Časté dotazy

Na co se ptáte? Určité dotazy týkající se kontaktních čoček se často opakují a proto jsme se pokusili na ně zde odpovědět.

Rozhoduji se pro kontaktní čočky. Nevím, jaký typ si mám nechat doporučit

Kontaktních čoček je na trhu nepřeberné množství od řady výrobců. Pokud se rozhodnete kontaktní čočky užívat a nevíte, pro jaký typ se rozhodnout, zamyslete se nejprve nad tím, jak často a kolik hodin v daný den budete čočky nosit, zda po celý den od rána až do večera nebo jen na aerobic či večerní fotbal... Celý článek...

Jaký je rozdíl mezi pravou a levou kontaktní čočkou?

Žádný rozdíl mezi čočkou určenou na pravé oko a čočkou určenou na levé oko není. Můžete si tedy zakoupit i jednu krabičku kontaktních čoček a čočky z ní používat pro obě oči, za předpokladu, že na každé oko potřebujete stejnou dioptrii.

Krabička obsahuje 6 kusů čoček. Jedná se o 6 párů nebo 6 jednotlivých kusů?

Balení obsahující 6 čoček obsahuje 3 páry.

Chtěla bych barevné kontaktní čočky, jak mám postupovat?

Výsledný efekt použití barevných kontaktních čoček je velmi závislý na přirozené barvě duhovky. Nelze tedy předem garantovat, že docílíte požadovaného efektu. Výsledný efekt barevných čoček je také ovlivněn světelnými podmínkami a volbou správných barevných doplňků, které mohou finální podobu zajímavě akcentovat. Přečtěte si jednoduchý návod - jak na barevné kontaktní čočky.

Co je to UV záření a jaký je jeho vliv na oko?

Zdrojem ultrafialových paprsků je hlavně Slunce, ale i jiné zdroje tepla, jako je elektrický oblouk nebo tzv. horské slunce. Důsledkem porušení ozónové vrstvy dochází ke zvýšení jeho propustnosti a tím i možnosti vzniku zdravotních rizik, zejména u citlivých lidí a dětí, ve větších dávkách pak může poškodit zrak a kůži... Celý článek...

Jedu na dovolenou. Budu se koupat. Měla bych zvolit přechodně jinou značku čoček?

Přesně pro Vás je určený náš článek Kontaktní čočky a léto.

Co znamenají pojmy jako zakřivení(BC), průměr(DIA), dioptrie(PWR), osa(Asix), cylindr(CYL), aj. ?

Zakřivení BC
je zakřivení zadní plochy kontaktní čočky (BC neboli basic curve). Pohybuje se od 8.3 do 9.0, ale v současné době již poněkud ztratilo na významu, neboť se všichni výrobci u nových produktů odklonili od tvaru pravidelné kulové výseče a tvar čočky upravili do nepravidelného talířku. BC se měří na úsečce 3 mm na středu čočky.

Průměr kontaktní čočky DIA
(neboli diameter) je naopak velmi důležitou hodnotou (dosahuje hodnot od 13.8 do 14.5 mm). Obzvláště při přechodu na jinou značku čoček je třeba věnovat průměru velkou pozornost. Pokud budou nové čočky menší, mohly by dráždit na epytelu rohovky, a tím činit nošení nových kontaktních čoček nesnesitelným.

Pohodlí kontaktních čoček je však ovlivněno celou řadou dalších aspektů, které musí posoudit odborník a podle nich zvolit správnou značku.

Další možné parametry:
Cylindr (CYL)
U torických vad, jedná se o dodatečnou korekci v případě vyšších hodnot astigmatismu.
Osa (AXIS)
U torických vad, může nabývat hodnot 10° až 180°
ADD – adice – u progresivních, bifokálních a multifokálních čoček.

Všechny parametry potřebné pro objednání kontakntích čoček nalezneta na krabičce.

Co jsou to asférické kontaktní čočky?

Tento typ kontaktních čoček byl vyvinut proto, aby speciálním asférickým designem přední plochy těchto kontaktních čoček korigoval optickou vadu nazývanou sférická aberace nebo-li otvorová vada.
Chcete-li se dozvědět více, klikněte zde.

Ráda bych, aby má osmiletá dcera začala užívat kontaktní čočky. Není to příliš brzy?

Nošení kontaktních čoček není nijak omezeno věkem a je tedy možné, aby dcera čočky používala. Vždy však Vaše rozhodnutí konzultujte s očním lékařem dítěte. Čočky poté vybírejte s očním specialistou, který navrhne odpovídající čočky a naučí s nimi dítě manipulovat. Připravte se na to, že ač si přejete, aby dcera vyzkoušela kontaktní čočky, praxe může být zcela odlišná. Vždyť i dospělým dělá aplikace kontaktních čoček potíže. Mějte trpělivost, podporujte ji a pokud to nevyjde nyní, vyzkoušejte čočky, až bude dcera starší.

Mohu přejít z mých čoček na levnější jiné čočky?

Obecně nedoporučujeme našim zákazníkům přechod na jinou značku bez návštěvy očního specialisty, který se kontaktními čočkami zabývá. Součástí aplikačního poplatku (300 až 800 Kč) je i zkušební pár čoček a kontrola očí, kterou by minimálně jednou do roka měl absolvovat každý.

I v případě přechodu na parametricky stejnou čočku může být výsledkem neúspěch (špatný vízus, nepříjemný pocit v oku apod.).

Zakřivení (BC) a průměr (DIA) nejsou jedinými parametry, které je třeba posuzovat. Kvalitu vidění ovlivňuje významně také vlastní optická konstrukce čočky. Při změně značky je pak v potřeba při přechodu na určité značky změnit dioptrickou sílu např. až o -+ 0.50 dioptrie (platí právě při přechodu na Air Optix Aqua.

Dalším důležitým faktorem je citlivost našich očí. To, co bez problémů snese náš známý a vřele nám doporučuje, může naše oči již nepříjemně dráždit.

Mějme tedy na paměti, že užívání kontaktních čoček i roztoků je velmi subjektivní. Pokud výrobce neinformuje o možnosti přejít na novou značku bez návštěvy kontaktologa, jako např. v případě přechodu ze staré verze na novou.

Například:
Přechod z Focus Dailies All Day Comfort na Focus Dailies Aqua Comfort Plus
Přechod z 1 Day Acuvue na 1 Day Acuvue Moist

Mohu se s kontaktními čočkami sprchovat, chodit do bazénu, sauny?

Jakýkoli přímý kontakt s vodou může kontaktní čočky z oka snadno vyplavit. Je potřeba mít při oplachování hlavy zavřené oči a v bazénu používat plavecké brýle. Jakémukoli kontaktu kontaktní čočky s vodou je lepší se vyhnout.
Přečtěte si také: Kontaktní čočky a potápění

Mám se líčit před nasazením kontaktních čoček, nebo pak. A kdy mám kontaktní čočky vyjímat?

Make-up nanášejte až po nasazení kontaktních čoček. Jednak na sebe uvidíte, jednak si při nasazování kontaktních čoček nerozmažete líčidlo kolem očí a jednak nenaplavíte jeho částečky na povrch čoček. Ze stejného důvodu se odličte až po vyjmutí čoček očí. Lak na vlasy rozprašujte vždy se zavřenýma očima. Ponechte je zavřené dokud se ve vzduchu rozprášený aerosol neusadí. Ideální je lakovat vlasy ještě před nasazením čoček. Speciální kosmetika pro uživatele kontaktních čoček neexistuje kromě speciální odličovacích gelů. Usazené částečky z líčidel mohou kontaktní čočky poškodit. Toto platí obzvláště pro mastnou (vodostálou) kosmetiku.

Stává se mi, že s čočkami vidím šmouhy. Mrkáním nebo zatlačením se stav na chvíli zlepší. Co to je?

Pravděpodobně se jedná o chybně zvolenou značku nebo dioptrické hodnoty.
Přečtěte si také: Příznaky očního onemocnění

Je možné, že mám u brýlí jiné dioptrie než u čoček?

Korekce u brýlí a u čoček probíhají trochu jinak. Přepočet se děje podle tzv. teorie „vertex distance“. U mínusových diptrií se 0,25 dioptrie ubírá a u plusových se naopak přidává. Vertex distance se však zohledňuje od hodnoty 3.50 v „+“ i „-“. Přesto se však při aplikaci kontaktních čoček nelze na tuto teorii stoprocentně spolehnout. Nemůže totiž zohlednit různé dioptrické konstrukce jednotlivých značek kontaktních čoček, ty je potřeba brát v potaz individuálně ve vztahu ke značkám, pro které se rozhodujeme. Může se pak stát, že by nositeli dle přepočtu vyhovovala značka A, ovšem u značky B bychom museli ještě 0,50 dioptrie přidat.

Vyzkoušel jsem jiný roztok než obvykle. Mám však nepříjemné pocity s čočkami v očích. Čím to je?

Snášenlivost roztoků je velmi individuální. Je skutečně možné, že právě pro Vás není nově zvolený roztok vhodným dezinfekčním prostředkem. Může se také stát, že po několika letech užívání jedné značky chemického roztoku se začnou u uživatele objevovat alergické reakce.
Přečtěte si také: Příznaky očního onemocnění, Možnosti poškození oka čočkou

Co znamená N a D parametr u multifokálních čoček?

Jde o dominantní a nedominantní oko. Multifokální čočky jsou různě konstruovány, proto je u čoček, které vyžadují dominanci oka, nutné tuto podmínku opravdu dodržet. Určení dominantního či nedominantního oka nám navíc může pomoci v případě, že čočky nesednou tak, jak mají a vy máte pocit, že na některou vzdálenost nevidíte ostře, tzn. pro případné dokorigování.
Dominanci lze jednoduše ověřit – najděte si v prostoru daleký bod, natáhněte před sebe ruku a ukazováčkem na daný bod namiřte. Pokud se na tento bod budete déle koukat, bude se vám ukazováček rozmazávat. Teď střídavě zavírejte pravé a levé oko – u dominantního oka vám zůstane ukazováček směřovat přímo na bod, u nedominantního oka vám prst poskočí bokem.

Komentáře (199)

Máte nějaké otázky nebo názor?
Veronika

Dobrý den, přes kontaktní čočky vidím předměty a vše kolem mě větší než pouhým okem (tedy než bez čoček). Nevíte, čím by to mohlo být? Děkuji za odpověď. PS: dioptrie v kontaktních čočkách byly konzultovány s optometristou...

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Bez vyšetření Vám nejsme schopni, bohužel, jednoznačně odpovědět. Jestliže máte od očního specialisty stanovené dioptrické hodnoty pro korekci kontaktními čočkami, pak by mohly být důvodem zkresleného vidění nevhodné velikostní parametry čoček. Pokud čočka není správně usazena na oku, může být posunuta její optika, která může způsobovat zkreslení. Ovšem jde jen o naší domněnku. Jestliže máte s korekcí problém, kontaktujte očního specialistu, který Vám kontaktní čočky aplikoval a situaci s ním konzultujte. Hledání vhodných kontaktních čoček není jednoduché a v případě, že hledá nositel čočky sám, může to pro něj být ekonomicky náročné. Pokud byste měla další otázky, napište nám, pokud to bude v našich silách, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Pavlína Šmerdová

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli mohu používat kontaktní čočky, když po změření zraku mi vyšlo, že na obě oči nemám do dálky žádné dioptrie, pouze na čtení mám na obě oči stejně 1 dioptrii. Byly mi doporučené brýle na čtení, ale nemůžu si na ně zvyknout. Pokud by byla možnost, chtěla bych to vyřešit čočkami. Děkuji za odpověď a případnou radu, jaké hodnoty a čočky zvolit.

