Roztok Laim-Care Peroxide 2x 360 ml

509 Kč
93% doporučuje
Poštovné i osobní odběr máte ZDARMA
Skladem
Upozornění: Tento roztok je na peroxidové bázi! Dodržujte správný postup čištění čoček.
Kdy odešleme? Pátek 22.9. zvolte své parametry
Poštovné i osobní odběr máte ZDARMA

Laim-Care Peroxide – peroxidový roztok

Roztok Laim-Care Peroxide je na peroxidové bázi a obsahuje 3 % peroxidu vodíku. Tento roztok velmi efektivně odstraní nečistoty a dokonale dezinfikuje měkké i tvrdé RGP kontaktní čočky. Čištění čoček probíhá během neutralizační fáze, neboť jde oxidační činidlo, které je nutné neutralizovat vhodným katalyzátorem, který je součástí speciálního pouzdra dodávaného s roztokem.

Důležité varování

  • Nikdy peroxidový roztok neaplikujte přímo do očí! Mohlo by dojít k podráždění či dokonce poranění oka.
  • Nikdy roztokem neoplachujte kontaktní čočky.
  • K čištění kontaktních čoček používejte výhradně přiložené speciální pouzdro s neutralizačním diskem.
  • Nikdy z pouzdra nevyjímejte čočky předtím, než skončí proces neutralizace – minimálně 6 hodin.
  • Jestliže již nejsou viditelné bublinky, které se uvolňují během neutralizační fáze, pak je proces ukončen.
  • Pouzdro roztokem naplňte vždy po vyznačenou rysku. V případě nedostatečného množství roztoku se nemusí očistit celá čočka. Při přebytku může naopak roztok během neutralizace vytéct.
  • Nikdy s pouzdrem po nalití roztoku již nemanipulujte a nechte jej v klidu stát.
  • Pouzdro pravidelně obměňujte. Účinnost neutralizačního disku se postupem času snižuje.
  • Vždy dodržujte návod od výrobce.

Jak správně Laim-Care Peroxide použít?

Použité čočky umístíte do košíčků dle rozlišení R a L, které jsou součástí víčka. Do pouzdra nalijete roztok po stanovenou rysku. Jakmile pouzdro uzavřete, čočky se ponoří do roztoku a začne reakce doprovázena tvorbou bublinek – neutralizace.
Neutralizačním katalyzátorem je platinový disk, který je součástí pouzdra.
Je důležité, aby pouzdro stálo ve svislé poloze minimálně po dobu 6 hodin, aby čištění, dezinfekce i neutralizace proběhli v pořádku.

Varianty balení:

360 ml
3x 360 ml
4x 360 ml

Vlastnosti - Roztok Laim-Care Peroxide 2x 360 ml

Výrobce: Esoform
Typ roztoku: Peroxidový
Obsah: 2x360 ml
Expirace: 12 měsíců a více
Použitelnost po otevření: 2 měsíce
Konzervanty: Ne
Zdravotnický prostředek: Ano

Komentáře (1)

Máte nějaké otázky nebo názor?
Jana Součková

Dobrý den, nosím čočky od Alcon - Air optix hydraglade a běžně jsem k nim používala roztok Ao Sept Plus HydraGlyde. Bohužel tento výrobek má teď celosvětový výpadek a ráda bych za něj našla náhradu. V mé optice mi bylo řečeno, že za tento výrobek neexistuje náhrada a budu si muset kupovat malé 90ml balení, které ale také není k dostání jen tak. Chci si tedy ověřit, zda je tento roztok (Liam-Care peroxide) vážně vhodný pro mé čočky a jestli se nějak extra liší od mého původního. Děkuji za odpověď. S přáním hezkého dne Jana Součková

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Peroxidové roztoky se liší nepatrně ve složení např. rozdílné hydratační složky. Nicméně jde vždy o roztoky na peroxidové bázi a účinky čištění peroxidovými roztoky jsou více méně na stejné úrovni. Rozdíl mezi roztokem Laim-Care Peroxide a roztoku AO Sept HydraGlyde je například, jak už název napovídá, v použití zvlhčujícího komplexu HydraGlyde. Bohužel nemůžeme napsat detailnější rozbor rozdílů ve složení roztoků, a to z důvodu regulativ EU, ze kterého vyplívá, že nelze napsat přesné složení produktu na webových stránkách. Jestliže Vám vyhovuje čištění čoček peroxidovými roztoky, vyzkoušejte i ostatní značky. Bohužel stále nemáme od výrobce informaci o tom, kdy bude roztok AO Sept HydraGlyde opět dostupný. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.