Proclear Multifocal XR (3 čočky)

1 039 Kč
89% doporučuje
Poštovné i osobní odběr máte ZDARMA
Skladem
Kdy odešleme? Středa 27.10. Stock day info: Today 27. října Stock day info: Ready to be sent Stock day info: Today 27. října zvolte své parametry
Přidat
259 Kč
Poštovné i osobní odběr máte ZDARMA
1 039 Kč
Výhodné balíčky:

Kontaktní čočky Proclear Multifocal XR

Velice kvalitní hydrogelové měsíční kontaktní čočky určené ke korekci presbyopie s vyššími stupni adice. Tyto kontaktní čočky rozšiřují dioptrický rozsah kontaktních čoček Proclear Multifocal.

Stavba čočky

Kontaktní čočky Proclear Multifocal XR nabízejí 2 varianty optických zón, které rozlišují dominanci očí.
(D = dominantní oko; N = nedominantní oko).
Protože má každý uživatel jiné potřeby, vyplatí se věnovat čas aplikaci kontaktních čoček pod dohledem odborníka. Zejména aplikace multifokálních čoček je náročnější proces, který potřebuje svůj čas.

Materiál a možnosti nošení

Vlastnosti hydrogelového materiálu Omafilconu B ještě více zhodnocuje použitá PC Technology, díky níž hodnota hydratace neklesá pod 96 % ani po 12. hodinách nošení.
PC Technology umí vázat molekuly vody tak, že se molekuly stávají součástí čočky. Hydrogení vazba čoček a vody tak zabraňuje vysychání čoček.
Materiál čoček obsahuje 59 % vody a propustnost kyslíku činí 42 Dk/t.
Čočky jsou navíc odolné proteinovým depozitům, čímž se komfort nošení ještě více zvyšuje.
Proclear Multifocal XR jsou určené k dennímu režimu nošení bez možnosti přespávání.
Perioda výměny kontaktních čoček za nové je stanovena na 30 dnů.

Balení

Proclear Multifocal XR jsou k dispozici i v balení po 6 čočkách.
Vlastnosti
Výrobce: CooperVision
Zakřivení (BC): 8.70
Průměr (DIA): 14.40
Velikost balení: 3 čočky
Adice: +1.00 D, +1.00 N, +1.50 D, +1.50 N, +2.00 D, +2.00 N, +2.50 D, +2.50 N
Expirace: 12 měsíců a více
Vyměnit za: 30 dnů
Propustnost kyslíku: 42 Dk/t
Množství vody: 59%
Dioptrie: od -20.00 do +20.00
Spaní s čočkami?: Ne
UV filtr: Ne
Materiál: Omafilcon B
Název produktu: Proclear Multifocal XR

Komentáře (1)

Máte nějaké otázky nebo názor?

Miloslava

Dobrý den, prosím vás o radu. Delší dobu používám kontaktní čočky TopVue Air Multifocal s ADD 2,50 (větší není), které jsem nahradila za již nevyráběné bifokání čočky se zakřivení 8,7 a průměrem 14,4. Problémy s nimi nemám,i když naměřené hodnoty od lékaře (zakřivení 8,8 + průměr 14,5) se trochu liší, ale poslední dobou vidím na blízko špatně, na dálku to celkem jde (čočky pravá +3,00, levá +3,25). Ve vašem e-shopu jsem objevila čočky Proclear Multifocal XR, kde ADD Power se dá daleko lépe regulovat. Uvádím hodnoty, které mi naměřil oční lékař pro dioptrické brýle: na dálku - pravá čočka+2,50/+1,00/90/0,00 na dálku - levá čočka +3,25/+0,75/90/0,00 na blízko - prává čočka +4,50/+1,00/90/0,00 na blízko - levá čočka +5,25/+0,75/90/0,00 Prosím o radu zda multifokální čočky Proclear Multifocal XR by byly pro mě vhodné, i když jsou o dost dražší a zda by se mi vidění opravdu zlepšilo. Vzhledem k okolnostem nosím čočky denně. Velice děkuji za ochotu a odpověď. Miloslava V.

Odpověď

info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Poradili bychom Vám velmi rádi, ale bohužel si netroufáme převést Vaše naměřené hodnoty pouze na multifokální čočky. Podle naměřených dioptrií Vás totiž netrápí pouze presbyopie, ale také astigmatismus. Kdyby byl astigmatismu nižší, o přepočet bychom se pokusili, ale u těchto hodnot už nedokážeme říci, zda by byla korekce dostačující. Naměřené hodnoty jsou zapsané v pořadí sférická dioptrie, cylindr a osa. Cylindr je nutné převést do minusových hodnot, čímž se změní i sférická dioptrie a osa. Pro korekci kombinace presbyopie a astigmatismu jsou na trhu kontaktní čočky Proclear Multifocal Toric. V naší nabídce je bohužel nemáme. Pokud máte zájem je vyzkoušet, určitě navštivte kontaktologa, který Vám může poskytnout zkušební čočky a upravit parametry dle Vašich potřeb. Když budete mít další otázky, napište nám prosím. Zatím Vám přejeme hezký den.