udělat něco dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Markéta

Velice příjemné čočky. Jsem spokojená.

Matouš Kuča

Dobrý den, prosím o přepočet. Pravé oko D -3,0, C -0,5, O 75 Levé oko D -2,5, C -0,5, O 70 Děkuji Kuča

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, Matouši, děkujeme za otázku. Jelikož máte příliš nízký astigmatismus, budou Vám stačit sférické čočky. Hodnoty pro pravé oko jsou -3,25 a pro levé oko -2,75. Z řady TopVue Vám můžeme doporučit jednodenní čočky TopVue One+, které jsou na vyzkoušení ideální, protože je u této značky zavedena služba Garance vrácení peněz. Zatím Vám přejeme hezký den.
Martina Rýdlová

doplnění: cylindry jsou v minusových hodnotách. Děkuji Vám.

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme za doplnění informací. Pro pravé oko bychom Vám tedy doporučili dioptrii -3,75, cylindr -1,25 a osa 100°. Pro levé oko dioptrii -3,50, cylindr -1,25 a osu 70°. Doporučujeme Vám vyzkoušet tyto čočky TopVue Air for Astigmatism, u kterých je zavedena služba Garance vrácení peněz. K čočkám Vám pak doporučujeme roztok Gelone s obsahem hyaluronátu sodného, který efektivně čočky lubrikuje. V případě, že bychom pro Vám mohli udělat něco dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Martina Rýdlová

Dobrý den, mohla bych se také zeptat na čočky, poslední čočky, které jsem měla byly Johnsons Acuvue Advance PLUS with hydraclear -4dioptrie, průměr 14 a zakřivení 8,3. Jsem na ně zvyklá, ale nevím, zda jsou pro mě správné a navíc se již nevyrábí. Proto bych ráda přešla na jiné, ale nevím zda torické nebo jaké. Mám: P -3,75, cyl. 1,25, osa 105 a L -3,5, cyl. 1,5 a osa 70. Nechci nic drahého a nejlépe měsíční a také k tomu vhodný roztok. Mnohokrát děkuji předem za Vaši odpověď.

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Výběr kontaktních čoček se odvíjí od měření. Kontaktolog by Vám měl změřit nejen dioptrie, ale také parametry oka - průměr a zakřivení. Další důležitou věcí je materiál čoček. Materiály se liší obsahem vody a propustností kyslíku. Tyto vlastnosti ovlivňují pružnost čočky, její měkkost, smáčivost... Každé oči vyžadují trochu něco jiného. Tyto vlastnosti materiálů a je pak nutné správně zkombinovat s vhodnými hodnotami korekce. Budete potřebovat torické čočky, ale abychom Vám mohli poradit vhodné hodnoty korekce, potřebovali bychom vědět, zda jsou cylindry naměřené v plusových nebo minusových hodnotách. Doplňte prosím kompletní zápis naměřených parametrů. Zatím děkujeme a přejeme Vám hezký den.

Karel P

dobry den, moje namerene hodnoty nelze vybrat - protoze se nevyrabeji. Chtel bych vas pozadat (tak jak lide podemnou) o radu co si objednat. Prave oko: -6,5 cyl -1 osa 180 Leve oko: -5,75 cyl -1 osa 130 dekuji

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme za zprávu. Doporučili bychom Vám dioptrii -6,00 cylindr -0,75 a osu 180° pro pravé oko a pro levé oko dioptrii -5,50 cylindr -0,75 a osu 130°. Jak jste možná četl u příspěvků níže, jde o tabulkové přepočty, které nemusí být 100% vhodné pro každého. Tyto čočky pro Vás budou ideální na vyzkoušení, protože u nich v případě potřeby můžete využít službu Garance vrácení peněz. Kdybychom Vám mohli pomoci s čímkoli dalším, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Katka M.

Dobrý den, na základě dotazu ze dne 3.3.2019 jsem si objednala čočky TopVueAir s dioptriemi -3 na obě oči. Čočky jsou výborné, pohodlné, vyhovují mi. Jen se mi zdá, že špatně ostřím na menší písmena a nápisy. Zlepší se při primhoureni očí. Myslíte, že by pomohlo zkusit dioptrie ubrat či přidat? Děkuji za reakci.

