TopVue Air for Astigmatism (1 čočka)

159 Kč
100% doporučuje
Skladem

Výhodnější balení: TopVue Air for Astigmatism (3 čočky) - 449 Kč (ušetříte 28 Kč)

Kdy odešleme? Čtvrtek 30.11. zvolte své parametry
Přidat 259 Kč
Přidejte si výhodně roztok:
Roztok Gelone 360 ml
259 Kč
Osobní odběr (1–2 dny) od 35 Kč *
PPL (1–2 dny) od 79 Kč *
Česká pošta (1–2 dny) od 79 Kč
GLS (1–2 dny) od 85 Kč
* Pro objednávky nad 200 Kč je poštovné zdarma

Kontaktní čočky TopVue Air for Astigmatism

TopVue Air for Astigmatism jsou torické kontaktní čočky vyrobené ze silikon-hydrogelového materiálu třetí generace, které slouží ke korekci astigmatismu.

Účinné řešení astigmatismu

Astigmatismus je častá refrakční oční vada, která je zapříčiněna nepravidelným tvarem rohovky. Rohovka je klenuta podle osy orientované určitým stupněm. Ke korekci této oční vady je tedy potřeba znát více parametrů – dioptrii, cylindr a osu. Proto je velmi důležité, aby čočka zůstala ve správné poloze, a to čočky TopVue Air for Astigmatism umí.

Jak zvolit správné hodnoty?

Pokud nebudete mít přímo určené dioptrické hodnoty od očního specialisty pro nákup torických kontaktních čoček, doporučujeme Vám nejprve ověřit si správnost parametrů. Stačí když nám napíšete do komentářů vaše dioptrické hodnoty (včetně znamének) a my vám rádi pomůžeme.
Torické kontaktní čočky se vyrábějí v omezeném rozsahu a často se musí dioptrické hodnoty upravovat.

Jak TopVue Air for Astigmatism fungují?

Kontaktní čočky využívají stabilizační technologii SHT PrismBallast, díky které je dosaženo dokonalé stability čočky na oku. Tvar čočky zaručí správnou polohu čočky a tím pádem i perfektní korekci zraku. Díky speciálnímu tvaru a rozložení hmoty balastu TopVue Air for Astigmatism je zachován plynulý pohyb očního víčka po celém povrchu čočky a stabilita čočky je navíc pozitivně ovlivněna mrkáním. K tomu dochází tak, že horní víčko stabilizuje čočku pomocí působení na dvě rovnoměrně rozložené stabilizační zóny čočky.

Materiál a jeho přednosti

celodenní hydratace kontaktních čoček topvue

Silikon-hydrogelový materiál Innofilcon A se vyznačuje extrémní prodyšností při zachování vysokého obsahu vody. Transport vzdušného kyslíku k rohovce probíhá prostřednictvím mikroskopických kanálků, které jsou pro tento typ materiálu typické. Transmisibilita (schopnost přenosu kyslíku) je 100 Dk/t.

Dalším důležitým faktorem je obsah vody, který je důležitý pro zdravé a pohodlné nošení. Materiál obsahuje 45 % vody ze svého objemu. Čočky si tak zachovávají vysoký stupeň hydratace v průběhu celého dne.

Způsob nošení a péče o čočky

Kontaktní čočky TopVue Air for Astigmatism jsou určené ke každodennímu nošení s periodou výměny 30 dní.
Čočky nejsou určené k přespávání. Před spánkem doporučujeme čočky z očí vyjmout, mechanicky očistit a uložit do pouzdra naplněného čerstvou dávkou roztoku.
Důslednou péčí a hygienou při manipulaci s čočkami budete moci čočky využívat po celou dobu jejich doporučené životnosti.

Tyto čočky máme také v balení po 3 ks a 6 ks

Vlastnosti - TopVue Air for Astigmatism (1 čočka)

Výrobce: TopVue
Zakřivení (BC): 8.60
Průměr (DIA): 14.20
Velikost balení: 1 čočka
Propustnost kyslíku: 100 Dk/t
Expirace: 24 měsíců a více
Vyměnit za: 30 dnů
Množství vody: 45%
Cylindr: od -0.75 do -2.25
Dioptrie: od -12.00 do +6.00
Materiál: Innofilcon A
Spaní s čočkami?: Ne
UV filtr: Ne
Název produktu: TopVue Air for Astigmatism
Hyaluronát sodný: Ano
Zdravotnický prostředek: Ano

Péče o Vaše oči

Oční kapky Gelone Natural Drops 10 ml

OKAMŽITÁ A DLOUHOTRVAJÍCÍ ÚLEVA

  • Vhodné i pro citlivé oči
  • Bez konzervačních látek
  • S obsahem hyaluronátu sodného
  • Lze aplikovat i na nasazené čočky
Cena: 143 Kč

Komentáře (39)

Máte nějaké otázky nebo názor?
Veronika Hübnerová

Dobrý den. Ráda bych se zeptala, jakou hodnotu mám zvolit? Mám od lékaře dioptrii -1,5 a cylindr -1.00 osu 110. Hodnotu cylindr jsem nasla bud -0,75 nebo -1,25.