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Z Vašeho dotazu není jasné, jestli řešíte pouze hypermetropii nebo presbyopii. V každém případě by měl jít Váš stav řešit i kontaktními čočkami. Protože by měl mít každý uživatel čočky před nákupem na internetu odborně aplikované a tím pádem i vyzkoušené, vyhledejte oční optiku, kde aplikují kontaktní čočky. Oční specialista Vám pomůže najít vhodný typ kontaktních čoček a v případě potřeby upraví dioptrické hodnoty tak, aby Vám byla korekce zraku komfortní. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Monika Veselá

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné pro vyzkoušení objednat pouze jeden pár čoček ne balení po několika kusech. Předem děkuji za info. Monika Veselá

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Pakliže máte zájem o malé balení čoček můžeme Vám nabídnout pouze čočky značky TopVue. Jiné značky bohužel malá balení čoček e-shopům neposkytují. To zůstává výsadou kamenných optik. Před nákupem na internetu by měl mít stejně každý zájemce čočky odborně aplikované. Na nevhodně zvolené čočky není možné uplatnit reklamaci a není je možné ani vrátit. Proto se odborná aplikace vždy vyplatí. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Pěkný den.

Natálie

Dobrý den, Chtěla bych se zeptat, jak se řeší vrácení slunečních brýlí na které si nechám vytvořit polarizační skla s dioptriemi? Vrácení probíhá v celé částce, nebo jen v určitém procentu? Děkuji

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Pokud byste chtěla využít odstoupení od kupní smlouvy, tak dle ustanovení § 1837 občanského zákoníku, nelze odstoupit od kupní smlouvy o dodávce zboží, které bylo upraveno podle přání Kupujícího nebo pro jeho osobu. Z tohoto důvodu právo na odstoupení od smlouvy nelze uplatnit na kompletní brýle, ale pouze na obruby. Na zabroušená skla na míru se odstoupení od smlouvy nevztahuje. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Zdenka

Dobrý den, prosím o doporučení vhodných kontaktních čoček, aktuálně mám brýle s touto korekcí: PO: -4.5 LO: -4.75 cyl:-0.5 osa 65 Děkuji mockrát za odpověď Zdeňka

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Brýlové dioptrické hodnoty je nutné pro nákup čoček upravit. Ke korekci pravého oka budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -4,25. Na levém oku máte slabou formu astigmatismu a cylindrickou hodnotu bude nutné nejprve přepočítat na sféru a po následném přepočtu bude hodnota dioptrie -4,75. Jestliže s kontaktními čočkami zatím nemáte příliš zkušeností, doporučili bychom Vám jednodenní kontaktní čočky TopVue Daily nebo TopVue Blue Blocker. Jednodenní čočky jsou pro začátečníky ideální volbou, protože se každý den aplikují nové, perfektně čisté čočky. Pokud se čočka poškodí v důsledku začátečnické neobratnosti, finanční ztráta nebude tak velká, jako v případě vícedenních čoček. U značky TopVue navíc funguje služba Garance vrácení peněz. Pokud Vám čočky v nějakém směru nebudou vyhovovat a budete splňovat podmínky služby, můžete ji využít a Vaše investice se Vám vrátí. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Lenka

Dobrý den, prosím o doporučení vhodných multifokálních čoček, jako alternativu k brýlím. Dioptrie pravé oko -2,75 levé oko -3,5 na čtení a jemné práce bez brýlí. V multifokálních brýlích je vidění na blízko horší, než bez nich. Děkuji Lenka

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za komentář. Abychom předešli nedorozumění, potřebovali bychom vidět Váš předpis na brýle nebo zprávu z měření. Byla byste tak hodná a poslala nám fotografii dioptrických hodnot na e-mail info@cocky-online.cz. Ve Vašem komentáři jsou pouze dioptrické hodnoty na dálku. K výpočtu adice však potřebujeme znát přesné dioptrické hodnoty, jak na dálku i na blízkou vzdálenost. Bez přesných údajů si netroufáme stanovit dioptrické hodnoty. Děkujeme Vám za pochopení. Pěkný den.

Lenka

Dobrý den, chtěla bych přejít z jednodenních čoček (příležitostné nošení) na půlroční čočky. Chci totiž omezit nošení brýlí, začalo mi to být velice nekomfortní. Je potřeba zajít si k očnímu lékaři či stačí objednat půlroční čočky s parametry, které jsem již používala pro ty jednodenní? Je potřeba oči speciálně přeměřit pro půlroční čočky?

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Správně by každá re-aplikace kontaktních čoček měla probíhat pod odborným dohledem. Oční specialista Vám na základě parametrů očí a Vašich potřeb vybere vhodné kontaktní čočky. Pokud by Vám čočky neseděly, může je podle Vašich připomínek změnit a vše doladit k Vaší plné spokojenosti. Jestliže si čočky vyberete sama, nezapomeňte prosím, že na nevhodně zvolené čočky nebo jejich parametry nelze uplatnit případnou reklamaci. Budete-li mít další otázky, napište nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.

Adéla Boschat

Dobrý den, ráda bych zakoupila kontaktní čočky. Pokud mám doporučenou korekci pro brýle na dálku Sph -2, Cylindr +0.5, Axis 180, jaké čočky bych měla zvolit, prosím? Děkuji!

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Dle napsaného brýlového předpisu se u Vás začíná projevovat astigmatismus, poměrně častá refrakční vada. Hodnota cylindru je však prozatím nízká a budeme ji převádět na sféru. Teoreticky tedy budete potřebovat klasické sférické čočky s hodnotou dioptrie -1,75. Správně byste však měla mít čočky odborně aplikované očním specialistou. Ten Vám dle parametrů čoček a Vašich preferencí vybere vhodné čočky. Dle zkoušky pak může specialista čočky změnit nebo upravit parametry. Pokud si vyberete čočky sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodně zvolené čočky nebo jejich parametry nelze uplatnit případnou reklamaci. Eventuálně bychom Vám mohli nabídnout např. jednodenní hydrogelové čočky TopVue Daily nebo měsíční silikon-hydrogelové TopVue Air. Výhodou vybraných balení čoček TopVue je služba Garance vrácení peněz. Nebudou-li Vám čočky vyhovovat, můžete je vrátit a nepřijdete o své peníze. Nezapomeňte, že pokud si vyberete měsíční čočky, budete k nim potřebovat i roztok k péči, např. Gelone. Pokud byste měla další otázky, ozvěte se nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.
Miroslav

Dobrý den, posledních cca 8 měsíců se setkávám s problémem u kontaktních čoček po čištění. Po vyjmutí z pouzdra od určitého dne (cca po týdnu a dále) se na části čočky vyskytuje celistvá mléčná plocha (zpravidla kruh od středu), která se dalším čištěním rozšiřuje. Mléčná plocha nejde žádným způsobem odstranit, ani po velmi silném mnutí. Používám čočky Purevision2 a nově jsem zkusil Air optix plus. Roztoky Renu a nově jsem zkusil peroxidový. Po nasazení takové čočky je vidění také mléčné a nošení nekomfortní. Po cca hodině nošení je vidění čiré a pokud čočku vyjmu, tak mléčné plochy už na čočce nejsou. Objeví se vždy druhý den po čištění ve stejných částech, popř. se dále rozšíří. Čočky kde se zmléčnění po vyčištění vyskytuje už po nějakém dalším dnu vyhazuji, protože zde není komfort pro celodenní nošení, čočka jde v oku cítit, ale jinak oko není červené. Problém se vyskytuje jen u jednoho oka. Byl jsem u očního lékaře na preventivní prohlídce. Oko je v pořádku, nicméně mi u něj byla diagnostikována trichiáza (nesprávný růst části řas, část směrem k oku). Řeším alespoň částečně vytrháváním. Může mít toto souvislost? Stále však nechápu, že zmléčnění se znovu vyskytne až po vyčištění. děkuji

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Dle popisu situace je pravděpodobně problém spjatý právě s trichiázou. Jde o to, že čočka je trichiázou narušena a povrch čočky už není celistvý a hladký. Narušený povrch se vyskytuje nejvíce na nejvyšším místě čočky (tj. uprostřed). Mléčný povrch na čočce není vidět do doby čistění z důvodu toho, že slzný film krásně toto místo vyplní a poškození zakryje. Jakmile se ale čočky čistí, tak je již změna vidět, protože roztok nemá stejné složení jako slzný film. Můžete ještě vyzkoušet např. čistící roztok Gelone, ale nemůžeme Vám zaručit, jestli změna roztoku problém odstraní. Dále uvádíte, že se problém začne objevovat zhruba po týdnu nošení. Řešením by tak mohly být jednodenní čočky např. TopVue Elite+ nebo TopVue Daily. Protože je u jednodenních čoček jednodenní režim výměny, bral byste si každý den nové, perfektně čisté a nepoškozené čočky. K jednodenním čočkám není potřeba ani roztok. Navíc u značky TopVue funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly a splňoval byste podmínky služby, mohl byste ji využít a Vaše investice by se Vám vrátila. Pokud byste měl další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Pěkný den.
Jan Juřica

Dobrý den, již 33let nosím kontaktní čočky (na dálku -4,5 D) a vždy jsem s nimi i četl. Poslední dobou nemůžu s čočkami přečíst třeba jídelní lístek, nebo jízdní řad. Pokud si nasadím pouze brýle a ty na čtení sundám, vidím opravdu dobře. Jaké čočky by jste mi doporučili, jelikož je to pro mne nepraktické, když nemůžu číst a čočky nejdou jako brýle na čtení sundávat. Děkují

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Dle popisované situace zřejmě došlo ke zhoršení zraku. Doporučili bychom Vám navštívit očního specialistu, který Vám zrak vyšetří a doporučí vhodné kontaktní čočky a jejich parametry. Takto na dálku Vám bez aktuálního brýlového předpisu bohužel nedokážeme doporučit nic konkrétního. Děkujeme Vám za pochopení. V případě dalších otázek jsme Vám k dispozici. Hezký den.

Tomáš

zdravím chtěl bych se zeptat když používám olejové mazací spreje nemůže aerosol z nich je leptat? díky

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Ano, chemické látky ve formě aerosolu skutečně mohou poškodit kontaktní čočky. Pokud byste měl další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Petra

Dobrý den, prosím o radu. Pravé oko Dioptrie -3.75; Cylindr -0.75; Osa 80°, levé oko Dioptrie -3.50; Cylindr -0.75; Osa 110°. Chci si koupit kontaktní čočky pouze na občasné nošení, je nutné s těmito hodnotami vybírat torické? U očního speciality jsem samozřejmě byla, dostala jsem čočky přesně dle brýlí a upřímně, úplně nemám pocit že je to správně. Po nasazení čoček se mi točí hlava, špatně se mi zaostřuje. Muže to byt cylindrem nebo mám zvolit slabší dioptrie? Děkuji za odpověď

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Vaše dioptrické hodnoty u kontaktních čoček jsou správné. Korekce torickými čočkami může být pro citlivější osoby zpočátku náročnější. Jestliže se Vám s čočkami točí hlava, je možné, že čočky nemáte na očích ve správné poloze. Optika čočky není ve správné pozici, a tak nemůže být korekce dobrá. Při aplikaci torických čoček dbejte na to, abyste si čočky nasazovala ve správné pozici (orientační značka musí být na pozici 6. hodiny). Poté je nutné počkat alespoň 15 minut, aby se čočka pomocí mrkání srovnala do správné pozice. Jestliže i přes dodržování těchto zásad není korekce zraku příjemná, je možné, že velikostní parametry čočky neodpovídají velikosti Vašich očí. V takovém případě by byla nutná re-aplikace čoček. V každém případě byste měla situaci konzultovat s Vaším očním specialistou. Takto na dálku Vám bohužel nemůžeme více pomoci. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Sabina Blažková

Dobry den, prosim o radu, kdyz mam zakriveni cocek 8.4 a prumer 14.00 ..zda se ze mi sedi perfektne, akorat mam dost suche oci ..pouzivam Acuvue Oasys ..pani optometristka rikala ze je mozne ze kdybych mela 8.6 zakriveni cocek ... ze by mi mohl vymizet syndrom sucheho oka..je to pravda?? A kdyz mi nejaky jiny typ cocek v oku "plave" je to problem v zakriveni nebo v prumeru? Predem dekuji za odpoved