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Bohužel nedokážeme takhle na dálku posoudit, jaká úprava by Vám pomohla. Na balení po 1 kontaktní čočce můžete vyzkoušet obě varianty - ubrat i přidat 0,25 dioptrie. Je zde i možnost, že potřebujete čočky multifokální, které korigují vidění na blízko i do dálky. Pro jistotu se poraďte s očním specialistou. Pokud bychom pro Vás mohli udělat cokoli dalšího, napište nám prosím. Zatím Vám přejeme hezký den.
Michal Rozšafný

Dobrý den, prosim o doporučení vhodných čoček. Doposud jsem používal na sport běžné čočky, ale pro praci na počítači jsou nevhodnè. Mam na právem oku -2,75, cylindr -0,75 a osa 170st. a na levém -4,00, cylindr -0,75 a osa 0 st.. Předem děkuji za odpoved.

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Běžnými čočkami máte na mysli čočky pouze se sférickou dioptrií? Podle naměřených hodnot potřebujete čočky torické. To jsou například tyto TopVue Air for Astigmatism. Pro pravé oko bychom Vám doporučili dioptrii -2,75 cylindr -0,75 a osu 170° a pro levé oko dioptrii -4,00 cylindr -0,75 a osu 180°. U čoček funguje speciální služba, díky které můžete čočky vyzkoušet bez obav doma - podrobnosti najdete na stránce Garance vrácení peněz. V případě, že byste se chtěl zeptat na cokoli dalšího, napište nám prosím. Zatím Vám přejeme hezký den.
Tereza M

Dobrý den, chtěla bych vás moc poprosit o pomoc s výběrem čoček na základě naměřených hodnot. Nejsem si jistá zdali, zdali mám již nosit torické čočky, či nikoliv, plus také nemůžu nikde najít čočky odpovídající mým osám. Moje hodnoty jsou: -0,75 cylindru a 166 osa první oko, druhé oko pak -0,5 cylindru a 178 stupňů osa. Moc děkuji. Tereza

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, díky za dotaz. Pro první oko bychom Vám torické čočky doporučili, pro druhé oko by Vám měly stačit sférické čočky pouze s dioptrií. Pokud máte naměřenou dioptrii 0,00, tak u torických čoček zvolte dioptrii 0,00 cylindr -0,75 a osu 170°. U sférických čoček by to při nulové dioptrii a přepočtu cylindrů byla dioptrie -0,25. Můžete tedy vyzkoušet tyto TopVue Air for Astigmatism a TopVue Air. U obou typů je zavedena služba Garance vrácení peněz. Pokud bychom Vám mohli pomoci s čímkoli dalším, napište nám prosím. Přejeme Vám hezký den.
Katka M.

Dobrý den. Po letech bych se zase chtěla vrátit k čočkám, tehdy jsem ještě astigmatismus neměla zjištěny. Prosila bych vás o pomoc s přepočtem hodnot, které jsou: DP: sféra -2.75, cyl -0.50, osa 175° a DL: sféra -2.75, cyl -0.50, osa 5° Velmi děkuji Katka M.

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, díky za Váš dotaz. I když Vám byl naměřen cylindr, astigmatismus je zatím příliš nízký na to, abyste musela nosit torické kontaktní čočky. V takových případech se používá přepočet, který převede cylindr na sférickou dioptrii. U Vás by to byla dioptrie -3,00 na pravé oko a na levé taktéž -3,00. Doporučujeme Vám vyzkoušet TopVue Air, na kterých si můžete ověřit, zda jsou dioptrie zvolené správně. U čoček TopVue je zavedena služba Garance vrácení peněz. Pokud bychom pro Vás mohli udělat něco dalšího, napište nám prosím. Přejeme Vám hezký den.
Nikola Čapková

Dobrý den, pomůžete mi vybrat správné dioptrie? Mám nyní čočky, které mě dráždí, zde vidím vyšší obsah vody, tak bych to ráda zkusila. Druhé oko mám necylindrické. Používám tedy Air optix for astigmatism -5.25, cyl. -0.75 osa 110 stupnu, to bych asi ponechala a druhé oko mám ale -6.75. Děkuji za případnou odpověď.