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Torické (astigmatické) se vyrábějí v omezeném rozsahu, a proto je nutné často brýlové dioptrické hodnoty pro nákup čoček upravit. Ke korekci Vašeho oka budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -1,50, cylindru -0,75 a osy 110°. Pokud byste chtěla zkontrolovat i hodnoty pro druhé oko, nebo jste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Lenka Trachtová

Dobrý den, ráda bych Vás požádala o radu s výběrem kontaktních čoček. Od lékaře mám předepsané: L oko - SPH -1,5 ; CYL -1,25 ; AX 80% P oko - SPH - 0,75 ; CYL -2,0 ; AX 100% Děkuji za odpověď.

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Ke korekci levého oka budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -1,50, cylindru -1,25 a osy 80°. Ke korekci pravého oka pak budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -0,75, cylindru -1,75 a osy 100°. Protože jde o měsíční čočky s denním režimem nošení, budete k čočkám potřebovat i vhodný roztok, se kterým budete o čočky pečovat např. Gelone. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Pěkný den.
Tereza

Dobrý den, poradíte mi jak upravit parametry mého předpisu na brýle, aby mi čočky vyhovovaly co nejvíce? Pravé oko: dioptrie= -0,25; cylindr= -1,25; osa= 106 Levé oko: dioptrie= -0,25; cylind= -0,50; osa= 85 Děkuji.

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Ačkoli máte astigmatismus, cylindrická hodnota na levém oku je příliš nízká a bude nutné ji přepočítat na sféru. Z tohoto důvodu budete ke korekci zraku potřebovat na každé oko jiný typ čočky. Ke korekci pravého oka budete potřebovat tuto, torickou (astigmatickou) čočku s hodnotou dioptrie -0,25, cylindru -1,25 a osy 100°. Ke korekci levého oka pak budete potřebovat sférickou variantu těchto čoček - TopVue Air s hodnotou dioptrie -0,50. A protože se jedná o měsíční čočky s denním režimem nošení, budete k péči o čočky potřebovat i vhodný roztok, se kterým budete o čočky pečovat např. Gelone. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Lucie Černocká

Dobrý den, můžete mi prosím poradit s výběrem čoček. Poslala bych vam do emailu foto vyšetření. Moc se z toho nevyznam. Moc děkuji Černocká

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za komentář. Zápis nám můžete zaslat na e-mail info@cocky-online.cz. Jakmile zápis obdržíme, rádi Vám poradíme. Prozatím Vám přejeme hezký den.

Alena Legierska

Dobrý den, chtěla bych koupit čočky pro syna (11 let) a potřebovala bych poradit, kolik stupňů zvolit u osy. Syn má na předpisu na brýle následující hodnoty: Pravé oko: - 5,75, cylindr - 1,75, osa 5°. Levé oko: -5,25, cylindr -1,75, osa 15°. Předem děkuji.