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Správně by měla čočka kopírovat Vaši rohovku. V ideálním případě je tedy zakřivení kontaktní čočky shodné s hodnotou zakřivení rohovky. Je-li zakřivení kontaktní čočky menší, může čočka oko "škrtit". V opačném případě čočka v oku "plave", není správně vycentrovaná a korekce zraku pak není v pořádku. U velikostních parametrů je tolerovaná mezní odchylka ±0,20 mm od hodnot naměřených očním specialistou. Ovšem nutno podotknout, že každý reaguje na změny jinak a je nutné čočky vyzkoušet. Správně by však každá re-aplikace kontaktních čoček měla probíhat u očního specialisty. Pokud si vyberete čočky sama bez odborné pomoci, mějte prosím na paměti, že na nesprávně zvolené čočky nebo jejich parametry nelze uplatnit eventuální reklamaci. Syndrom suchého oka, který zmiňujete, je bohužel věc, která často trápí nositele kontaktních čoček. ZDE si můžete přečíst více informací. Na tyto potíže bychom Vám z našeho sortimentu mohli nabídnout oční kapky HYLO COMOD s kyselinou hyaluronovou. Kapky lze používat i s aplikovanými kontaktními čočkami. Případně lze péči doplnit oční mastí VitA POS, která se používá na noc. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.
Sabina

Dobry den, chtela bych Vas poprosit o radu..Jiz 13 let nosim kontaktni cocky Acuvue Oasys (zakriveni 8.4 a prumer 14.00 , na leve oko -3.00 prave oko -1.75) bylo mi 11 let kdyz jsem byla u optometristy a predepsal mi dle vysetreni tyto kontaktni cocky ..Bryle od te doby nenosim ..ale uz od zacatku, co jsem je zacala nosit trpim syndromem sucheho oka..do toho jsem zacala spatne videt na blizko a zhorsilo se i videni na dalku..moje ocarka mi rekla ze mam astigmatismus na prave oko -0.75 ...predtim mi to nikdo nikdy nezjistil, az ted ...tak mi predepsala bryle s temito hodnotami ..(a jelikoz mam velky rozdil dioptrii mezi ocima tak nesnesu takto silne dioptrie a museli mi nechat ty dioptrie nizsi , ze pry by si s tim mozek neporadil s timto rozdilem ..tim padem nevidim uplne ciste na dalku tak jsem si objednala astigmatickou cocku na prave oko (vsude je zakriveni 8.6 ) jenze v oku mi "plave" prosim muzete mi poradit co s tim? Jsem z toho zoufala nevidim dobre bez cocek s cockami ani s brylemi ...sla jsem teda k optometristovi znovu na premereni oci po tak dlouhe dobe ..jake mam tedy zakriveni a pry mam 8.6 coz nechapu kdyz mi KČ nesedi tak jsem sla jinam a tam mi namerili po tolika letech co jsem byla puvodne 8.9 pani optometristka rikala ze tohle je problem vyresit ..jak je mozne ze mam pokazde jine zakriveni ??predem dekuji za odpoved

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Je nám líto, že máte s čočkami potíže. Na úvod bychom Vás rádi upozornili, že hodnoty dioptrií, cylindrů a osy se u brýlí a kontaktních čoček často liší. Brýlové hodnoty se před nákupem kontaktních čoček upravují dle tabulek, případně se hodnoty přepočítávají. Pokud byste chtěla zkontrolovat parametry pro nákup kontaktních čoček, napište nám, rádi Vám poradíme. Dále budeme vycházet z toho, že Vám seděly čočky se zakřivením 8,40. Tolerovaná mezní odchylka u velikostních parametrů je ±0,20 mm. Chcete-li řešit korekci zraku torickými (astigmatickými) čočkami, mohli bychom Vám z našeho sortimentu měsíčních torických čoček nabídnout Avaira Vitality Toric. Tyto čočky mají zakřivení 8,50 a mohly by Vám proto sednout lépe. Průměr torických čoček bývá všeobecně větší než u sférických - nejčastěji (jako v tomto případě) 14,50. Na této mapě si můžete najít očního specialistu, který spolupracuje s výrobcem nabízených čoček. Specialista Vám čočky vyzkouší a dle výsledků zkoušky může případně navrhnout alternativu. Pokud byste měla zájem o jednodenní torické čočky, mohli bychom Vám nabídnout Acuvue Oasys 1-Day with HydraLuxe for Astigmatism se zakřivením 8,50 a průměrem 14,30. Mějte prosím na paměti, že pokud si čočky vyberete sama bez odborné pomoci, nelze na nevhodně zvolené čočky nebo jejich parametry uplatnit případnou reklamaci. V případě jakýchkoliv dotazů jsme Vám plně k dispozici. Prozatím Vám přejeme hezký den.
Monika

Dobrý den, prosím Vás o radu. Dle Vašeho doporučení aplikuji čočky jednodenní sférické 1 Day Acuvue Moist s hodnotou dioptrie - 1,5. Ke korekci levého oka aplikuji tórické čočky 1 Day Acuvue Moist for Astigmatismus s hodnotou dioptrie -1,25, cylindru -0,75 a osy 180. Vše perfektní, bez problémů. Nyní bych ráda přešla k používání 14-ti denních čoček. Prosím vás o doporučení. Předpis od lékaře je pravé oko -1,50 dioptrie. Levé oko -1,25 dioptrie, cylindr Dp -1,0, Osa 180. Moc Vám děkuji za odpověď. Monika

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Jsme rádi, že jste s jednodenními čočkami spokojena. Bohužel v sortimentu čtrnáctidenních hydrogelových čoček nemáme žádnou torickou variantu. Mohli bychom Vám však nabídnout měsíční hydrogelové čočky - Proclear Sphere resp. Proclear Toric. Bohužel se trochu liší velikostní parametry zmíněných čoček od parametrů čoček, které nyní používáte. Rozdíl se však vejde do tolerované mezní odchylky ±0,20 mm. Nelze ovšem s jistotou říci, že Vám čočky budou vyhovovat. Správně by každá re-aplikace kontaktních čoček měla probíhat u odborníka, který Vám na základě parametrů očí i Vašich preferencí vybere vhodné čočky. Rozhodnete-li se vybrat si čočky sama bez odborné pomoci, nelze v případě nevhodně vybraných čoček nebo jejich parametrů uplatnit případnou reklamaci. Vzhledem k tomu, že se jedná o měsíční variantu, nezapomeňte, že budete k péči potřebovat i roztok, např. Gelone. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.
Michaela

Hezký den. Objednávám si u Vás TopVue Air.. Nyní jsem chtěla jít na laserovou operaci očí, ale neprošla jsem přes test slzivosti, ačkoliv sama suchost oka nějak zásadně nepociťuji.. Pravděpodobně jsou mé oči už za ta léta nošení kontaktních čoček tak otupělé, že suchost oka nevnímám..Co byste mi prosím doporučili za hydro kontaktní čočky, abych svůj problém ještě nezhoršila? Moc děkuji.

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Jestliže hledáte čočky s vyšším obsahem vody, pak bychom Vám mohli nabídnout čočky Proclear, které jsou vyrobené z hydrogelového materiálu. Obsah vody je 62 %. Propustnost je u hydrogelových čoček obecně nižší, v tomto případě 42 Dk/t. Protože jde o čočky z jiného druhu materiálu, než jste doposud nosila, doporučili bychom Vám re-aplikaci čoček pod dohledem očního specialisty. Na této mapě si můžete vyhledat očního specialistu, který s výrobcem čoček spolupracuje. Pokud se rozhodnete tyto čočky zkoušet sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček není možné uplatnit reklamaci. Pokud byste měla další otázky, napište nám. Prozatím Vám přejeme pěkný den.
Monika

Dobrý den, nosím snad od mala brýle. Nyní jsem se rozhodla koupit kontaktní čočky . V optice mi to přepočítali a objednali zkušební . Mám na levém oku torické k. čočky -3,50 .. 8,6 ...14,5 .. -0,75 ...20 a pravém asphere -- -4,75 ... 8,4 ...14,2 . Vzhledem k tomu že jsem čočky nikdy nenosila , nevím zda je to normální , ale mám pocit že mi hodně kloužou po oku . Když se dívám dýl na jeden bod , mám pocit jakoby mi spadly a musím je porovnat , nebo hodně promrkat oči aby si dosedly kam mají . Vzhledem k tomu že na pravém oku už mám zakřivení hodně malé, nechápu čím by to mohlo být a jak tohle napravit. Děkuji.

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Jestliže máte pocit, že Vám obě čočky po oku kloužou (pohybují se), pak pravděpodobně velikost čoček neodpovídá Vaši očím. Torické čočky mají obecně o něco větší parametry - především průměr. Důležitějším parametrem je však zakřivení, které by v ideálním případě mělo perfektně kopírovat oko. Když je zakřivení příliš malé, čočka oko "škrtí". Je-li zakřivení příliš velké, čočka v oku "plave". Vzhledem k tomu, že máte na pravém oku čočku s jedním z nejmenších možných zakřivení na trhu, nevíme, jak takto na dálku situaci řešit. Zkuste se obrátit na svého očního specialistu či vyhledejte jinou specializovanou optiku, kde by Vám byli schopni během osobní návštěvy pomoci. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, pokud to bude v našich silách, rádi Vám pomůžeme. Pěkný den.

Monika

Dobrý den, dlouhodobě nosím čočky Topvue Air -1,50 na obě oči. Poslední dobou mě po delším nošení pobolívá hlava, oči jsou unavené a čočky tlačí. Mohli byste mi , prosím, doporučit jiné kontaktní čočky? Děkuji, Monika

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Správně byste měla mít kontaktní čočky vybrané a odborně aplikované očním specialistou. Ten na základě měření očí, Vašich preferencí a potřeb navrhne vhodné čočky a v případě nepohodlí může čočky změnit. Pokud Vám čočky v poslední době dělají potíže, řešte Vaši situaci předně s odborníkem. Potíže mohou být způsobeny špatnými velikostními parametry (píšete, že čočky tlačí), nevyhovujícím materiálem čoček, nevhodnou korekcí. Důvody ovšem mohou být daleko vážnější. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.

Pavla Buiová

Dobrý den, nyní mám čočky Frequency 55, BC 8,7, DIA 14,4, PWR -4,00, chtěla bych se zeptat, zda existuje nějaká cenově příznivější alternativa srovnatelné kvality, v případě že ano, jaký k takovým čočkám doporučujete roztok? Nyní používám roztok ReNu. Moc děkuji.

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Vhodnou alternativou za čočky Frequency 55 Aspheric jsou kontaktní čočky TopVue Plus. Tyto čočky jsou vyrobené z naprosto stejného materiálu a z hlediska velikostních parametrů jsou si velmi podobné. U značky TopVue navíc funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu přece jen nevyhovovaly a budete splňovat podmínky služby, můžete ji využít a Vaše investice se Vám vrátí. Roztoky ReNu patří mezi oblíbené univerzální roztoky. Pokud i v tomto směru chcete změnu, můžeme Vám z našeho sortimentu univerzálních roztoků nabídnout roztok Gelone nebo AQ Pure. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Jana Szerynska

Dobrý den, používala jsem čočky Acuvue advance Plus, BC 8.3, D -2.5, DIA 14.0 Nemohu zde takové zakřivení a průměr najít. Je to možné? Prosím o radu, které čočky mám koupit. Asi 8 let jsem žádné nenosila. Děkuji Szerynska

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Čočky Acuvue Advance Plus se již nevyrábějí. Proto Vám z našeho sortimentu nabídneme takové čočky, které by Vám z hlediska velikostních parametrů i použitého materiálu měly sednout. Čtrnáctidenní čočky Acuvue Oasys se zakřivením 8,40 mm a průměrem 14,00 mm jsou od stejného výrobce, jako čočky, které jste dříve nosila. Dále Vám můžeme nabídnout měsíční čočky Avaira Vitality nebo TOTAL30. Tyto čočky mají zakřivení 8,40 mm a průměrem 14,20 mm. Protože je každý nositel čoček ke změnám jinak vnímavý, nemůžeme Vám zaručit, jak Vám čočky sednou. Správně byste měla mít čočky před nákupem odborně aplikované a tím pádem i vyzkoušené. Při aplikaci Vám optometrista rovněž přeměří zrak, aby byla korekce zraku správná. Jestliže se rozhodnete čočky zkoušet sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček není možné uplatnit reklamaci. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Pěkný den.
Martina

Dobrý den, chtěla bych se ma možnost objednání barevných, dioptrických, astigmatických čoček. Velice děkuji

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Bohužel torické čočky, které jsou zároveň barevné, v nabídce nemáme. Pokud jste měla na mysli něco jiného, napište nám, rádi Vám odpovíme. Hezký den.