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Čočky určitě můžete vyzkoušet. Vztahuje se na ně služba Garance vrácení peněz. Pokud nosíte tyto dioptrie na kontaktních čočkách nedoporučovali bychom Vám je měnit pouze kvůli přechodu na jinou značku. K těmto astigmatickým čočkám máme i sférickou variantu TopVue Air. Oba typy čoček najdete v naší nabídce i balení po 1 kuse, což by pro Vás mohlo být na vyzkoušení zajímavější. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Jana Novotná

Dobry den, u bryli mam namereno na pravem oku -2 dioptrie + 0,75 cyl osa 90. Cocky muzu objednat taky v techto hodnotach. Drive jsem mela cocky bez astigmatismu Biofinity. Dekuji Jana N.

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, díky za Váš dotaz. Hodnoty je nutné přepočítat, protože u torických čoček se nevyrábí plusové hodnoty cylindru. Po přepočtu je to dioptrie -1,25 cylindr -0,75 a osa 180°. Čočky Biofinity jsou dostupné i v torické variantě jako Biofinity Toric. Tyto čočky byste ale určitě měla nejprve vyzkoušet u kontaktologa. Jako alternativu můžete vyzkoušet TopVue Air a tyto TopVue Air for Astigmatism, u kterých je zavedena služba Garance vrácení peněz. Pokud bychom pro Vás mohli udělat něco dalšího, napište nám prosím. Zatím Vám přejeme hezký den.
Lenka

Dobrý den, čočky jsem zatím nezkoušela, prosím proto o radu, jaké parametry mám zadat do kolonek a zda by tyto čočky byly hodné. Pravé oko mám S: -0,25 C: -1 A:96 Levé oko S:0, C:-1,50 A:79 Děkuji moc za radu.

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, díky za otázku. Torické čočky jsou určitě vhodné. Parametry byste měla upravit pro pravé oko na dioptrii -0,25 cylindr -0,75 a osu 100°. Pro levé oko dioptrii 0,00 cylindr -1,25 a osa 80°. Čočky musíte vyzkoušet, abyste si ověřila vhodnost parametrů a také zda jsou vlastnosti materiálu vhodné pro Vaše oči. Právě tyhle kontaktní čočky jsou ideální na vyzkoušení, protože je u nich možnost využít službu Garance vrácení peněz a navíc jsou dostupné i v balení po 1 kontaktní čočce. Pokud budete mít další dotazy, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.
Renata K.

Dobrý den,prosím Vás o přepočet,kupovala jsem vždy Frequency XCEL Toric, nabízíte jako náhradní TopVue Air for Astigmatism,hodnoty levé oko: +5 dioptrie,cyl.-2.75,osa 5st, na pravém oku jsem měla Frequency XCEL Toric XR, jako náhradu mi doporučujete Biofinity XR Toric, hodnoty +5 dioptrie, cyl. -2.25, osa 10 st..Předem mockrát děkuji za radu. S pozdravem Renata K.

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. V pořadí, v jakém jste parametry uvedla, Vám bohužel u TopVue alternativu nabídnout nemůžeme. Cylindr -2,75 se u TopVue Air for Astigmatism nevyrábí, rovněž u nich nenajdete osu 5° - tyto parametry najdete u právě u čoček Biofinity XR Toric. Ty bychom Vám ale nejprve doporučili vyzkoušet u kontaktologa, abyste měla jistotu, že jsou pro Vás 100% vhodné. Druhé parametry: dioptrie +5,00, cylindr –2,25 a osu 10° u TopVue můžete zvolit, v pohodlí domova vyzkoušet a kdyby Vám cokoli nevyhovovalo, můžete využít službu Garance vrácení peněz. Pokud budete mít jakékoli další dotazy, obraťte se na nás. Zatím Vám přejeme hezký den.
Martina Pospíchalová