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za komentář. Torické (astigmatické) čočky se vyrábějí v omezeném rozsahu. Brýlové dioptrické hodnoty je tak často nutné pro nákup čoček upravit. Váš syn bude ke korekci pravého oka potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -5,50, cylindru -1,75 a osy 10°. Ke korekci levého oka pak bude potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -5,00, cylindru -1,25 a osy 10°. Čočky TopVue Air for Astigmatism spadají do segmentu měsíčních čoček s denním režimem nošení. To znamená, že je nutné čočky před spaním z očí vyjmout, mechanicky očistit a uložit do pouzdra a zalít čerstvou dávkou roztoku např. Gelone. Jak se o čočky pečuje si můžete přečíst v našem článku Péče o kontaktní čočky. Ovšem začátečníkům se obvykle doporučují nejprve spíše jednodenní čočky, které nevyžadují žádnou péči. Jednoduše si nositel bere každý den nové, perfektně čisté čočky. Začátečníkům rovněž chybí potřebná zručnost, která se získá až praxí. Když nositel poškodí jednodenní čočku v důsledku začátečnické neobratnosti, finanční ztráta není tak velká, jako v případě čočky měsíční. Dalším plusem je případná rezerva čoček. Začátečník tak může sáhnout po nové čočce a v aplikaci pokračovat. Z našeho sortimentu jednodenních torických čoček bychom Vám nabídli 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism, které jsou mezi uživateli velmi oblíbené a velmi dobře snášené. Správně by však měl mít syn před nákupem na internetu čočky odborně aplikované. Oční specialista začátečníky poučí, jak s čočkami manipulovat a ukáže mu, jak čočky správně nasazovat i vyjímat z očí. Služba bývá v optikách zpoplatněna, ale jde o investici, která se vyplatí. Pakliže se rozhodnete čočky zkoušet sami, buďte velmi trpěliví. I dospělí se to nenaučí hned. Navíc torické čočky disponují malou orientační značkou na pozici 6. hodiny. Tato značka slouží k tomu, aby se na oko čočka nasadila ve správné pozici osy. Čočka se také rychleji usadí a korekce zraku bude rychleji stabilizovaná. O tom, jak čočku správně aplikovat si můžete přečíst v našem článku Postup nasazení kontaktních čoček. S manipulací s čočkami Vám může pomoci speciální pinzeta a s aplikací na oko Vám může pomoci aplikátor. Příslušenství k čočkám naleznete ZDE. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Pěkný den.
Libuše

Dobrý den. Prosím, jaké čočky objednat při těchto hodnotách naměřených v optice? Pravé oko: diopt. -1, cil.-1,25, osa 85 Levé oko: jen diopt.-2,75. Používala jsem multifokální čočky, neboť s čočkami na dálku nevidím na blízko, bez nich bez problémů na blízko vidím. Dávala jsem si až +2,5 na každé oko. V optice doporučeno +1,5 - 1,75. Děkuji.

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Pro nákup kontaktních čoček je nutné brýlový zápis upravit. Dle zápisu máte na pravém oku astigmatismus a ke korekci zraku tohoto oka budete potřebovat torickou čočku s hodnotou dioptrie -1,00, cylindru -1,25 a osy 90°. Ke korekci zraku levého oka Vám bude postačovat sférická kontaktní čočka s hodnotou -2,75. Správně byste však měla mít čočky vybrané a odborně aplikované očním specialistou. Ten Vám dle parametrů očí, Vašich potřeb a preferencí vybere vhodné čočky. Na základě zkoušky pak může upravit parametry nebo navrhnout jiné čočky. Rozhodnete-li se vybrat si čočky sama bez odborné pomoci, mějte na paměti, že na nevhodný výběr čoček nebo jejich parametrů nelze uplatnit případnou reklamaci. Z našeho sortimentu bychom Vám mohli nabídnout TopVue Air for Astigmatism (pro pravé oko) resp. TopVue Air (pro levé oko). Vybraná balení čoček TopVue disponují službou Garance vrácení peněz. Pokud by Vám čočky nevyhovovaly, můžete je za splnění podmínek služby vrátit a nepřijdete tak o svou investici. Jestliže budete mít další otázky, napište nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.
Nikola

Zdravím, jelikož s čočkami začínám ráda bych se zeptala jaké by jste mi doporučili při těchto hodnotách. Pravé oko: dioptrie -1,0 cylindr -0,5 osa 100 Levé oko: dioptrie -1,25 cylindr -0,5 osa 75 Mockrát děkuji

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Ačkoliv se u Vás začíná projevovat poměrně častá refrakční vada - astigmatismus a máte na obou očích naměřený cylindr, je jeho hodnota prozatím příliš nízká a bude potřeba ji převést na sféru. Ke korekci zraku budete tedy potřebovat klasické, sférické čočky. Pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -1,25. Pro levé oko bude mít dioptrie hodnotu -1,50. Z našeho sortimentu bychom Vám mohli nabídnout sférickou variantu těchto čoček - TopVue Air. Vzhledem k tomu, že se jedná o měsíční čočky, nezapomeňte, že budete potřebovat i roztok určený k péči, např. Gelone. Pokud s čočkami nemáte zkušenosti, doporučili bychom Vám spíše jednodenní čočky TopVue One+, o které nemusíte nijak pečovat. Výhodou čoček TopVue je služba Garance vrácení peněz. Jestliže Vám čočky nebudou vyhovovat, můžete je jednoduše vrátit a nepřijdete o své peníze. Budete-li mít další otázky, napište nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.
Žanet

Dobrý den, moje dioptrie jsou Levé- dioptrie +4, cylindr -0,5 a osa 150 Pravé- dioptrie +5, cylindr -0,5 a osa 30, ale u všech čoček vidím cilindr jen od -0,75, mohla bych poprosit o radu jaké čočky vybrat? Předem děkuji za odpověď