Lenka

Dobrý den, používám už nejméně 15 let čočky dle naměřených dioptrií. Nyní poslední dobou mi čočky úplně nevyhovují a vidím do dálky dominantním okem rozmazaně. Chtěla bych se zeptat, zda by pro mě nebyly vhodnější čočky torické. Oční vady tupozrakost, šlhavost a astigmatismus. Dle posledního receptu na brýle jsou naměřené hodnoty Z ROKU 2018 Do dálky pravé oko: +2,75, DP +0,50, osa 80 Do dálky levé oko: +3,50, DP +0,50, osa 100 Dále mám vyšetření: Z ROKU 2017 Objektivní refrakce P SPH + 1,0D, cyl -0,5, AX 173° L SPH +1,75D, cyl -0,5D AX 28° Subjektivní refrakce P sph+2,75, cyl -0,5, ax 160° L sph +3,25 cyl -0,5, ax 25° Prosím o doporučení kontaktních čoček k objednání. Děkuji. Lenka

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Jestliže cítíte, že je korekce zraku již nedostatečná, měla byste navštívit očního specialistu a nechat si přeměřit zrak. Z hodnot, které jsou 5 let staré není možné vycházet. U astigmatismu není vyloučený progres oční vady v průběhu uplynulých let. Bez aktuálních hodnot měření Vám, bohužel, nejsme schopni doporučit nic konkrétního. Pakliže nám poskytnete aktuální zápis, rádi Vám pomůžeme. Děkujeme za pochopení. Pěkný den.

Tereza

Dobrý den, v předpise na brýle mám na levém oku naměřeno -11,0 dioptrií, cylindr -2 a osu 175. Na pravém oku pak -10,0 dioptrií, cylindr -1,75 a osu 10. Mohu se zeptat, zda by byly vhodné čočky TopVue Air for Astigmatism, popřípadě jaké jiné a jaké mám zvolit parametry? Mockrát děkuji za odpověď.

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Brýlové dioptrické hodnoty je nutné pro nákup čoček upravit. Ke korekci levého oka budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -9,50, cylindru -1,25 a osy 180°. Ke korekci pravého oka pak budete potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -9,00, cylindru -1,25 a osy 10°. Kontaktní čočky TopVue Air for Astigmatism můžete ke korekci zraku použít. Navíc značka TopVue disponuje službou Garance vrácení peněz. V případě, že Vám čočky z nějakého důvodu nebudou vyhovovat a budete splňovat podmínky služby, můžete ji využít a Vaše investice se Vám vrátí. A protože se jedná o měsíční čočky s denním režimem nošení, budete k čočkám potřebovat i vhodný roztok, se kterým budete o čočky pečovat např. Gelone. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Pěkný den.
Nikol Kodrlová

Dobrý den, mám neměřeno na jednom oku -1,75 a na druhém -1,5.. Čočky bych si ráda koupila stejné, protože rozdíl dle lékaře je minimální, on říkal, že si to takhle můžu koupit ( kvůli potápění a dovolené) jen si nepamatuji jestli říkal at si koupím víc , nebo méně.. Prosím o radu. Děkuji

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Ačkoliv je rozdíl malý, nedoporučovali bychom měnit dioptrie. Korekce zraku nebude správná. Každý je jinak vnímavý a mohlo by Vám to dělat potíže. Vzhledem k tomu, že čočky plánujete nosit na dovolené, doporučili bychom Vám čočky jednodenní, o které nemusíte nijak pečovat. Ráno si aplikujete dokonale čistou čočku, večer ji vyjmete a jednoduše vyhodíte. Z našeho sortimentu jednodenních silikon-hydrogelových čoček bychom Vám mohli nabídnout např. Live Daily Disposable od společnosti Coopervision. Hodnoty dioptrií není zatím nutné pro nákup čoček upravovat a zadáte je tak, jak je máte na předpisu. Rádi bychom Vás však upozornili, že správně byste měla mít čočky před nákupem na internetu vybrané a odborně aplikované očním specialistou. Např. ZDE si můžete vybrat nejbližšího odborníka, který spolupracuje s výrobcem zmiňovaných čoček. Pokud si čočky vyberete sama bez odborné pomoci, nelze na nevhodný výběr čoček nebo jejich parametrů uplatnit případnou reklamaci. Jestliže si i přesto chcete vybrat čočky sama, mohli bychom Vám nabídnout jednodenní hydrogelové čočky TopVue Daily. Značka TopVue nabízí k vybraným balením službu Garance vrácení peněz. Nebudou-li Vám čočky vyhovovat, můžete je vrátit a nepřijdete o svou investici. Pokud byste měla další otázky, jsme Vám plně k dispozici. Hezký den.
Oldřich

Dobrý den, objednal jsem si čočky a jsou super, akorát že jsem zvolil nejspíše špatný parametr pwr a místo mínuska jsem zvolil plus. Takže nevidím s něma do dálky, je možné je vyměnit, když jsem si objednal 3čočky stejných parametrů a rozbalil si z toho 2 čočky? Děkuji, hezký den.

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Vrácení rozbalené krabičky kontaktních čoček, bohužel, není z hygienického hlediska možná. Na nevhodně zvolené parametry není možné uplatnit ani reklamaci. Děkujeme Vám za pochopení. Pěkný den.

Renata Chládková

Dobrý den, už nějakou dobu můj přítel používá kontaktní čočky visiomax denní 4,75 ale rázem je už dlouhou dobu nikde nemůžeme sehnat. Vždy je prodávali jen v DM ale rázem nikde nejsou. Je problém s výrobou nebo se už nevyrábí?

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Kontaktní čočky Visiomax jsou privátní značkou DM. S těmito čočkami nemáme žádné zkušenosti a tím pádem nevíme nic jejich výrobci. Zkuste svůj dotaz směřovat na zákaznický servis DM. Pokud hledáte alternativu za kontaktní čočky z DM, napište nám přesný název čoček, případně barvu krabičky. Z těchto informací jsme schopni zjistit o daných čočkách více vlastností přímo na stránkách DM. Poté Vám v našem sortimentu dokážeme vyhledat vhodnou alternativu. Prozatím Vám přejeme hezký den.

Ondřej

Dobrý den, rád bych si u vás pořídil dioptrické brýle, ale nemám možnost si ty konkrétní vyzkoušet, nikde v žádné optice jsem je nenašel. Mohl bych brýle vrátit, pokud by mi nevyhovovaly?

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Pokud Vám nevyhovuje virtuální zrcadlo nebo vybrané obruby takto nelze vyzkoušet, můžete si objednat brýlové obroučky (bez skel na míru) na vyzkoušení domů. V případě, že Vám nějaké obroučky sednou, vytvoříte si poté novou objednávku se skly na míru. Kompletní zásilku s obroučkami na zkoušení je ovšem nutné vrátit do 14 dnů (využijete možnosti odstoupení od smlouvy). Vrácené zboží, prosíme, zašlete zpět včetně všech komponentů a obalů, aby mohlo být opět naskladněno. Jestliže budete mít jakékoliv dotazy nebo potíže s objednávkou, jsme Vám plně k dispozici na zákaznické lince. Prozatím Vám přejeme hezký den.

Monika Jíchová

Dobrý den, prosím Vás o radu při výběru čoček. Naměřené hodnoty dioptrií od lékaře jsou: Do dálky pravé oko - 1,50 , levé oko - 1,25 cylindr Dp - 1,0 Osa 180° . Děkuji Vám za odpověď.

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, Moniko, děkujeme Vám za komentář. Dle zápisu máte na levém oku poměrně častou refrakční vadu - astigmatismus. Ke korekci zraku budete na každé oko potřebovat jiný typ čočky. Pakliže s čočkami začínáte, doporučili bychom Vám jednodenní čočky. Ty nevyžadují žádnou péči. Každý den si budete brát nové, perfektně čisté čočky. Ke korekci pravého oka bychom Vám nabídli sférické čočky 1 Day Acuvue Moist s hodnotou dioptrie -1,50. Ke korekci levého oka bychom Vám pak nabídli torické (astigmatické) čočky 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism s hodnotou dioptrie -1,25, cylindru -0,75 a osy 180°. Správně byste si však měla před nákupem na internetu nechat čočky nechat odborně aplikovat. Vyhnete se tak nevhodné investici, kterou by se nákup na internetu mohl stát. Na této stránce si můžete vyhledat očního specialistu ve Vašem okolí, který s výrobcem těchto čoček spolupracuje. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Blanka Kubanova

Dobrý den loni jsem používala kontaktní čočky -2,5 na pravé oko a -2,0 na levé oko teď se mi dioptrie změnily v brýlích mám pravé oko -1,75 cyl.-1,0 a levé oko -1,25 cyl. -0,75 s jakou hodnotou si mám koupit čočky můžou být i bez cylindrická budu používat je na lyže Dekuji

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Dle nově naměřených hodnot se u Vás rozvinula poměrně častá refrakční vada - astigmatismus. Ke korekci zraku nyní budete potřebovat torické (astigmatické) čočky. Torická varianta Vašich stávajících čoček je 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism. Pro pravé oko nyní budete potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -1,75, cylindru -0,75 a hodnota osy. Tuto hodnotu jste do zápisu neuvedla. Při objednávání čoček bude nutné hodnotu osy zaokrouhlit na celé desítky dle matematických hodnot. Ke korekci levého oka pak budete potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -1,25, cylindru -0,75 a opět zaokrouhlená hodnota osy z Vašeho brýlového zápisu. Korekce zraku pouze sférickými čočkami (bez hodnoty cylindru a os) už nebude dostatečná. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Pěkný den.
Kristýna

Dobrý den, měla jsem od lékaře naměřeny -2 dioptrie, v optice mi tenkrát bylo bez dalšího měření řečeno, že hodnota v čočkách bude stejná, kupovala jsem tedy čočky -2 (Bausch&Lomb SofLens) . Nyní mám naměřeno -2,5 dioptrie, aktuální optometrista (není kontaktolog) se podivil, že jsem dosud nosila stejnou hodnotu v brýlích i čočkách. Můj dotaz se týká toho, zda je tedy lepší mít v čočkách aktuálně -2.25, když brýle mám vyhotoveny na -2.5, nebo zda i v čočkách mám vyzkoušet tuto hodnotu (nevím, zda si tou či tou variantou nemohu uškodit...). Díky za připadnou odpověď.

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Brýlové hodnoty se pro nákup sférických kontaktních čoček upravují až od hodnoty -3,50 resp. +3,25. Ve Vašem případě tedy zůstanou hodnoty stejné pro brýle i kontaktní čočky. Pokud byste měla další otázky, napište nás, rádi Vám poradíme. Hezký den.

Pavla Smejkalová

Dobrý den, nosím jednodenní kontaktní čočky, asi pred týdnem jsem byla na kontrole u očního lékaře a ten mi premeril, mam na obě oči dioptrie /-3,75/ ale nove na obou očích cylindry/ - 0,5 / a osa 180 a na druhém oku 50/. Tak si vubec nevím rady jaké kontaktní čočky vybrat.... Nemohli by jste mi poradit s výběrem? Moc děkuji s pozdravem Smejkalová

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Dle zápisu se u Vás rozvíjí poměrně častá refrakční vada - astigmatismus. Vaše cylindrické hodnoty jsou však zatím příliš nízké a bude nutné je přepočítat na sféru. Můžete tak dále nosit kontaktní čočky, na které jste zvyklá. Po přepočtu cylindrické hodnoty se dostaneme na hodnotu dioptrie -4,00, kterou je nutné ještě upravit dle pravidel sférické vrcholové lámavosti. Ke korekci obou očí tak budete potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -3,75. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Pěkný den.