Dobrý den, poprosila bych o přepočet na kontaktní cocky.Pravé oko-dioptrie 1,75,cylindr 3,0,osa 180,levé oko-dioptrie 2,25,cilindr 2,5,osa 175.Děkuji za pomoc. Pospíchalová Martina

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Pro přepočet jsou nezbytné plusové a minusové hodnoty. Doplňte prosím kompletní zápis parametrů včetně znamének. Zatím děkujeme a přejeme hezký den.

zuzana pojerová

Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o radu, byla jsem u lékaře na přeměření zraku. Výsledky držím v ruce, ale podle uvedených informací a naměřených parametrů, bohužel nemohu najít vhodné čočky. Můžete mi s tím prosím pomoci? pravé oko- sph.dptr -5,25 cylindr /, osa / levé oko - sph.dptr -5,0, cylindr -2,0, osa 18 Děkuji moc za pomoc a přeji pěkné dny

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Měly by Vám vyhovovat dioptrie -5,00 pro pravé oko a pro levé oko dioptrie -4,75 cylindr -1,75 a osa 20°. Pro levé oko budou vhodné tyto TopVue Air for Astigmatismus a pro pravé oko TopVue Air. U čoček je možné využít službu Garance vrácení peněz. Pokud se budete chtít zeptat na něco dalšího, napište nám. Zatím mějte hezký den.
Štěpánka Jarolíková

Dobrý den, také bych poprosila o přepočet, nevím si rady jaké čočky objednat :) pravé oko mám dioprie +2,75, cylindr +1,0 a osa 50 ... levé dioptrie +4,0, cylindr +0,5 a osa 90 ... předem děkuji za odpověď

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme za otázku. Po přepočítání to bude pro pravé oko dioptrie +4,00 cylindr -0,75 a osa 140° a pro levé oko pouze dioptrie +4,50. Vyzkoušejte, zda jsou parametry vhodné, na těchto TopVue Air for Astigmatism a na klasických TopVue Air. V této značky je možné využít službu Garance vrácení peněz. V případě jakýchkoli dalšího otázek se na nás neváhejte obrátit. Zatím Vám přejeme hezký den.
Kateřina Zelenková

Dobrý den, prosila bych také o přepočítání, protože tu v nabídce není. Pravé oko: dioptrie: =5,0 cylindr: =1,50 Osa: 20C° a Levé oko: diotrie: =5,50 cylindr =2,0 Osa: 160C° Předem moc děkuji.

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, díky za otázku. Velice rádi Vám poradíme, ale úpravu parametrů jsme schopni udělat pouze podle obecných tabulek. Pro pravé oko by Vám měly sedět čočky s dioptrií -4,75 cylindrem -1,25 a osou 20°. Pro levé oko pak dioptrie -5,25 cylindr -1,75 a osa 160°. V případě, že by hodnoty nebyly 100% vyhovující, můžete využít služby Garance vrácení peněz. Pokud pro Vás budeme moci udělat cokoli dalšího, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.
Rejhons Radim

Začal jsem je nosit na důchod, ale paráda :)

Jirka

Velice příjemný materiál pro oči. Jsou to jedny z velice mála čoček, při jejichž nošení nemám začervenalé oči. Vřele čočky doporučuji.

Petra Koubková

Dobrý den, mám dotaz ohledně cylindru. Na pravém oku mám - 0,5 avšak v nabídce tuto hodnotu nevidím. Poradíte prosím jak mám vybrat?

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. V takovém případě je nutné cylindr přepočítat k naměřeným dioptriím a zvolit si čočky sférické pouze s dioptrií. Napište nám všechny naměřené parametry a my Vám je přepočítáme. Zatím přejeme hezký den.

Štěpánka Dufková

Začala jsem je nosit před 3 lety a jsem s nimi stále spokjojená.

Mach Libor

Nosím je neustále. Nikdy jsem s nimi neměl problém. Jsou o moc více praktické než brýle.

Markéta

Dobrý den, používala jsem několik let čočky Frequency XCEL Toric. Ty měly zakřivení 8,7 a průměr 14,4. Pokud bych si objednávala čočky TopVue pro astigmatismus, bude hrát nějakou významnou roli to, že zde je zakřivení 8.6 a průměr 14,20? Uvedli jste v obchodě tyto čočky jako náhradu těch mých původních... Mohla bych je tedy bez obav zkusit? Děkuji předem za odpověď.