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Ačkoli máte astigmatismus, jsou Vaše cylindrické hodnoty zatím příliš nízké a bude nutné je přepočítat na sféru. Ke korekci zraku Vám tak postačí klasické sférické čočky. Pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie +5,00 a pro levé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie +4,00. Pakliže s čočkami začínáte, doporučili bychom Vám čočky jednodenní čočky TopVue Daily. Jednodenní čočky nevyžadují žádnou péči, jednoduše si ráno nasadíte čočky a večer je vyhodíte. Pro letní období jsou rovněž nejvhodnější, neboť na koupání vícedenní čočky nejsou z hygienického hlediska vhodné. Jestliže máte s čočkami zkušenosti a máte zájem o měsíční čočky, pak sférická varianta těchto čoček je TopVue Air. Protože se však jedná o měsíční čočky s denním režimem nošení, je nutné k těmto čočkám pořídit ještě roztok, se kterým budete o čočky pečovat, např. Gelone. U značky TopVue navíc u vybraných čoček funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly a splňovala byste podmínky služby, můžete ji využít a Vaše investice se Vám vrátí. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Pěkný den.
Monika

Dobrý den, poprosila bych o měsíční varintu na každé oko jinou hodnotu, Levé- SPH -3, BC-8,4 DIA 14,2 a Pravé SPH -2,50, BC -8,6 DIA -14,5 CYL -0,75 AX 90 je možné koupit i značku topvue když má jiný průměr? zaujala mne jejich cena. Moc děkuji

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za dotaz. Pro pravé oko budete potřebovat ke korekci zraku torickou (astigmatickou) čočku, např. tuto TopVue Air for Astigmatism, s hodnotou dioptrie -2,50, cylindru -0,75 a osy 90°. Pro levé oko budete potřebovat klasickou, sférickou čočku TopVue Air s hodnotou dioptrie -3,00. U velikostních parametrů je povolená mezní odchylka ±0,20 mm od hodnot naměřených očním specialistou. Důležitějším parametrem je zakřivení, kde je mezní odchylka v pořádku. Při nedodržení mezní odchylky u zakřivení by mohla čočka v oku "plavat" nebo by naopak mohla oko "škrtit". Ovšem to, jak čočky sednou nositeli, je velmi individuální a nelze s jistotou říci, že Vám čočky budou vyhovovat. V případě značky TopVue je nabízena zákazníkům služba Garance vrácení peněz. Pokud by Vám čočky neseděly, můžete službu využít a nepřijdete tak o své peníze. Nemusíte se proto obávat čočky vyzkoušet. Pokud budete mít další otázky, napište nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.
Veronika Hedvika Bobková

Dobrý den, mohla bych Vás poprosit o přepočtení hodnot do čoček? V optice bylo naměřeno pro pravé oko: -2,00D, +0,5 cylindrů, 60 axis. A pro levé oko: -2,25D, +0,5 cylindrů, 117 axis. Předem moc děkuji.

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Vaše cylindrické hodnoty jsou zatím příliš nízké, a proto budete ke korekci zraku potřebovat sférické čočky. Sférická varianta těchto čoček je TopVue Air. Pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -1,75 a pro levé oko pak budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -2,00. Protože se jedná o měsíční kontaktní čočky, nezapomeňte si k čočkám koupit i čistící roztok např. Gelone. Pokud byste měla další otázky, napište nám. Hezký den.
Kristýna Pohlová

Dobrý den. Mohla bych vás poprosit o radu jaké čočky objednat pro mou sestru? Nikdy žádné neměla. Práve oko Dioptrie+-0, cylindr =0.75 osa 140 prisma 1.5 Basis 180 Leve oko Dioptrie - - 0. 5 cylindr =0.5 0sa 8 prisma 1.5 basis 0 Děkuji Trousilová

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Jestliže je sestra začátečnice, doporučili bychom Vám spíše jednodenní čočky. Jednodenní čočky nevyžadují žádnou péči. Jednoduše se každý den aplikuje nová čočka a večer se vyhodí. Pokud by sestra čočku náhodou poškodila z důvodu začátečnické neobratnosti, finanční ztráta nebude tak velká. Protože má Vaše sestra na levém oku cylindrickou hodnotu příliš nízkou, bude ke korekci každého oka potřebovat jiný typ čočky. Ke korekci pravého oka bychom doporučili čočky 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism s hodnotou dioptrie +0,00, cylindru -0,75 a osy 140°. Ke korekci levého oka bychom doporučili sférickou variantu těchto čoček 1 Day Acuvue Moist s hodnotou dioptrie -0,75. Pokud máte zájem o měsíční čočky TopVue, můžete samozřejmě vyzkoušet i ty. V takovém případě bude Vaše sestra ke korekci pravého oka potřebovat tuto čočku a ke korekci levého oka TopVue Air. K měsíčním čočkám bude Vaše sestra potřebovat ještě čistící roztok např. Gelone. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Petr Třetina

