Technologie Blue Blocker

Co je modré světlo a jaký je jeho vliv na lidské tělo?

Modré světlo má vlnovou délku 380–500 nm a je přirozenou součástí spektra denního světla, které má zásadní vliv na fyziologii lidského organismu.

barevné spektrumDenní světlo obsahuje nejvíce modrého světla o vlnové délce cca 480 nm po ranním rozbřesku. S blížícím se večerem obsah modré složky světla klesá a začne převažovat červená. S touto změnou světla úzce souvisí tvorba neurohormonu melatoninu, který v těle koordinuje denní rytmus a spánek . Ovlivňuje také oběh krve, tělesnou teplotu, metabolismus atd.

Zatímco přirozené modré světlo ze slunce má pro správnou fyziologickou funkci v těle velký význam, přemíra modrého světla není dobrá . V dnešním světě je lidské tělo vystaveno, mimo denní složku modrého světla, i dalším světelným zdrojům, jejichž součástí je právě modré světlo (televize, mobilní telefony, tablety i některé druhy umělého osvětlení).
Tělo přemíru modrého světla vyhodnocuje mylně a vzniká tak celá řada nepříjemností . Od unavených, suchých a podrážděných očí, přes poruchy spánku až po riziko brzkého vzniku šedého zákalu.

Jak technologie blue blocker funguje na brýlích a čočkách?

Dívka s mobilem

Jedná se o transparentní vrstvu na povrchu brýlových skel, která snižuje průchod nebo úplně pohlcuje modrou složku světelného spektra a uživatel ji nevnímá rušivě .
Ačkoli je vrstva transparentní, brýlová skla nebo kontaktní čočky s touto úpravou mají nažloutlý tón.

Jak ochranná vrstva Blue Blocker ovlivní váš pohled?

  • Budete vnímat barvy přirozeněji
  • Nebudou vás trápit nepříjemné odlesky z okolí
  • Díky zvýšenému kontrastu bude váš pohled reálnější
  • Ulehčíte očím od únavy během dlouhé práci na počítači

Jak mohu získat ochranu Blue Blocker?

Pokud si u nás objednáte dioptrické brýle, můžete si zvolit doplňkové úpravy brýlových čoček , mezi nimiž je i úprava proti modrému světlu (tzv. blue blocker). Mezi kontaktními čočkami jsou touto ochranou vybaveny kontaktní čočky TopVue Blue Blocker.
Tuto povrchovou úpravu můžeme doporučit všem, kteří větší část své pracovní doby tráví u počítačové obrazovky, nebo jsou vášnivými uživateli mobilních telefonů.

Komentáře

Máte nějaké otázky nebo názor?