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. TopVue můžete určitě bez obav vyzkoušet. Funguje u nich totiž služba Garance vrácení peněz. Pokud jde o zakřivení, 0,10 je tak drobná odchylka, že ji oko s největší pravděpodobností ani nepocítí a rozdíl 0,20 nepřesahuje maximální doporučený rozdíl, takže by mělo být vše v pořádku. Jak Vám čočky budou vyhovovat poznáte, až je vyzkoušíte. Dostupné je i balení po jedné čočce. Pokud budete potřebovat cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.
V.

Propracovala jsem od jednodenních k měsíčním a moje oči jsou stále spokojené. Čočky fungují tak jak mají a jsou v očích příjemné.

Mouková H.

Zatím jsem na lepší čočky nenarazila. Oči mě při ani po nošení nebolí a nikdy nejsou červené. Já rozhodně doporučuji.

Tereza Caisová

chtěla bych se zeptat..přitel si chce pořídit měsíční čočky, ale má cylindr +0,75, ale při výběru se v + nedělají? moc díky

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme za Vaši otázku. Jsme rádi, že jste se obrátila právě na nás. Máte pravdu, u kontaktních čoček se plusové cylindry nevyrábí. Je potřeba udělat přepočet, ke kterému ale potřebujeme znát kompletní naměřené parametry - dioptrie, cylindry a osu včetně znamének. Pokud informace doplníte, rádi Vám parametry přepočítáme. Zatím přejeme hezký den.

berbr daniel

díky astigmatickým čočkám jsem se konečně zbavila bolestí hlavy. mám nulovou dioptrii, takže mě úplně nenapsalo, že problém bude v očích

Laura J.

Byla jsem s nimi spokojená a určitě objednám další. Jen tak se mi nepoštěstilo, aby byly torické čočky skladem v tolika kombinacích.

Aneta Suchá

Dceři vyhovují. Je jí teprve deset a naučila se o čočky hezky zodpovědně starat. Doufám, že jí to vydrží :)

Dana Šimíčková

Děkuji za odpověď. Ale s jistotou vím, že potřebuji čočky torické. Byla jsem u optometristy na první aplikaci a dostala jsem zkušební čočky, které jsou pro mě však ale dost drahé. Mám napsaný cylindr 0,75 na obě oči. V mém dotazu mi šlo především o to znaménko, protože jsem si objednala jiné čočky přesně dle parametrů od optometristky a nic jsem přes ně neviděla. To jsem ale netušila, že se pro krátkozrakost udávají minusové hodnoty. Šlo mi tedy pouze o to znaménko.

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, díky za zprávu. Z předchozího zápisu nebylo poznat, že jde o dioptrie sférické a cylindrické. Zda jde o plusové cylindry či ne, Vám bohužel nejsme schopni sdělit. Cylindry v plusových hodnotách nenajdete. Nejsou vyráběny. Poraďte se prosím se svým lékařem. Přejeme hezký den.

Dana Šimíčková

Dobrý den, ráda bych vyzkoušela tyto čočky. Jsem v nošení "začátečník", od optometristy jsem dostala kartičku s parametry čoček, které potřebuji. Je na nich uvedeno Dioptrie 0,75 a 2,25. Na internetu jsem si přečetla, že plusové dioptrie značí dalekozrakost. Vím však s jistotou, že jsem krátkozraká. Měla bych proto objednávat minusové dioptrie - je to tak? Myslím, že zřejmě museli udělat při vypisování kartičky chybu. Předem děkuji za radu. Ještě bych se chtěla zeptat, zda zakřivení 8.6 vs 8.7 může způsobit nějaké problémy. Děkuji, Dana