Dobrý den, prosím o radu jaké kontaktní čočky zakoupit s touto oční vadou: Do dálky pravé oko dp. -3,0 cyl. - 1,0 osa 15° Do dálky Levé oko dp. -2,5 cyl. -0,5 osa 175° Děkuji

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Ačkoli máte astigmatismus, tak na levém oku máte hodnotu cylindru příliš nízkou a bude nutné ji převést na sféru. Z tohoto důvodu budete ke korekci zraku potřebovat na každé oko jiný typ čočky. Ke korekci pravého oka budete potřebovat tuto torickou (astigmatickou) čočku s hodnotou dioptrie -3,00, cylindru -0,75 a osy 20°. Ke korekci levého oka budete potřebovat sférickou variantu této čočky TopVue Air s hodnotou dioptrie -2,75. Protože se jedná o měsíční čočky, nezapomeňte si k čočkám zakoupit i čistící roztok např. AQ Pure. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Ivan Čáp

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, jak důležité je zakřivení ? Chtěl jsem kontaktní čočky vyzkoušet a proto jsem chtěl po jedné čočce. V optice mi naměřili zakřivení 8,7, ale u čoček máte zakřivení 8,6. Děkuji za odpověď.

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Zakřivení je jeden z nejdůležitějších parametrů. Pokud je zakřivení oka shodné se zakřivením čočky, čočka perfektně sedí, protože hezky kopíruje oko. Ovšem jsou povolené mezní odchylky ±0,20 mm. Ve Vašem případě činí rozdíl 0,10 mm, takže by rozdíl měly Vaše oči bez potíží zpracovat. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Anonymous

Dobrý den, potřebovala bych poradit s výběrem kontaktních čoček, od očního lékaře mám psány tyto hodnoty: pravé oko: -0. 25, osa -0. 75, 165 stupňů, levé oko: -1. 0, osa -0. 50, 15 stupňů. Velice děkuji.

Odpověď info@cocky-online.cz - Pavla
Dobrý den, děkujeme Vám za komentář. Ačkoli máte astigmatismus, na levém oku máte cylindrické hodnoty příliš nízké, a proto je nutné přepočítat je na sféru. Proto budete ke korekci zraku potřebovat na každé oko jiný typ čočky. Pro pravé oko budete potřebovat tuto torickou (astigmatickou) čočku s hodnotou dioptrie -0,25, cylindru -0,75 a osy 170°. Pro levé oko pak budete potřebovat klasickou sférickou čočku TopVue Air s hodnotou
dioptrie -1,25. Jelikož se jedná o měsíční kontaktní čočky, budete k nim potřebovat i čistící roztok např. Gelone. Hezký den.
Nicol Pavlasová

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jaké čočky jsou vhodné pokud mám naměřené dioptrie -3.50, cylindr -0,50 a osa 2°? Takovéto hodnoty jsem u žádných čoček nenašla. Předem děkuji za odpověď

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Torické (astigmatické) kontaktní čočky se vyrábějí v omezeném rozsahu, protože kombinací je příliš mnoho. Vaše cylindrické hodnoty jsou zatím příliš nízké a postačí je přepočítat na sféru. Po přepočtu Vám ke korekci zraku postačí klasické sférické čočky TopVue Air s hodnotou dioptrie -3,50. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Lucie Ligocká

dobrý den, prosím o radu. oční vada- OP - 1,00sph, a -1,25 cyl 174 x. OL - -1,5, 0,75 cyl, 3ax. moc děkuji za doporučení ohledně vhodných kontaktních čoček. Lucie

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Hodnoty pro korekci Vašeho zraku se pouze nepatrně upraví. Pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -1,00, cylindru -1,25 a osy 170°. U levého oka jste u hodnoty cylindru neuvedla znaménko, předpokládáme tedy, že je hodnota také minusová. V takovém případě budete pro levé oko potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -1,50, cylindru -0,75 a osy 180°. V případě, že je u levého oka cylindrická hodnota plusová, bude nutné nejprve převést plusovou cylindrickou hodnotu na minusovou. Po přepočtu pak budete ke korekci zraku potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -0,75, cylindru -0,75 a osy 180°. Pokud byste měla další otázky, napište nám. Rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Pavlína Kubálková

