Oční gel Recugel 10 g

169 Kč
100% doporučuje
Skladem
Kdy odešleme? Pondělí 30.1. zvolte své parametry
Osobní odběr od 29 Kč
PPL od 69 Kč
Česká pošta od 69 Kč
GLS od 75 Kč
Pro objednávky nad 200 Kč je poštovné zdarma

Oční gel Recugel

Upozornění – tento produkt nelze použít na nasazené kontaktní čočky.
Oční gel Recugel od Bausch and Lomb je obdobou očních kapek, jeho účinnost má však větší rozsah. Gel vaše oči osvěží a zklidní, má ale také schopnost regenerovat buňky a obnovit tak strukturu rohovky. Gelové složení zaručuje dlouhodobý účinek.

Účinná pomoc i při poranění oka

Gel uleví od běžné únavy a podráždění, které je způsobeno například dlouhodobou prací na PC a vystavením očí extrémním podmínkám (mrazu, větru, klimatizaci…).
Recugel obsahuje účinnou složku dexpanthenol, která zabraňuje zjizvení rohovkové tkáně – například po úrazu či operaci oka. Gel je tedy určen pro pacienty s různými defekty rohovky – popálení, poleptání, pooperační hojení (LASIK a PRK), poškození cizím tělískem, zánět rohovky...

Aplikace gelu

Recugel je možné aplikovat 3x – 5x denně. 1 kapku Recugelu naneste do spojivkového vaku – prostoru mezi okem a očním víčkem. Ideální je lehce stáhnout spodní víčko, aplikovat dané množství gelu a zamrkat. Vzhledem ke gelovém složení přípravku je nutné dbát zvýšené opatrnosti při řízení a obsluze strojů – na určitou dobu může gel způsobit rozostření vidění. Přípravek není vhodné nanášet při nasazených kontaktních čočkách – pravděpodobně by došlo k intoleranci materiálu čoček na složky přípravku.

Recugel obsahuje cetrimid, který je konzervačním prostředkem. Přípravek nesmí být používán po uplynutí 1 měsíce od otevření.

Vlastnosti - Oční gel Recugel 10 g

Výrobce: Bausch and Lomb
Použitelnost po otevření: 1 měsíc
Lze aplikovat na kontaktní čočky: Ne
Konzervanty: Ano
Zdravotnický prostředek: Ano

Komentáře (1)

Máte nějaké otázky nebo názor?
Karel Mertl

Chtěl bych se zeptat, jestli je Recugel gel použitelný jako veterinární léčivo - u fr. buldočka, který mívá začervenalé bělmo a po ránu menší množství sekretu. Děkuji za odpověď.

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Určitě bychom Vám doporučili celou situaci ještě konzultovat s veterinářem. Faktem je, že oční kapky jsou obecně velmi šetrné. Proto by neměly pejskovi vadit. Každopádně bychom doporučili spíše mast bez konzervačních látek. Konzervanty mohou způsobit alergickou reakci. Z našeho sortimentu by tak připadala v úvahu oční mast VitA POS, která se aplikuje na noc. Přes den by bylo vhodné pejskovi čistit oči borovou vodou nebo aplikovat šetrné oční kapky např. Hylo Dual, které velmi dobře stabilizují slzný film a zklidní podrážděné oči od alergií nebo zánětů. Kapky rovněž neobsahují konzervanty. Ale jak jsme již uvedli výše, zkuste situaci alespoň telefonicky konzultovat s veterinářem. Pokud byste měl další otázky, napište nám. Hezký den.