Jana Štěpánková

Dobrý den, nosím kontaktní čočky již delší dobu a vyhovují mi nejlépe Top Vue Air. Přes čočky nasazuji ještě brýle na blízko. Nyní bych chtěla vyzkoušet multifokální čočky. Můžete mi poradit jaké dioptrie zvolit? Na dálku mám čočky P +2,75, L+3,00. Přes ně na blízko nasazuji brýle P+2,5, L +2,5. Děkuji.

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Ke korekci pravého oka byste teoreticky potřebovala čočku s hodnotou dioptrie +2,75 a adice +2,50. Ke korekci levého oka byste pak potřebovala čočku s hodnotou dioptrie +3,00 a adice +2,50. Správně byste však měla mít nový typ čoček odborně aplikován. Korekce multifokálními čočkami je už pro mozek složitější. Čočky si aplikujte v prvních dnech o víkendu či doma po pracovním dnu, abyste měla klid. Aby adaptace na nový typ čoček byla co nejrychlejší, pomáhejte si drobnými pohyby hlavou ve směru pohledu. Drobné pootočení hlavou při pohledu nahoru, dolů či do stran výrazně usnadní návyk na nový typ korekce. V případě, že by korekce zraku nebyla dobrá, kontaktujte Vašeho očního specialistu a požádejte jej o odbornou aplikaci multifokálních čoček. Oční specialista Vám může během vyšetření upravit teoretické dioptrické hodnoty tak, aby Vám byla korekce zraku maximálně komfortní. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Hermic

dobrý den. lze obruby oakley osadit skly, které pohlcují modré světlo? primárně tedy pro práci k PC. díky za RE:

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Pakliže se jedná o obrubu pro dioptrické brýle, pak to možné je. Při volbě dioptrických skel si zvolíte jednoduše čočky s ochranou proti modrému světlu. V případě, že chcete brýlové čočky bez dioptrií, pak zvolíte hned v prvním kroku "Brýle s ochranou proti modrému světlu" v případě, že potřebuje čočky dioptrické, zadejte Vaše dioptrické hodnoty a v posledním kroku "Doplňkové úpravy brýlových čoček" označte požadavek "Proti modrému světlu". Poté dokončete nákup obvyklým způsobem. Pokud byste měl další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Pěkný den.

Lenka

Zdravím, dostal se mi omylem do rukou roztok na tvrdé kontaktní čočky. Nosím čočky TopVue Monthly, tedy ty měkké. Můžu čočky skladovat v tom tvrdém roztoku, anebo ho mám vyhodit ?

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Složení roztoků na měkké a tvrdé čočky je rozdílné a vzhledem k tomu, že ani nevíme, o jaký typ roztoku se jedná, nemůžeme Vám sdělit nic konkrétního. Situaci bychom Vám doporučili řešit osobně s Vaším očním specialistou. Děkujeme Vám za pochopení. Hezký den.

Kristýna Dvořáková

Dobrý den, mám dotaz jsem uživatel kontaktních čoček po dobu asi 4 let. Čočky nosím každý den, ale až dnes jsem si všimla, když jsem vyjmula kontaktní čočky z očí takových “otlaků” na očích, který byli na určitém světle značně viditelné . Mam kontaktovat očního lékaře? Nebo dokážete mi poradit/říct co to znamená. Předem děkuji Dvořáková

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Ano, kontaktujte svého očního lékaře či optometristu. Pokud se Vám podaří otlak na očích zachytit na fotografii, ukažte ji při kontrole očnímu specialistovi. Takto na dálku nejsme schopni říci, o co jde. Děkujeme Vám za pochopení. Hezký den.

Hana Hoffmannova

Dobry den,chtela bych se zeptat netvori se mi slzy mam syndrom sucheho oka .Ktera cast ocnich vicek tvori slzy ? Nekde jsem četla ze je dobre masirovat očni vička teplou vodou .Pouzivam kapky Dry Eye Daily.Nepomohli pak jsem vyzkousela Hylo gel take nepomohli.A posledni Ocu flash take bez vysledku snazila jsem se kazde kapky uzivat 3 mesice.Muj očni lekar mi napsal kortikoidy ale to se bojim.Ted jsem dostala kapky Herba - Vision Blaubeere.Pry se syndrom sucheho oka neda lecit je to pravda .Muj ocni lekar uz si semnou nevi rady proto mi napsal ty kortikoidy. predem dekuji za odpoved.

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za komentář. Je nám velmi líto, že máte se syndromem suchého oka takové trápení. Slzy se tvoří a vylučují pod horním vnějším okrajem očnice. Vyústění žlázy je do horní části spojivkového vaku. Ve spojivce jsou pak další přídatné slzotvorné žlázky. Slzné orgány se skládají ze slzných žláz a odvodných slzných cest. Určit příčinu problému tak není snadné. Problém může být v narušení slzného filmu, který chrání oko, nebo může být postižena nějaká část slzného ústrojí. Syndrom suchého oka může mít mnoho důvodů. Velmi často se objevuje po operacích očí formou LASIK či PRK. Mezi hlavní příčiny vzniku slzného filmu dále pak patří oční záněty, hormonální dysfunkce v souvislosti s menopauzou (nízká hladina estrogenu), degenerace související s věkem, užívání léků, nošení kontaktních čoček, ale také alergie, abnormality slzných žláz či tumor. Vždy hraje zásadní roli správné lokalizování problému a cílená léčba. Léčba syndromu suchého oka je však velmi zdlouhavá a 3 měsíce, bohužel, mnohdy nestačí. Protože neznáme Vaši anamnézu, nemůžeme Vám jednoznačně říci, kde by mohl být problém. Pakliže Vám nepřinášely úlevu ani gelové kapky Hylo gel, které se používají při těžkých formách suchého oka a stavy po operacích, doporučovali bychom Vám další vyšetření (oční klinika či oční oddělení nemocnice). Jestliže si Váš lékař již neví rady, využijte možnosti druhého názoru. Zákon pacientům umožňuje, aby si vyžádali druhý odborný názor dalšího specialisty. Tato možnost je hrazená zdravotními pojišťovnami a je vhodné ji využít zejména tehdy, když máte závažné zdravotní problémy. Pro více informací, kontaktujte prosím Vaši pojišťovnu. Pěkný den.

Hana Hoffmannova

Dobry den,chtela bych se zeptat netvori se mi slzy mam syndrom sucheho oka .Ktera cast ocnich vicek tvori slzy ? Nekde jsem četla ze je dobre masirovat očni vička teplou vodou. Dekuji predem za odpoved.

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Slzné ústrojí je součástí oka a nachází se v části, která je blíže nosu. Ovšem syndrom suchého oka se slzným ústrojím zcela nesouvisí. Syndrom suchého oka je stav, kdy slzný film, který pokrývá celou oční kouli, vykazuje poruchu jedné nebo i více vrstev. Abychom Vám lépe vysvětlili, co máme na mysli, popíšeme Vám jednotlivé části slzného filmu. Slzný film má 3 vrstvy. První vrstva je "slizovitá" a pokrývá přední oční epitel. Na této slizké vrstvě je tzv. mukózní vrstva, která tvoří asi 90 % slzného filmu a zajišťuje zvlhčování oka. Poslední, nejtenčí vrstva, je lipidového charakteru a zabraňuje odpařování z druhé vrstvy. Při syndromu suchého oka mohou být v slzném filmu suchá místa, která způsobují nepříjemné pocity pálení, řezání, dráždění atp. Pro stabilizaci slzného filmu je nutné používat vhodné oční kapky a případně oční mast. Teplé obklady či masáže od nepříjemných stavů uleví, ale problém neodstraní. Proto bychom Vám z našeho sortimentu spíše nabídli oční kapky Hylo Parin v kombinaci s oční mastí VitA POS, která se aplikuje na noc. Jde o dlouhodobější léčbu. V případě, že běžné oční kapky nepomohou, doporučujeme Vám řešit problém s Vaším očním lékařem. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Pěkný den.
Helena

Dobrý den, máte nějakou kamenou prodejnu, kde bych si mohla vyzkoušet sluneční brýle? Děkuji moc za odpověď. Helena

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Kamenné prodejny bohužel nemáme. Chcete-li si brýle fyzicky vyzkoušet, musíte si je zakoupit. Můžete si vybrat několik modelů, doma si je v klidu vyzkoušet a vybrat ty, které Vám nejlépe padnou. Budete-li některé modely vracet, kontaktujte, prosím, náš zákaznický servis na e-mailu info@cocky-online.cz nebo v pracovní dny mezi 8:00 a 16:00 na telefonním čísle +420 226 292 893. Poradí Vám, jak dále postupovat. Zákonná lhůta pro odstoupení od smlouvy bez udání důvodu je čtrnáct dnů od převzetí zboží. Prosíme Vás o vrácení zboží v kompletním stavu - tedy včetně všech obalů, cedulek atp. Rádi bychom Vás upozornili, že většina nabízených modelů disponuje online zkoušečkou/zrcadlem a ihned zjistíte, zda by Vám brýle sedly či nikoliv. Pokud byste měla další otázky, napište nás, rádi Vám poradíme. Hezký den.

Vova

Dobrý den, Mohu zakoupit brýle abych mohl vklidu vyzkoušet doma? A pak vrátit a nechat si udělat skla? Nemáte prodejny ze?

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Prodejny, bohužel, nemáme. V případě, že si chcete brýle nejprve vyzkoušet, musíte si brýle brýle koupit klasickou cestou. Můžete si takto vybrat i několik brýlových modelů. Jakmile si z brýlových modelů doma vyberete ty nejlepší a budete je chtít osadit brýlovými čočkami, kontaktujte prosím náš zákaznický servis. Operátoři Vám dají přesné pokyny jak postupovat. V každém případě budete všechny brýlové modely posílat zpět. Jakmile od Vás obdržíme zásilku i popisem, který brýlový model jste si vybral a jaké brýlové čočky si do nich přejete, pošleme Vám platební pokyny za úhradu čoček. Po připsání platby pak vybrané brýle pošleme na oddělení optiky. Mezitím Vám vrátíme peníze za brýlové modely, které Vám nevyhovovaly. Poté už jen vyčkáte, až Vám přijdou domů hotové brýle i s dioptrickými čočkami, které jste si vybral. Pokud Vám není něco jasné, nebo máte další otázky, kontaktujte prosím náš zákaznický servis na telefonním čísle +420 226 292 893 (Po-Pá 8:00-16:00) nebo pište kdykoli na info@cocky-online.cz. Hezký den.

Hana Svobodová

Dobrý den,dcera nosí 14 denní kontaktní čočky Acuvue Oasys - dioptrie : -2.50 , zakřivení : 8.80 , průměr : 14.00 vše bez problémů. Chtěla by v létě vyzkoušet jednodenní čočky stejné značky, ale zakřivení je pouze 8,50 nebo 9,00 a průměr 14,2 , prosíme o radu, které čočky máme vybrat ?Děkuji Svobodová

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Všeobecně je u velikostních parametrů tolerovaná mezní odchylka ±0,20 mm od hodnot naměřených očním specialistou. Víte-li naměřenou hodnotu, vyberte zakřivení čoček s ohledem na tuto hodnotu a povolenou mezní odchylku. Pokud zvolíte příliš malé zakřivení, čočky by mohly oko "škrtit". Zvolíte-li naopak příliš velké zakřivení, mohla by čočka v oku "plavat". Správně by každá re-aplikace měla probíhat pod vedením očního specialisty. Na této mapě si můžete vybrat nejbližšího specialistu, který s výrobcem těchto čoček spolupracuje. Případně lze na stejných webových stránkách požádat o zkušební kontaktní čočky. Rozhodnete-li se vybrat si čočky sami, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček nebo jejich parametrů nelze uplatnit případnou reklamaci. Pokud byste měla další otázky, ozvěte se nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.

Viv

Dobrý de, mám +2,00 dálka, cyl-1,00, Axe 156. Jaké čočky by jste mi doporučil? Nemůžu tyhle parametry najít.