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Ceníme si toho, že jste se obrátila právě na nás, ale první kontaktní čočky bychom vám rozhodně doporučili konzultovat osobně s odborníkem. Už kvůli tomu, že si nejste jistá dioptriemi. Při volbě prvních kontaktních čoček je potřeba vzít v úvahu více faktorů než jen dioptrie. Velmi důležitá je volba materiálu a s tím Vám bohužel nemůžeme takto na dálku pomoci. Rozdíl v zakřivení +-0,10 by neměl při nošení působit žádné problémy. Rozmyslet byste si také měla, zda chcete čočky jednodenní, o které se nemusíte starat, nebo čočky vícedenní, kterým budete muset věnovat péči a kupovat k nim čistící a pečující roztoky. Plusové dioptrie jsou skutečně v naprosté většině určeny pro korekci vidění do blízka (dalekozrakost), ale existují i výjimky. Poraďte se prosím ještě se svým lékařem, nebo vyhledejte kontaktologa, který Vám poskytne zkušení čočky. Pokud si chcete kontaktní čočky objednat, vyzkoušejte TopVue Elite. Případně u nich můžete využít službu Garance vrácení peněz. Zatím přejeme hezký den.
Kamil Houška

Výborné čočky. Určitě doporučuji.

Jana L.

Dobrý den, záčínám nosit kontaktní čočky. Zatím jsem měla zkušební sadu z optiky. Na kontaktních jednodenních čočkách jsem měla následující hodnoty. pravé oko - dioptrie: -0,5, cylindr: -1,25, osa: 100. Levé oko dioptrie: -1, cylindr: -1,25, osa: 080. zakřivení čoček bylo 8,5 a průměr 14,5. Čočky jsou značky Acuvue. Ráda bych ale vyzkoušela i jiné čočky. U čoček Topvue je ale jiný průměr i zakřivení, je to problém? Předem moc děkuji.

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Jiné čočky samozřejmě vyzkoušet můžete. O pohodlí čoček rozhoduje především materiál. U Vašich jednodenních 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism je použitý hydrogelový materiál, zatímco u TopVue Air for Astigmatism jde o materiál silikon-hydrogelový a čočky mají měsíční periodu výměny. Není pro nás možné odhadnout, zda Vaše oči snadno přijmou i tento jiný druh materiálu. Pokud jde o průměr a zakřivení, oko by mělo přijmout určité rozdíly. Jak velké tyto rozdíly jsou, už pak záleží na samotných očích nositele. V každém případě můžete TopVue objednat, vyzkoušet a sama posoudit, zda jsou pro Vás čočky vhodné. Pokud by nebyly, můžete využít speciální službu Garance vrácení peněz a čočky vrátit. Čočky z hydrogelového materiálu a s parametry blížícími se Vašim jednodenním čočkám jsou například Proclear Toric. Pokud budete mít jakékoli další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Marketa

Dobry den, muzete mi prosim poradit s vyberem cocek? Pro prave oko mam namerene SPH -1.75, CYL -1.00, AXE 5 a na leve oko namerene hodnoty SPH -3.25, CYL -0.75, AXE 160. Nektere z techto hodnot nejsou uvedene v nabidce, muzete poradit jakou kombinaci objednat? Dekuji

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Tyto parametry jsou jistě naměřeny pro dioptrické brýle a pro kontaktní čočky je nutná malá úprava. Pro pravé oko si zvolte dioptrie -1,75 cylindr -0,75 a osu 10°. Pro levé oko dioptrie -3,25 cylindr -0,75 a osa 160°. Tyto TopVue Air for Astigmatism můžete bez obav objednat a v případě, že by jakkoli nevyhovovaly, můžete využít služby Garance vrácení peněz. Předpokládáme, že jste kontaktní čočky dosud nenosila, proto bychom Vás rádi upozornili, že první aplikace čoček by měla být provedena kontaktologem, který Vám pomůže vybrat vhodné čočky a také poskytne všechny důležité informace a rady. Můžete se ale samozřejmě obrátit s otázkami i na nás. Přejeme hezký den.
Lukáš

Muže delat problem s videnim kdyz je rozdil mezi diop. větší nez -1 diop. ,příkad -2 a-3,5