Dobrý den. Chtěla bych vědět jaké objednat čočky. Rozměry dle dioptrii mám : Prave oko: sph - 3.25 Cyl. - 0.50 Osa. 90 Levé oko: sph. - 3.50 U levého oka mám uvedeno jen sph. Děkuji za radu a přeji hezký den. S pozdravem Kubálková Pavlína

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Na pravém oku máte velmi slabý astigmatismus, který bude nutné přepočítat na sféru. Po přepočtu budete potřebovat klasické sférické kontaktní čočky v tomto případě TopVue Air, nebo pokud byste měla zájem o jednodenní kontaktní čočky můžeme Vám doporučit TopVue One+. Po úpravách tedy budete potřebovat pro obě oči kontaktní čočku s hodnotou dioptrie -3,25. U kontaktních čoček TopVue navíc funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám kontaktní čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete službu využít a nepřijdete tak o vloženou investici. Pokud byste měla další otázky, napište nám. Rádi Vám pomůžeme.
Veronika Bobková

Dobrý den, mohla bych se prosím zeptat na přepočtení parametrů do kontaktních čoček? Na dioptrické brýle mi byly vypsány hodnoty: P -5,0 cyl -1,0 osa 150° L -5,0 cyl -1,0 osa 170°. Předem moc děkuji za odpověď.

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Pro nákup kontaktních čoček budete potřebovat pro pravé oko hodnotu dioptrie -4,75, cylindru -0,75 a osy 150°. Pro levé oko pak budete potřebovat hodnotu dioptrie -4,75, cylindru -0,75 a osy 170°. Protože jde o měsíční kontaktní čočky nezapomeňte si zakoupit k péči o kontaktní čočky i roztok. Z našeho sortimentu bychom Vám doporučili roztok Gelone. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
RF

Dobrý den, chci se zeptat na to jak v návodu píšete, že tato tórická čočka má nějaký orientační znak který by měl směřovat na polohu 6 hodin. Toto jsem začal řešit až poté co jsem čočku několikrát nosil a někdy jsem viděl dobře a někdy rozmazaně. Až poté jsem si všimnul, že střed čočky není přímo ve středu, ale je posunut jakoby k okraji čočky. Mám to chápat tak, že ten tlustší okraj čočky patří dolů na poloju 6 hodin a nebo je to přesně naopak? Děkuji za odpověď.

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Ano, máte pravdu, tlustší okraj čočky by měl směřovat dolů. Po aplikaci kontaktní čočky by se kontaktní čočka sama měla stočit do správné polohy. Obvykle to trvá od 10 do 30 min. Ke správnému usazení pomáhá právě tlustší (těžší) část čočky, která se v podstatě díky gravitaci stočí do dolní části. Pokud se Vám kontaktní čočka sama do správné polohy neusazuje, je možné, že Vám 100% nesedí jeden z velikostních parametrů. Pokud byste měl další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Anna

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Byly mi naměřený hodnoty na dioptrické brýle: P -0.75, cyl 0.5, Ax 180° L -0.5, cyl 0.5, Ax 180° Mohu se zeptat, jaké kontaktní čočky mohu použít a s jakymi dioptriemi? Děkuji a přeji hezký den

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Máte velmi nízkou hodnotu astigmatismu, která se bude muset přepočítat na sféru. Protože jste neuvedla u cylindrické hodnoty znaménko, napíšeme Vám obě možné varianty. V případě, že máte u cylindrické hodnoty plus, budete potřebovat pro pravé oko kontaktní čočku s hodnotou dioptrie -0,50 a pro levé oko -0,25. V případě, že máte cylindrickou hodnotu se znaménkem minus, budete pro pravé oko potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -1,00 a pro levé oko čočku s hodnotou dioptrie -0,75. Ze stejné řady Vám tedy doporučíme sférické kontaktní čočky TopVue Air. Před zadáváním dioptrických hodnot se ujistěte, jaké znaménko máte uvedeno u cylindrické hodnoty na předpisu od lékaře. Protože se jedná o měsíční kontaktní čočky nezapomeňte si zakoupit i roztok na čočky. Z našeho sortimentu bychom Vám doporučili univerzální roztok Gelone. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Pavel Blažek

Velice oceňuji balení po 1 čočce, které je na vyzkoušení ideální volbou. Už jsem vyzkoušel pár astigmatických čoček a ne všechny mi dobře sedly. Protože byly tyhle OK, kupuju si už větší balení a jsem spokojený.