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Před nákupem kontaktních čoček je potřeba brýlový zápis upravit. Budete tedy potřebovat torické (astigmatické) čočky s hodnotou dioptrie +2,00, cylindru -0,75 a osy 160°. Správně byste ovšem měla mít čočky vybrané a odborně aplikované očním specialistou. Ten může reagovat na Vaše připomínky a zohlednit Vaše potřeby. Rozhodnete-li si čočky vybrat sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček nebo jejich parametrů nelze uplatnit případnou reklamaci. Pokud si přeci jen chcete vybrat čočky bez odborné pomoci, mohli bychom Vám nabídnout čočky TopVue Air for Astigmatism. Značka TopVue nabízí svým zákazníkům službu Garance vrácení peněz. Když s čočkami nebudete z jakéhokoliv důvodu spokojena, můžete je vrátit a nepřijdete o svou investici. Vzhledem k tomu, že se jedná o měsíční čočky, budete k nim potřebovat i roztok k péči. Z našeho sortimentu bychom Vám mohli nabídnout např. Gelone. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám poradíme. Hezký den.
Klára Škanderová

Dobry den chci začít nosit čočky a musim dr.? Děkuji zkusila bych jednodení

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Správně byste měla mít čočky před nákupem na internetu odborně aplikované očním specialistou. V rámci vyšetření Vám změří rohovku a přeměří Vám dioptrické hodnoty. V případě že budou hodnoty vyšší než -3,50 nebo +3,25 Vám oční specialista přepočítá dioptrické hodnoty pro korekci kontaktními čočkami. V případě, že chcete čočky vyzkoušet sama, bychom Vám z jednodenních čoček doporučili čočky TopVue Daily nebo TopVue Blue Blocker. Značka TopVue totiž disponuje službou Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly a splňovala byste podmínky služby, budete ji moct využít a Vaše investice se Vám vrátí. Pokud máte zájem o jinou značku čoček, mějte prosím na paměti, že na nevhodně zvolené čočky nebudete moci uplatnit reklamaci, a to právě z důvodu, že čočky nebudete mít odborně aplikované. Jestliže máte další otázky nebo byste chtěla přepočítat Vaše dioptrické hodnoty, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Marie

Dobrý den, poprosila bych o radu. Nosila jsem dříve multifokální čočky, ale nikdy nesplnili mé očekávání. Buď jsem viděla velmi dobře na dálku nebo velmi dobře na čtení u PC, ale nikdy se nestalo aby mi v optice paní nastavila u zkušebních multifokálních čoček správné poměry, data abych viděla dobře na TV i na cestu či řízení auta. Bylo mi sděleno, že to nikdy se nesplní aby člověk byl 100% spokojen s multifokálními čočky jako s brýlemi na čtení a na dálku. Ale pak jak je to u multifokálních brýlí a kontaktních čoček? Ty mají právě pomoci aby člověk nemusel nosit dvoje brýle jak na četní tak i na dálku. Vyhazovat 15-25.000 Kč na multifokální brýle opravdu teď nemám a možná mi i poradíte jaké hodnoty zvolit. Zaujala mě tato čočka, kterou máte v nabídce: TopVue Air Multifocal (1 čočka) Uvádím mé parametry z prodejny GrandOptical r. 2022: * jednoohniskové brýle do dálky: P - 7.25 / L -7.00 / bez cyl. * jednoohniskové brýle na čtení: P -5.75 / L -5.50 / bez cyl. * a pak vidím tady i inf. na multifokální brýle / ale ty údaje se mi nezdají / proto se obracím ohledně čoček na Vás, informace jsou zde asi pro případ kdybych se rozhodla pro multifokální brýle, ale u čoček asi budou rozměry jiné, prosím o pomoc a radu / * multifokální brýle: P - 7.25 / L - 7.00 / bez cyl. / bez AXIS / PD u P + L: 32.5 / Add: 1.50 Předem moc děkuji za radu a velice ráda si u Vás objednám, jen potřebuji správné data :) S přáním hezkého dne, Maruška.

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Dioptrické údaje pro výrobu multifokálních brýlí jsou správné. To znamená, že v případě brýlí budete mít skla s hodnotami: P - 7,25; L - 7,00; PD pro obě oči: 32,50 a hodnota adice bude +1,50. Brýlové hodnoty pro nákup kontaktních čoček je skutečně nutné upravit. Po přepočtu budete pro pravé oko potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -6,75 a adice +1,50. Pro levé oko pak budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -6,50 a adice +1,50. Korekce multifokálními brýlemi nebo čočkami je již pro mozek velmi náročná. Někdy trvá až měsíc, než si uživatel na nový typ korekce přivykne. Může se však i stát i to, že korekce bude nakonec neúspěšná. Faktorů, které na to mají vliv je velmi mnoho. Jde o velmi individuální záležitost a bez vyzkoušení to nezjistíte. Ideálně byste měla první aplikaci multifokálními čočkami absolvovat pod dohledem očního specialisty. Hezký den.

SiSa

Dobrý den, mám brýle do dálky: P: Sph -7.25 L: Sph - 7.00 bez Cyl Axis: P i L 32,5 Jaké rozměry čoček si mám objednat na dálku? Děkuji moc :)

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Brýlové hodnoty je nutné pro nákup čoček upravit. Ke korekci pravého oka budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -6,75 a ke korekci levého oka budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -6,50. Jestliže se kontaktními čočkami začínáte, doporučili bychom Vám nejprve jednodenní čočky, které nevyžadují žádnou péči. Jednoduše si berete každý den nové a večer je vyhodíte. Z našeho sortimentu bychom Vám doporučili kontaktní čočky TopVue Daily nebo TopVue Blue Blocker. U značky TopVue navíc funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky byly z nějakého důvodu nepohodlné a budete splňovat podmínky služby, můžete ji využít a Vaše investice se Vám vrátí. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Pěkný den.
Olga

Dobry den. Chtela bych se zeptat když mam naměřenu hodnotu na dalku -1,75 a na blizko plan jakou bych měla mit kontaktni čočku? V brylich na dalku mam -1,75 ale optometrista mi stale dava silnějši dioptrie a zed posledni čočky mi dal s hodnotou -2,5 a addice +2 Takže na dalku sice vidim ikdyž mam pocit že mam dioptrie nadhodnocene, ale na blizko nevidim. Už nevim do ktere pptiky mam jit. Jinak když řikam že přes dane čočky nevidim tak mi optometrista tvrdí že budto budu videt huř do dalky nebo ba blizko ze tak čočky funguji. Nechci si naslepo koupit dalši čočky ktere mi tu budou ležet jako ty ostatni na ktere mi optik řekl že si zvyknu.

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za další zprávu. Postoj Vašeho optometristy není příliš šťastný a nevíme, z jakého důvodu se Vám snaží aplikovat čočky s vyššími hodnotami. Dle informací, které jste nám poskytla v předchozích komentářích nám vycházejí hodnoty jiné. Pošlete nám prosím Váš dioptrický zápis z měření na e-mail info@cocky-online.cz, abychom měli jistotu, že máme správné údaje pro výpočty. Dioptrický zápis zkusíme konzultovat ještě s naší externí optometristkou, která má s aplikací čoček bohaté zkušenosti. Chápeme Vaši frustraci a chceme Vám pomoci. Budeme očekávat Váš e-mail, prozatím Vám přejeme hezký den.

Martin

Dobrý den, jak nabízíte ty brýle pro řidiče, při koupi obrub se skly. Tak ty sklíčka nemají žádné zabarvení?

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Jedná se čirá skla s jemně nažloutlým podtónem. Na obličeji tak vypadají jako klasické brýle. Pokud byste měl další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Markéta

Dobry den, libi se mi jedny z bryli ve Vasem e-shopu. Prosim Vas, je mozne si obroucky objednat na zkousku do kamenneho obchodu? Idealne v Ceskych Budejovicich? Predem dekuji za odpoved, M.

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Bohužel tuto možnost nenabízíme, jsme pouze internetový obchod a kamennou pobočku nemáme. Brýle si můžete zakoupit, v pohodlí domova vyzkoušet a nebudou-li Vám vyhovovat, můžete do 14 dnů odstoupit od smlouvy. V případě odstoupení od smlouvy je však nutné dodržet níže uvedené podmínky: vrácené zboží musí být kompletní a nesmí být nikterak porušeno či znehodnoceno. Více informací o odstoupení od smlouvy naleznete ZDE. Děkujeme za pochopení. Hezký den.

Martina

Dobrý den, nosím brýle do dálky (P - -4,5, cyl.- 0,75, L - -4,5, cyl. - 1,25). Potřebuji již brýle na čtení, ale levé oko mám méně vetchozraké, tzn. s brýlemi do dálky jím vidím na blízko výrazně lépe. Může tedy být při výrobě multifokálních brýlí na každém oku jiná addice, rozdíl nejspíše 0,25 dp mezi L a P okem, nebo musí být addice vždy stejná? Děkuji za odpověď Martina

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. U multifokálních brýlí se skutečně může objevit rozdílná adice. Vždy však jde o velmi individuální záležitost. Ve většině případů je hodnota adice pro obě oči stejná. V každém případě o dioptrických hodnotách brýlí rozhodne vždy oční specialista na základě měření před samotným zhotovením brýlí. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Pěkný den.

Dagmar

Dobrý den, při výrobě nedioptrických brýlí s filtrem modrého světla mohu počítat s jakou procentuální blokací? S blokací kolem 30% (brýle nejsou tónované, víceméně čiré) nebo s lehce nažloutlými skly a tedy blokací okolo 50%? Pracuji během dne (do 22. hodiny večer), 8 hodin denně sledování monitoru začínám pociťovat na spánkovém režimu i pálení očí. Zároveň si myslím, že jsou podobné pomůcky lepší než nic už z preventivního hlediska únavy očí. Děkuji za odpověď.

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Přesné % Vám nejsme schopni sdělit, protože vždy závisí na zdroji modrého světla a na intenzitě vlnové délky. Rozpětí vlnové délky modrého světla je od 380 do 500 nm. Budeme-li počítat se standardními zdroji modrého světla s vlnovou délkou kolem 420 nm, pak brýlové čočky s Blue blocker vrstvou zachytí okolo 20 % modrého záření. Čočky s touto úpravou mají vždy lehce nažloutlý tón a používání brýlí s tímto typem čoček skutečně uleví od digitální únavy. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Tereza

Dobrý den,potřebovala bych poradit ohledně čoček.Jsem krátkozraká,léta nosím brýle i čočky.Při poslední kontrole mi lékař "změnil" oční vadu. Na jednom oku mám -2,75 a na druhém mi přidal cylindr (-2,25 -0,75 170°). Dosud jsem měla čočky na obou očích -3,00 8,4. Nosím 14denni Acuvue Oasys Hydraclear od J&J. Už delší dobu mi ale se změnou vady zcela nevyhovují a zda se,že s nimi nevidím optimálně. Poradili by jste mi,jaké čočky vzhledem k aktuální vaduě zvolit? Děkuji velice za radu. T.Horáková

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Na Vámi zmíněném oku se Vám rozvinula poměrně častá refrakční vada - astigmatismus. Tuto vadu korigují torické (astigmatické) čočky. Abychom si to ujasnili. Na jednom oku máte naměřenou hodnotu dioptrie -2,75 a ke korekci oka můžete i nadále používat čočky Acuvue Oasys Hydraclear, na které jste zvyklá. Na druhém oku máte nově naměřenou hodnotu dioptrie -2,25, cylindru -0,75 a osy 170° a ke korekci tohoto oka budete potřebovat Acuvue Oasys for Astigmatism Hydraclear. Jde o torickou variantu čoček a liší se pouze velikostními parametry. Protože je každý uživatel ke změnám jinak vnímavý a je možné, že změnu velikosti jedné čočky zaznamenáte. Správně by Vám měl nový typ čoček aplikovat oční specialista. Pokud se rozhodnete čočky vyzkoušet sama, pozorně si torickou čočku před aplikací prohlédněte. Na těchto čočkách bývá značka na pozici 6. hodiny. Pokud čočku budete aplikovat ve správné poloze, rychleji se čočka usadí a osa bude na svém místě. Jestliže čočku nasadíte v jiné poloze (než se značkou na 6. hodině), čočka se usadí i tak, ale může to trvat pár minut. Z tohoto důvodu může být chvíli pohled nepříjemný. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Pěkný den.
Adela