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme za oba Vaše komentáře. S dovolením zodpovíme obě otázky najednou. TopVue Air for Astigmatism jste správně vybral pro korekci Vaší oční vady. Zvolíte si následující parametry: pro pravé oko dioptrii -2,00 cyl -0,75 a osu 150°, pro levé oko pak dioptrii -3,25 cyl -0,75 a osu 60°. Je tedy nutné objednat dvě balení s různými parametry. Pokud jde o dioptrie, +/-0,25 dioptrie by nemělo dělat problém, ale s větším rozdílem už bude vidění neostré a nedokonalé. Ještě bychom Vám rádi připomněli, že při výběru kontaktních čoček hraje důležitou roli také jejich průměr a zakřivení. Tyto hodnoty by Vám měl sdělit oční specialista. Pokud budeme mít jakýkoli další dotaz, napište nám. Přejeme Vám krásný den.

Lukáš Bajer

Dobry den mam naměřené hodnoty pro bryle ,prave sp.-2 ,cyl.-0,75 ax.150 leve sp.-3,25 cyl-1,0 ax.65 a chtel bych cocky ..dekuju za odpovět

Packa Jakub

pro mě jasné čočky číslo jedna!

Lukáš

Dobrý den , mam naměřené hodnoty na bryle a chtěl bych čočky Prave oko sp -2,25 cyl.-0,5 ax.140,Leve oko sp.-3,5 cyl.-0,75 ax.70

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, pro pravé oko je naměřen tak nízký cylindr, že není třeba korigovat vadu torickými kontaktními čočkami. Po úpravě dioptrií můžete použít například čočky TopVue Premium nebo TopVue Air s dioptrií -2,50. Pro levé oko můžete zvolit TopVue Premium for Astigmatism nebo právě TopVue Air for Astigmatism s hodnotami, které uvádíte i pro brýle: sp. -3,50 cyl. -0,75 a osa 70°. Přepočítání hodnot pro kontaktní čočky je nutné až u vyšších naměřených parametrů. Pokud by se snad stalo, že Vám čočky nebudou vyhovovat, můžete využít službu Garance vrácení peněz. Neváhejte se na nás obrátit s dalšími dotazy. Přejeme hezký den.
Tereza

Dobrý den, na předpis na brýle mám hodnoty: dioptrie -1,75, cylindr -1, osa 100 na pravé oko a na levé oko mám: dioptrie -1,5, cylindr -1, osa 90. Mohu dle těchto hodnot objednat i čočky? Děkuji za odpověď a hezký den.

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, při objednání čoček, prosím, zadejte pro pravé oko parametry: dioptrie -1,75, cylindr -0,75 a osa 100° a pro levé oko: dioptrie -1,50, cylindr -0,75 a osa 90°. Pokud budete mít další dotaz, určitě nám napište. Přejeme hezký den.

Leontýna Čeloudová

Dobrý den, vaše kontaktní čočky nosím už pár let a jsem s nimi velice spokojená. Po posledním vyšetření mám úplně překopané dioptrie a cylindry. Bohužel, cylindr, který potřebuji, jsem v nabídce nenašla. Na levém oku mám SPH. 3,25, CYL. 0,5, AXE. 55 a na pravém SPH. 2,25, CYL. 1,0 a AXE. 90. Můžete mi, prosím, poradit, jaké čočky si mám objednat? Bude to vůbec u vás možné? Děkuji. LZ

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, věříme, že pro Vás najdeme vhodné čočky, ale potřebovali bychom vědět, zda jsou naměřené parametry určené pro dioptrické brýle, nebo pro kontaktní čočky. Také je nutné uvádět u parametrů znaménka + a -. U kontaktních čoček je také velmi podstatná hodnota pro průměr a zakřivení čočky a měla byste také uvážit, zda hledáte čočky měsíční, čtrnáctidenní nebo jednodenní. Budeme rádi, když nám do komentáře informace doplníte. Děkujeme a přejeme hezký den

Zuzana Karotová

Vysoká propustnost kyslíku mi moc vyhovuje

Jonáš Frýb

V oku drží perfektně na svém místě a nikam se neposouvají ani nerotují, takže vidění je ostré opravdu po celý den. I pohodlí čoček v očích je na dosti vysoké úrovni. Jsem celkově spokojen.