Bára

Dobrý den, naměřené hodnoty na diptorické brýle mám následovně: PO: -2,00, cyl -0,5, osa 143, LO: -2,00, cyl -0,5, osa 53. Bohužel ale nemám naměřené hodnoty přímo na kontaktní čočky. Můžete mi, prosím, poradit, jaké parametry těchto kontaktních čoček zvolit? Předem moc děkuji.

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme za otázku. S těmito hodnotami nemusíte volit torické kontaktní čočky. Při cylindru 0,50 se doporučuje přepočet na dioptrii sférickou, takže můžete vyzkoušet čočky TopVue Air s dioptrií -2,25 po pravé i levé oko. Pokud budete mít další otázky, napište nám prosím. Zatím Vám přejeme hezký den.
Barbora Hazmuková

Dobry den mam otazku je to jedna cocka (jeden pár) a jsou to mesicni cocky nebo denní??

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme za otázku. Toto je balení s 1 čočkou, nikoli s 1 párem čoček. Jsou to velice pohodlné měsíční silikon-hydrogelové kontaktní čočky. Hezký den.

Lukyn

Nově mi byl naměřen astigmatismus na levém oku. TopVue Air používám a trošku jsem měl obavy z toho, že budu mít na každém oku jinou čočku, ale je to v pohodě. Takže v pohodě.

Martin

Dobry den, podla predpisu od optometristu su u mna namerane hodnoty pre kontaktne cocky: PO: -3,25, cyl -2, osa 175 / LO: -3,50, cyl -2, osa 180. Vedeli by ste mi prosim poradit vhodne hodnoty pre objednanie cocek? Dakujem

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, Martine, děkujeme za otázku. Vhodné hodnoty pro pravé oko by měly být: dioptrie -3,25, cylindr -1,75, osu 175° a pro levé oko: dioptrie -3,5, cylindr -1,75 a osu 180°. Můžete vyzkoušet toto balení, nebo vyzkoušet větší balení TopVue Air for Astigmatism, kde je navíc zavedena služba Garance vrácení peněz. Pokud by jste potřeboval další informace, neváhejte se na nás obrátit. Hezký den.
Monika

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké dioptrie zvolit, dle pedpisu na brýle PO +3,5, cylindr =1,25 a osa 100; LO +2,75, cyl. =2 a osa 80

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme za otázku. Doporučovali bychom dioptrii +3,50, cylindr -1,25 a osu 100° pro pravé oko a pro levé oko dioptrii +2,75, cylindr -2,25 a osu 80°. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Monika

Dobrý den, na receptu mám napsané dioptrie +2,75,cylindr =1,25, osa 100 a druhé oko +3,5 =2,0 osa 80, jaké dioptrie čočky byste doporučila?

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme za otázku. Pro kontaktní čočky by měla stačit malá úprava. Pro pravé oko zvolte dioptrii +2,75, cylindr -1,25 a osu 100°. Pro levé oko dioptrii +3,50, cylindr -2,25 a osu 80°. V případě jakýchkoli dotazů se na nás neváhejte obrátit. Zatím Vám přejeme hezký den.

Ondřej Matějka

Dobrý den, chtěl bych zkusit torickou čočku na pravé oko (kde mám cylindr), doteď jsem měl klasickou čočku -2D a bylo to celkem dobrý, teď poslední dobou ale pozoruju že už to perfektní neni a zvýšení dioptrií pomůže jenom na velkou vzdálenost, ale na střední (když koukam na PC třeba) je to furt takový divně nekontrastní. Podle předpisu od optika mam na pravym oku -2,5D, cylindr +0,5, osa 80°. Jenomže máte cylindry jenom 0,75. Rád bych to aspoň zkusil (když to nevyjde tak si někam zajdu to nechat pořádně změřit a vyzkoušet) tak co kdybych vzal -1,75D a cylindr -0,75? Nosím čočky jenom jednou za čas a to jenom kvůli tomu abych mohl mít sluneční brýle, takže s tim vždycky trochu laboruju když se po půl roce zase rozhodnu že si vezmu čočky. ;-) Jedna věc mi ale vrtá hlavou, vždycky jsem měl cylindr na levym oku a když jsem byl teď po letech u očního tak ho tam najednou nemam a mam ho zase na pravym oku, ale hádam že to je asi normální že se to mění.