Dobry den, je rozdil v prumeru 14,2 a 14,3? Objednavam si cocky z prumerem 14,2. Objednala jsem si ( dala jsem opakovat objednavku na eshopu )a dosel mi prumer 14,3. Tak se ptam, at vim jestli vratit nez je rozbalim. Diky

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. U čoček TopVue Plus výrobce měnil v průběhu prosince 2021 průměr z 14,20 na 14,30 mm. Protože opakujete objednávku, tak jste si změny v produktovém textu nemohla všimnout. Pokud Vám čočky TopVue Plus vyhovují, pak můžete čočky rozbalit a vyzkoušet čočky s novým průměrem. Pokud by Vám nový průměr nevyhovoval u prvního páru čoček, můžete využít službu Garance vrácení peněz. Hezký den.
Iveta

Dobrý den, chtěla bych opět používat multifokální čočky (před dvěma lety jsem měla typ, že v jednom oku jsem měla čočku na dálku a v druhém na blízko...bohužel kvalita čoček se zhoršila natolik, že namísto měsíce mi vydržely 14 dní). Nyní se mi opět zhoršil zrak, stárnu, je mi 52 let. Včera jsem byla u optika ne přeměření a mám na blízko +5 dioptrie a na dálku +3 dioptrie. Můj nový optik se ale kontaktním čočkám nevěnuje, aby mi řekl parametry, proto se obracím na Vás. Nyní používám čočky pouze na dálku, zakřivení 8,6 a průměr 14.2. Velice děkuji za odpověď a případnou radu. Štumbauerová Iveta

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za komentář. Dle Vašeho dioptrického zápisu budete potřebovat ke korekci zraku multifokální čočky s hodnotou dioptrie +3,00 a adice +2,25. Z našeho sortimentu Vám můžeme doporučit měsíční čočky TopVue Air Multifocal, u kterých funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že Vám čočky z nějakého důvodu nebudou vyhovovat, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. Hezký den.
Lucie Janů

Dobrý den, mám předpis od lékaře PD: Sf -1,25, Cyl DP -3,0, cyl osa 176 LD: Sf -1,5, Cyl DP -3,0, cyl osa 176 Jaké by jste mi doporučili čočky? Děkuji Janů

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Dle zápisu máte astigmatismus s poměrně vysokými cylindrickými hodnotami, ale zatím ještě nespadáte do kategorie čoček s rozšířeným rozsahem. Z našeho sortimentu bychom Vám doporučili kontaktní čočky TopVue Premium for Astigmatism. Pro pravé oko zadejte hodnotu dioptrie -1,00, cylindru -2,25 a osy 180°. Pro levé oko pak zadejte hodnotu dioptrie -1,25, cylindru -2,25 a osy 180°. U značky TopVue funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. Protože se jedná o čtrnáctidenní čočky, budete k čočkám potřebovat ještě roztok např. Gelone, se kterým budete o kontaktní čočky pečovat. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Josef Suska

Dobrý den, rád bych u Vás objednal brýle včetně "skel". Nejsem schopen z přednastaveného vybrat vše co vím. Je možné takto ?? 1. Brýle Tommy Hilfinger - 1529 PJP velikost 56 19 nebo 56 16 2. Čočky - Od doktora mám tento popis - pakliže ho čtu správně ( trochu čmáranice ) OD-200-050x90 nejsem si jist, zda 5 není S OS-225-050x80 nejsem si jist, zda 5 není S 3. Čočky ( skla ) bych rád slabé a zatmavovací hnědé. 4. Jsem schopen poslat foto měření od doktora Děkuji, jakmile budou pasovat tyto brýle hned objednám ještě jedny Na nich je psáno : EA1105 3014 54 17 145

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za komentář. Rádi bychom Vás požádali, abyste na email zákaznického servisu info@cocky-online.cz poslal scan/fotografii Vašeho brýlového zápisu. Věříme, že společnými silami předpis rozluštíme a budete si moct objednat vybrané dioptrické brýle. Prozatím Vám přejeme hezký den.

Lucie Janu

Dobrý den.Moje hodnoty jsou P: Sf-1,25, Cyl-3,0,Cyl osa 176 L:Sf-1,5,Cyl-3,0,Cyl osa 176 Mohli by jste mi doporučit jake čočky jsou vhodne.Dekuji

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Pro nákup kontaktních čoček je nutné hodnoty z brýlového zápisu přepočítat. Pro pravé oko budete potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -1,00, cylindru -2,25 a osy 180°. Pro levé oko budou hodnoty následující: dioptrie -1,25, cylindr -2,25 a osa 180°. Pokud s čočkami začínáte, doporučili bychom Vám jednodenní torické (astigmatické) 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism. O jednodenní čočky nemusíte nijak pečovat. Ráno si aplikujete vždy nové čočky, večer vyjmete a vyhodíte. Pokud byste čočky z důvodu začátečnické nezkušenosti poškodila, finanční ztráta nebude tak vysoká jako kdyby se jednalo o čočky měsíční. Máte-li již čočky vyzkoušené, doporučili bychom Vám měsíční TopVue Air for Astigmatism. Značka TopVue nabízí službu Garance vrácení peněz. Pokud Vám čočky nebudou z jakéhokoliv důvodu vyhovovat, můžete službu využít a Vaše investice se Vám tak vrátí. K měsíčním čočkám byste ještě potřebovala roztok k péči, např. Gelone. Správně byste před prvním nákupem čoček na internetu měla navštívit očního specialistu, který s Vámi čočky vybere a odborně je aplikuje. Rozhodnete-li se čočky pořídit sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček nebo jejich parametrů nelze uplatnit reklamaci. Pokud budete mít další otázky, jsme Vám plně k dispozici. Přejeme Vám hezký den.
Markéta

Dobrý den,doposud jsem měla čočky pouze na dálku Biofinity,ale potřebovala bych i současně na blízko. Mohli by jste mi nějaké doporučit? Kdyžtak nějaké jednodenní na zkoušku prozatím.Od oční lékařky mám naměřeno PO dioptrie do dálky=4,0; cylindr=0,5;osa 165, LO- dioptrie =3,5;cylindr=1,0;osa 50. Na blízko PO dioptrie=3,0;cylindr=0,5;osa 165,LO dioptrie=2,25;cylindr 1,0;osa 50. Děkuji Nosková

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Dle Vašeho dioptrického zápisu se u Vás rozvinula presbyopie a současně máte na levém oku astigmatismus. To znamená, že ke korekci levého oka už byste potřebovala multifokální čočku, která dokáže současně korigovat astigmatismus. Takovou čočku máme v naší nabídce pouze jednu. Ke korekci pravého oka bychom Vám nabídli kontaktní čočku Proclear Multifocal s hodnotou dioptrie -4,00 a adice +1,00. Ke korekci levého oka bychom Vám doporučili kontaktní čočku Proclear Multifocal Toric s hodnotou dioptrie -3,50, cylindru -0,75, osy 50° a adice +1,00. Protože korekce presbyopie je již pro mozek náročnější a ve Vašem případě jde navíc o kombinovanou oční vadu s astigmatismem (u levého oka), doporučili bychom Vám odbornou aplikaci těchto čoček. Na této mapě si můžete vyhledat očního specialistu, který s výrobcem čoček spolupracuje. Při aplikaci Vám stanoví i dominantní oko (D), které je nutné při korekci těmito čočkami zohlednit. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Pěkný den.
Milan

Dobry den. Mam 43 rokov. Som kratkozraky.. Nosim toricke sosovky. Vidim uz horsie na blizko. Lekarka mi povedala, ze uz potrebujem okuliare o dioptriu slabsie. Da sa to ubrat pri sosovkach, alebo treba skusit multifokalne? Dakujem..

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Jestliže pociťujete zhoršený zrak na blízkou vzdálenost, pak je možné, že byste již multifokální čočky potřeboval. Bez aktuálního dioptrického zápisu s naměřenými hodnotami jak na dálku, tak na blízkou Vám, bohužel, nemůžeme říci nic konkrétního. Protože však píšete, že nosíte torické čočky, pak byste v případě nutnosti korekce zraku multifokálními čočkami mohl nosit pouze čočky, které dokáží řešit kombinovanou oční vadu (astigmatismus a presbyopii). Z našeho sortimentu bychom Vám tak mohli nabídnout pouze čočky Procear Multifocal Toric. Protože jde již o složitější formu korekce zraku, doporučovali bychom Vám odbornou aplikaci. Na této mapě si můžete vyhledat očního specialistu, který s výrobcem těchto čoček spolupracuje. Pokud byste měl další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Blanka Ellederová

Dobrý den, používám již léta čočka měsíční AirOptix ke své pokojenosti. Nicméně v poslední době se mi cca 3x za sebou stalo, že mi zčervenalo jedno oko i po krátké době nošení kontaktních čoček (např. 2 hodin) - vždy se jednalo ještě o relativně nové čočky (pár dnů po použití). Oko pak mám červené x dní, což vylučuje jakékoliv čočky samozřejmě. Chci ještě upozornit, že v minulosti jsem měla 2 nebo 3x zánět rohovky, v tom oku, které mě teď trápí. Netušíte příčinu? Skoro mi to připadá, jako kdyby mé oči už čočky nechtěly..... Blanka

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za komentář. Je nám velmi líto, že máte s poslední dobou s čočkami nepříjemnosti. Takto na dálku Vám však nejsme schopni říct přesnou příčinu. Může jít o nějakou formu drobného poranění či destabilizace slzného filmu, protože nošení čoček jako takové mechanicky zatěžuje oko. Ovšem může jít i o tzv. získanou averzi na materiál čoček. To by v podstatě souhlasilo s Vaším pocitem "jako kdyby Vaše oči už čočky nechtěly". Čočka je stále "cizím" předmětem v oku a časem může oko čočku přestat tolerovat. Stává se to u dlouholetých uživatelů jednoho typu čoček. Nejlepší bude, když navštívíte svého očního specialitu a necháte si oči zkontrolovat a přeměřit. Prozatím bychom Vám doporučili spíše nošení jednodenních hydrogelových čoček např. TopVue Daily. K jednodenním čočkám nepotřebujete žádný roztok a každý den si budete brát nové, perfektně čisté čočky. U značky TopVue navíc funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nesedly, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. Na zklidnění očí bychom Vám doporučili oční kapky Hylo Fresh, které obsahují světlík lékařský, který účinně pomáhá k léčbě očních onemocnění různého druhu. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Pěkný den.
Zuzana

Dobrý den, potřebuji poradit s výběrem čoček, protože mám nově naměřený cylindr. Přesné výsledky měření jsou: OP - 2,00 - 0,50/170 a OL - 2,25 - 0,50/170. Doteď jsem byla zvyklá na Acuvue Oasys 14ti denní. Děkuji za doporučení nových vhodných čoček zohledňujících cylindr.