Nový V.

Neškrábou a pohodlně se nosí celý den. Nasazování je bezbolestné a rychlé.

Olga

Dobrý den, mám cylindr 0,5 dioptrie -2 , osu 10 . Čočky s takto nízkým cylindr email jsem nenašla, můžete mi poradit jake mám zvolit. Děkuji

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, Olgo, děkujeme za komentář. Takto nízkou formu astigmatismu není možné korigovat torickými kontaktními čočkami. Po přepočtu dioptrií Vám budou stačit sférické kontaktní čočky. Pokud je Váš zápis správný a na předpisu máte cylindr 0,5, pak budete potřebovat dioptrii -1,75. V případě, že jste zapomněla napsat znaménko a máte minusový cylindr, potřebujete dioptrii -2,25. V naší nabídce naleznete mnoho druhů sférických čoček, my Vám můžeme doporučit například TopVue Air. V případě dalších dotazů se na nás neváhejte obrátit. Přejeme hezký den.
DKřížek

Používal jsem mnohem dražší čočky a rozdíl v kvalitě bych nepoznal!

Eva

Dobrý den, paní doktorka mi naměřila na jednom oku cylindr -0,5 a osu 100, na druhém cylindr -0,25 a osu 110. Ráda bych zkusila torické čočky, ale zjišťuji, že takto malý cylindr nejspíš nikdo nevyrábí. Dal by se použít třeba -0,75 a o ten rozdíl, co by tak byl v cylindru navíc, naopak snížit základní dioptrie? Nebo je to nesmysl? Děkuji

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, hodnota cylindru 0,5 je velmi nízká, u kontaktních čoček ji můžete zanedbat. Je ale nutné navýšit dioptrii, kterou bohužel neuvádíte. Zašlete nám prosím kompletní naměřené hodnoty, abychom Vám je mohly přepočítat. Informace zašlete na náš email. Děkujeme a přejeme hezký den.

Iveta L.

Ani při delší práci na počítači se čočky nevysušují a nemívám z nich unavené oči!

Radka

Dobrý den. Mám cyl. -1,00 a -2,00. Osa 175 a 165. Ve výběru jsem tyto hodnoty nenasla. Jake mám zvolit? Děkuji.

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, ve Vašem případě Vám doporučujeme zvolit hodnoty cylindru -0.75 a -1.75 a osy 180° a 170°. Děkujeme, že jste se na nás obrátila a přejeme hezký den.

mates

Velmi kvalitní čočky, příjemně se nosí, neškrábou, skvěle sedí a netrhají se.

Milena Kučerová

Chtěla bych si objednat tyto čočky, nevadí, že mám předepsané zakřívení 8.7?

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, rozdíl 0,10 by Vám neměl působit potíže, nemůžeme Vám to ale zaručit. Čočky jsou dobře přilnavé k oku, potíže by tedy nastat neměly.

Jana l.

Výborně drží na oku, jsou pohodlné a to i když venku mrzne.

Stejskal Lukáš

jaký mají čočky obsah vody? Děkuji

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, tyto čočky obsahují 45 % vody.

Pavlík J.

Nevysušují oči a ani je nedřáždí. Celý měsíc nošení bez jediného problému.

martina

Cocky jsou 3ks nebo tri pary cocek?

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, toto balení obsahuje 3 čočky. Nabízíme i 6-ti kusové balení TopVue Air for Astigmatism (6 čoček), které obsahuje 3 páry kont.čoček.
Martina

Rychlé doručení, skvělá cena a velmi kvalitní torické čočky. Čočky jsou velmi příjemné a pohodlné.

Pavla

Dobrý den, chci se zeptat musí se na noc vyndavat nebo né. Děkuji

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, výrobce tyto čočky neurčil k nepřetržitému nošení, proto je doporučujeme na noc vyndavat.

Martin N.

Spokojenost! čočky jsou vážně pohodlné a lehko se s nimi manipuluje.

Pepa Gajda

objednávka na zkoušku vyšla, konečně trefa do černého, sedí, při mrkání nerotují a jsou pohodlné, okraje netlačí. Doporučuju k vyzkoušení