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Hodnoty, které uvádíte (úprava na -2,00 dioptrie a na -1,75 dioptrie a cylindr –0,75), Vám poradil optik? My bychom z naměřených hodnot vypočítali dioptrii -2,25. U kontaktních čoček se cylindr 0,50 nevyrábí a doporučuje se přepočet na dioptrii. Pokud chcete vyzkoušet torické čočky, toto balení po 1 kuse bude ideální. Postupem času se naměřené hodnoty určitě mohou měnit. Pokud máte ale s viděním problémy, raději poproste svého očního specialistu o přeměření. V případě, že se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Markéta Langsteinová

Dobrý den, doteď jsem používala měsíční čočky Air Optix pro astigmatiky jedno oko: PWR 0,00; Cyl: -0,75; Axis: 140; BC: 8,7; DIA: 14,5 a na druhém oku: PWR 0,00; Cyl: -0,75; Axis: 180; BC: 8,7; DIA: 14,5. Chtěla bych zkusit od Vás TopVue Air for Astigmatism po jedné čočce. Potřebovala bych poradit, zda mnou vybrané čočky Dioptrie: 0,00, Cylindr: -0,75, Osa: 140 st., zakřivení: 8,60 a průměr: 14,20 na jedno oko a na druhé oko: Dioptrie: 0,00, Cylindr: -0,75, Osa: 180 st., zakřivení: 8,60 a průměr: 14,20 budou vhodné k den. nošení? Děkuji moc za odpověď, Markéta Langsteinová.

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, díky za otázku. Ano, doporučili bychom Vám zvolit tyto parametry. Popřemýšlejte ale, zda už neuběhla dlouhá doba od Vaší poslední kontroly u očního specialisty. Balení po jedné čočce je ideální na vyzkoušení a věříme, že budete s novými čočkami spokojená. V případě, že bychom pro Vás mohli udělat cokoli dalšího, napište nám prosím. Zatím mějte hezký den.

Alena

Dobrý den, mám na brýlovém předpisu pro pravé oko: DPTR -3,75, CYL -1,25 OSA 5 a pro levé oko: DPTR -3,75, CYL -0,75, OSA 180 Prosím o radu, jak nejlépe upravit na parametry pro astigmatické čočky, protože nejméně máte na výběr 10 stupňů a já mám na jednom oku 5.Děkuji a hezký den

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, díky za Váš dotaz. Parametry by měly zůstat stejné. Upravit se musí pouze osa pro pravé oko. Bohužel Vám ale nemůžeme předem říci, zda bude pro oko přijatelnější korekce směrem dolů na 0°, což je u kontaktních čoček 180°, nebo na 10°. Každému nositeli vyhovuje něco jiného a tak budete muset dané parametry vyzkoušet. Toto balení po 1 čočce je na takové zkoušení ideální. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Káťa Štroufová

I velké balení je za super cenu. Objednávám si čočky už jen od vás.

Erik

Pro mě nejlepší měsíční čočky. Oči nejsou unavené ani po celodenním sezení v klimatizovaném kanclu.

Janina Hájková

Velká spokojenost. Nedráždí ani neunavují oči. Super :)

Kuba

Vyzkoušeno a spokojenost. Jsou super. Celý měsíc byly jako nové.

máša

U mě všechno v pořádku. čočky sedí tak jak mají.

Aneta

Dobrý den, když zadám parametry pro objednání čoček, tak mi tabulka ukazuje zakřivení 8.60 a průměr 14.20, ale na krabičce od čoček mám uvedené zakřivení 8.7 a průměr 14.5. Je to nějaký problém? Děkuji

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, díky za dotaz. Kontaktní čočky jsou vyráběny v různých zakřiveních a průměrech. Rozdíl v zakřivení je nepatrný, ovšem odchylka v průměru čočky je již trochu větší. I tak to nebrání tomu, abyste čočky vyzkoušela. Oči každého nositele jsou jiné a dokáží tolerovat různé rozdíly. Pokud objednáte základní balení, můžete v případě nespokojenosti využít službu Garance vrácení peněz. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.
Petra

Dobrý den, mám na brýlovém předpisu pro pravé oko: DPTR -0,75, CYL -1, OSA 95 a pro levé oko: DPTR -1, CYL -0,75, OSA 75. Prosím o radu, jak nejlépe upravit na parametry prp astigmstické čočky. Děkuji

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Pro pravé oko by měly být vhodné dioptrie -0,75, cylindr -0,75 a osa 90° a pro levé oko dioptrie -1,00, cylindr -0,75 a osa 70°. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

Jitka

Skvělé. Vidím perfektně a oči jsou ok. Nečekala jsem, že budu z nošení čoček takhle nadšená.

Kamila Hronová

Ráda jsem je vyzkoušela. Škoda, že takové balení nenabízí více značek. V každém případě mi čočky vyhovují a v očích mě nijak nezlobily, takže si je určitě můžu objednat zase a tentokrát už v normálním balení.