Roztok AO SEPT PLUS HydraGlyde 360 ml

349 Kč
89% doporučuje
Poštovné i osobní odběr máte ZDARMA
Upozornění: Tento roztok je na peroxidové bázi! Dodržujte správný postup čištění čoček.
Kdy odešleme? zvolte své parametry
Poštovné i osobní odběr máte ZDARMA

Roztok na kontaktní čočky AO SEPT PLUS HydraGlyde®

AO Sept Plus HydraGlyde® je peroxidový roztok určený k dezinfekci všech druhů měkkých i tvrdých kontaktních čoček obohacený o zvlhčující složku HydraGlyde®, která propůjčuje čočkám potřebnou vlhkost po celou dobu, kdy jsou nasazeny v očích. Součástí balení tohoto roztoku je speciální pouzdro, které obsahuje katalyzační činidlo AODISC potřebné pro správný průběh čistícího procesu.

Důležité varování

 • Nikdy peroxidový roztok neaplikujte přímo do očí! Mohlo by dojít k podráždění či dokonce poranění oka.
 • Nikdy roztokem neoplachujte kontaktní čočky.
 • K čištění kontaktních čoček používejte výhradně přiložené speciální pouzdro s neutralizačním diskem.
 • Nikdy z pouzdra nevyjímejte čočky předtím, než skončí proces neutralizace – minimálně 6 hodin.
 • Jestliže již nejsou viditelné bublinky, které se uvolňují během neutralizační fáze, pak je proces ukončen.
 • Pouzdro roztokem naplňte vždy po vyznačenou rysku. V případě nedostatečného množství roztoku se nemusí očistit celá čočka. Při přebytku může naopak roztok během neutralizace vytéct.
 • Nikdy s pouzdrem po nalití roztoku již nemanipulujte a nechte jej v klidu stát.
 • Pouzdro pravidelně obměňujte. Účinnost neutralizačního disku se postupem času snižuje.
 • Vždy dodržujte návod od výrobce.

Jak správně AO Sept Plus HydraGlyde® použít?

Vyňaté čočky jsou ukládány do košíčků pouzdra, které musí být následně zalito roztokem do výše vyznačené plnicí rysky. Čočky musí být uloženy v pouzdře s roztokem po dobu minimálně 6 hodin, aby byla zajištěna úplná neutralizace roztoku. Čočky mohou zůstat uloženy v roztoku maximálně po dobu 2 týdnů. Po uplynutí této doby musí být roztok v pouzdře vyměněn za čerstvý.

Více informací naleznete v článku o peroxidových roztocích.

Jak AO Sept Plus HydraGlyde® funguje?

Účinnou čistící složku AO Sept Plus HydraGlyde® tvoří 3% roztok peroxidu vodíku. Při procesu čištění dochází nejen k samotné dezinfekci čoček, ale také následné neutralizaci peroxidové složky roztoku.

Dezinfekční fáze

Peroxid vodíku má charakter zředěné kyseliny, proto účinně odstraňuje z čoček veškeré usazeniny i nežádoucí mikroorganismy. Při přímém kontaktu peroxidu s citlivými tkáněmi oka, by mohlo dojít k jejich poleptání. Při procesu dezinfekce tedy musí nutně proběhnout i následná fáze neutralizace peroxidové složky.

Neutralizační fáze

Aby došlo k úplné neutralizaci roztoku, je nutná přítomnost katalyzačního činidla, které je u roztoku AO Sept Plus HydraGlyde® zajištěno systémem AODISK. Tato neutralizační složka se nachází ve speciálním pouzdře na čočky, které je součástí balení roztoku.

Dlouhotrvající hydratace

Zvlhčující komplex HydraGlyde® se váže na povrch čoček, kde vytvoří vrstvu bránící vysychání po dobu až 16 hodin. Čočky jsou po celou dobu dostatečně vlhké a poskytují nositeli potřebné pohodlí.

Roztok AOSEPT PLUS HydraGlyde je dostupný také v balení 90 ml a 2x 360ml.

Vlastnosti - Roztok AO SEPT PLUS HydraGlyde 360 ml

Výrobce: Alcon
Typ roztoku: Peroxidový
Obsah: 360 ml
Expirace: 12 měsíců a více
Použitelnost po otevření: 3 měsíce
Konzervanty: Ne
Zdravotnický prostředek: Ano

Chytrá alternativa

Roztok Laim Care Peroxide 360 ml

Skladem
 • Peroxidový roztok
 • Perfektní dezinfekce čoček
 • Obsahuje speciální neutralizační pouzdro
 • Bez konzervantů
Cena: 269 Kč

Komentáře (1)

Máte nějaké otázky nebo názor?
Ivana Hývnarová

Dobrý den, není žádný rozdíl mezi peroxidovým roztokem na čištění AO SEPT PLUS a Laim-Care Peroxide ? Myslím v kvalitě, ne ve způsobu použití. Optik mým synům doporučil roztok AO sept plus ale je teda dražší než Laim-Care Peroxide. Děkuji

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Mezi roztoky je rozdíl ve složení. Roztok AO SEPT PLUS např. obsahuje zvlhčující látku HydraGlyde. Peroxidové roztoky obecně patří mezi nejúčinnější roztoky, ale současně je nutné přísně dodržovat pokyny výrobce. Pokud se do oka dostane nezneutralizovaný roztok, může oko poranit, protože jde o peroxid vodíku. Pakliže máte zájem výhradně o peroxidové roztoky je kvalita více méně srovnatelná. Pokud na peroxidových roztocích netrváte, můžete zvážit univerzální roztoky, u kterých nehrozí žádné nebezpečí poranění a jsou uživatelsky velmi pohodlné. Z našeho sortimentu Vám případně můžeme nabídnout roztok OPTI-FREE Express nebo Gelone. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Pěkný den.