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Ačkoli se u Vás začíná projevovat poměrně častá refrakční vada - astigmatismus, budou Vám ke korekci zraku stačit stále sférické čočky Acuvue Oasys, na které jste zvyklá. Cylindrické hodnoty však bude nutné přepočítat na sféru. Po přepočtu budete pro pravé oko potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -2,25 a pro levé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -2,50. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Lukáš

Dobrý den rád bych si objednal u čočky jednodenní acuvue moist, ale potřebuji DIA 14.5. V nabídce ale vidím jen 14.2. Jsou tedy prosím k dispozici i 14.5? Děkuji

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Žádné jednodenní sférické čočky s průměrem 14,50 mm v naší nabídce, bohužel, nemáme. Největší průměr mají kontaktní čočky Acuvue Oasys 1-Day - 14,30 mm. Pokud nám upřesníte Vaše preferované parametry, budeme Vám moct lépe poradit. Jestliže máte další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Kristina Pechová

Dobrý den, ráda bych začala s nošením čoček ale nejsem si jistá jaký druh je pro mě ten pravý. Čočky bych chtěla nosit každý den. Mé naměřené hodnoty jsou: pravé oko: SPH -0,50, CYL -0,50, OSA 150• levé oko: SPH -0,75, CYL -1,25, OSA 28• Mohli by jste mi prosím poradit s výběrem? Mockrát Vám děkuji a přeji hezký den S pozdravem Pechová

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Ačkoli máte astigmatismus, na pravém oku máte cylindrickou hodnotu příliš nízkou, a tak budete ke korekci zraku potřebovat na každé oko jiný typ čočky. Na pravé oko sférickou a levé oko torickou (astigmatickou) čočku. Jestliže s kontaktními čočkami začínáte, doporučili bychom Vám nejprve jednodenní čočky. U jednodenních čoček není potřeba čočky čistit. Jednoduše si každý den vezmete nové, perfektně čisté čočky. V případě, že byste si čočky při manipulaci poškodila v důsledku začátečnické neobratnosti, finanční ztráta nebude tak velká. Z našeho sortimentu bychom Vám pro pravé oko doporučili čočky 1 Day Acuvue Moist s hodnotou dioptrie -0,75 a pro levé oko 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism s hodnotou dioptrie -0,75, cylindru -1,25 a osy 30°. Až si při manipulaci budete jistá, můžete vyzkoušet i vícedenní čočky, o které se budete muset každý den starat s roztokem. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Pěkný den.
Eliška Nováková

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda je možné mít čočku s dioptrií - 3.15. Mám na jednom oku -2.75 a na druhem právě -3.15, ale to jsem nenašla v nabídce denních čoček, možná jsem prehledla, ale viděla jsem pouze -3.00 a -3.25 (tuším nebo dokonce -3.50). Jaké si mám vybrat? Existuje dioptrie, kterou potrebuji? Děkuji, Eliška Nováková

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Kontaktní čočky se vyrábějí po 1/4 dioptrie. To znamená, že se dioptrie v nabídce navyšuje o 0,25. Čočky s dioptrií -3,15 v naší nabídce, bohužel, nemáme a pravděpodobně ji na běžném trhu neseženete. Pro korekci Vašeho zraku byste měla zvolit hodnotu dioptrie -3,00. Pokud byste měla další otázky, napište nám. Prozatím Vám přejeme pěkný den.

Ivana Fialová

Dobrý den, Ráda bych se na Vas obrátila pro radu. Již léta nosím kontaktní čočky, ale po přeměření zraku si nevím rady jak přepočítat dioptrie pro kontaktní čočky. Dle receptu od lékařky na brýle. Prave oko : +3.75 cylindr +0.75, osa 60. Levé oko : +2.75 cylindr 0.5 osa 120. Předem děkuji za rady a doporučení jaké kontaktní čočky si objednat, jsem zvyklá na měsíční :) Děkuji za odpověď

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Dle zápisu se u Vás rozvinula poměrně častá refrakční vada - astigmatismus. Na levém oku je však cylindrická hodnota nízká a bude nutné ji převést na sféru. Z tohoto důvodu budete ke korekci zraku potřebovat na každé oko jiný typ kontaktní čočky. Navíc máte cylindrické hodnoty plusové a bude nutné je převést na minusové. Tento přepočet se tak promítne do celého zápisu. Ke korekci pravého oka budete potřebovat torickou (astigmatickou) čočku s hodnotou dioptrie +4,75, cylindru -0,75 a osy 150° např. TopVue Air for Astigmatism. Ke korekci levého oka budete potřebovat klasickou sférickou čočku s hodnotou dioptrie +3,00 např. TopVue Air. U značky TopVue navíc funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nesedly, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Veronika

Dobrý den, mám zprávu od lékaře a chtěla bych si objednat své první brýle, ale nevím jak dle zprávy vybrat mám jí takto: ARF p.o. +1,0-0,5/173 l.o. +1,25-0,25/17 T p.o. 19 l.o. 20 V p.o. 1,0 nat i s +0,75 l.o. 1,0 nat i s +0,75 Dekuji za odpoved Veronika Jarolimova

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Dle zápisu budete potřebovat brýle s čočkami o síle dioptrie +0,75 pro obě oči. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Ladislav

Dobrý den, moje oční lékařka mě předepsala hodnoty naměřené na mých očích dle kterých si mám objednat čočky, ale nevím, které ideálně objednat, proto se obracím na Vás. Mám astigmatismus. Pravé oko - Dioptrie = -2,25, Dp = 0,5, Osa = 10° Levé oko - Dioptrie = -1,75, Dp = 0,5, Osa = 175° Nejlépe jednodenní Děkuji za radu

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Dle zápisu se u Vás začíná rozvíjet poměrně častá refrakční vada - astigmatismus. Nicméně jsou Vaše cylindrické hodnoty zatím příliš nízké a bude nutné je převést na sféru. Po přepočtu budete na pravé oko potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -2,50 a na levé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -2,00. Z našeho sortimentu bychom Vám doporučili kontaktní čočky TopVue Daily nebo TopVue One+. U značky TopVue funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete službu využít a Vaši investice se Vám vrátí. Pokud byste měl další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Jarda

Dobrý den, Mohou se pouzivat cocky kdyz jednotlive oci maji prilis velky rozdil diopyrii? Slysel jsem, ze mozek snese jen rozdil 4 dioptrii. Ale nechápu proč to u bryli nevadi a u cocek ano. Dekuji

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Takto na dálku Vám nejsme schopni sdělit, jestli by pro Vás byla korekce čočkami vhodná, protože neznáme podrobně Vaši anamnézu. Anizometropie se dělí na několik základních typů a ke korekci každé z nich je nutné přistupovat jinak. Základní principy pro kompenzaci anizometropie pomocí změny doprovodného brýlové zvětšení korekčních čoček jsou:

  • Zvyšování centrálního zakřivení čočky zvětšuje obraz (pro spojné i rozptylné čočky)
  • Zvětšování centrální tloušťky zvětšuje obraz (pro plusové i minusové čočky)
  • Zvyšování vrcholové vzdálenosti zvětšuje obraz pro plusové čočky a snižuje pro minusové.
  • Snižování vrcholové vzdálenosti snižuje velikost obrazu u plusových čoček a zvyšuje velikost obrazu u minusových čoček

Toto jsou faktory, kterých u kontaktních čoček nedocílíte. Korekce čočkami je však natolik subjektivní záležitostí, že takto na dálku nelze jednoznačně korekci čočkami zavrhnout. Můžete se obrátit na svého očního specialistu a požádat jej o odbornou aplikaci čoček. Pokud byste měl další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Eliška

Dobrý den, používám jednodenní kontaktní čočky na sport. V očích je mám nasazené maximálně tři hodiny. Mohu pak čočky uchovat v roztoku a použít znova? Přijde mi škoda vyhodit jednodenní čočky po třech hodinách, když by měly vydržet cca 12 hodin :-). Děkuji za odpověď.

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Jednodenní kontaktní čočky jsou jednorázové a tedy určené jen na jedno použití. Je tedy jedno, jestli je máte v oku 3 hodiny nebo 16 hodin. Jak stavba čočky, tak technologie výroby není uzpůsobena k opakovanému nošení. Jestliže již s čočkami máte zkušenosti, pak zvažte např. měsíční čočky, které jsou k opakovanému nošení určené a nebude pro ně problém mechanické čištění, uchovávání v roztoku atp. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Blanka Krátká

Dobrý den, děkuji za odpověď. V optice, kde jsem v minulosti čočky zkoušela a vybrali jsme právě čočky Acuvue Oasys, protože standardní rozměry mi nesedí, mne odkázali na internet, že prý jednodenní čočky ve správném rozměru určitě seženu. Bohužel se mi to doposud nepodařilo a vámi uvedené varianty v požadovaném rozměru a zakřivení bohužel také nejsou. Nepotřebuji vybírat nutně od stejného výrobce. jde mi o to, zda jsou k dispozici jakékoliv jednodenní čočky v rozměru 14mm a zakřivení.. Děkuji.

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za další komentář. Jednodenní čočky s průměrem 14,00 mm a zakřivením 8,40 mm, bohužel, v naší nabídce nemáme. Obecně se za důležitější parametr považuje zakřivení. Pokud je čočka zakřivená stejně jako oko, pak čočka oko perfektně kopíruje a tím pádem dobře sedí. Každopádně jsou u zakřivení i průměru povolené mezní odchylky ±0,20 mm. Pokud se tedy budeme držet zásady, kdy velikost zakřivení zachováme, pak Vám můžeme nabídnout jen čočky MyDay daily disposable, které mají zakřivení 8,40 mm a průměr 14,20 mm. Další čočky, které mají minimální odchylku, jsou Dailies TOTAL1 se zakřivením 8,50 mm a průměrem 14,10 mm. Poslední dvoje čočky, které stále splňují podmínky mezních odchylek jsou čočky 1 Day Acuvue Moist a 1 Day Acuvue TruEye, které lze zakoupit se zakřivením 8,50 mm a průměrem 14,20 mm. To je vše, co Vám můžeme z našeho sortimentu nabídnout. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Blanka Kratka

Dobrý den, prosím o informaci, zda je možné koupit jednodenní kontaktní čočky s průměrem 14mm a zakřivením 8,4. Velikostí mi vyhovují 14denní Acuvue Oasys v tomto rozměru. Neviděla jsem je ale nikde ve variantě jednodenních čoček. Děkuji a jsem s pozdravem, Blanka Krátká

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Výrobce Johnson and Johnson, který vyrábí čočky Acuvue Oasys nabízí tyto sférické jednodenní čočky. Z nichž by Vašim preferencím nejvíce odpovídaly čočky 1 Day Acuvue TruEye. Správně by Vám měl čočky vždy aplikovat oční specialista. Pakliže se rozhodnete čočky přesto zakoupit, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček nebo jejich parametrů nelze uplatnit reklamaci. Nebo Vám můžeme doporučit kontaktní čočky TopVue One+, u kterých funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete službu využít a nepřijdete tak o vloženou investici. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme.
Marek Orlíček

Dobrý den. Mnoho let používám měsíční torické kontaktní čočky Biofinity Toric těchto parametrů : Dioptrie : - 2.00 / Cylindr : - 0.75 / Osa : 100° Dioptrie : - 2.50 / Cylindr : - 0,75 / Osa : 80° Obě se zakřivením : 8.70 a průměrem 14.50. Při měření zraku pro nové brýle mi právě naměřili následující " brýlové " hodnoty : Dioptrie : - 3.50 / Cylindr : + 0.75 / Osa : 140° Dioptrie : - 3.75 / Cylindr : + 0.75 / Osa : 20° Prosím Vás o návrh kontaktních čoček dle hodnot nového měření. Moc děkuji MO

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za komentář. Vaše cylindrické hodnoty se změnily na plusové. Tato situace není příliš častá, ale u některých jedinců se projeví. Protože se torické čočky vyrábí pouze v omezeném rozsahu a vždy s minusovou cylindrickou hodnotou, bude nutné pro nákup čoček plusovou cylindrickou hodnotu převést na minusovou. Tento přepočet se projeví na celém zápisu. Po přepočtu budete pro první oko (z Vašeho zápisu) potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -2,75, cylindru -0,75 a osy 50°. Pro druhé oko pak budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -3,00, cylindru -0,75 a osy 110°. Pokud byste měl další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Petra

Dobry večer, mam dotaz.. 5 let nosim měsíční kontaktní čočky jsem s nimi velice spokojena avšak chystám se na půlroční přechod pacifické hrebenovky a hledam nějakou variantu, kdy bych nemusela vytahovat čočky na noc do obalu, ale abych je mohla nosit například dva týdny v kuse, existuje je vůbec něco takového? Je tady nejaka možnost krom bryli nebo operace? Předem dekuji za odpověď :]

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Ano, jsou čočky, které se dají nosit kontinuálně (nepřetržitě) po dobu až 30 dnů a 29 nocí. Z naší nabídky Vám můžeme nabídnout čočky Air Optix Night and Day Aqua nebo Biofinity. Kontinuální nošení by Vám však měl schválit oční specialista, proto Vám doporučujeme ještě konzultaci a posouzení, jestli Vaše oči takovou zátěž zvládnou. Nebo alespoň čočky před odjezdem podrobte zátěžovému testu. Ke kontinuálním čočkám Vám doporučujeme ještě oční kapky, které čočky osvěží a opláchnou. Ke kontinuálnímu nošení jsou ideální oční kapky Blink-N-Clean nebo Hylo Comod. Oční kapky se při kontinuálním nošení doporučuje použít každý den po probuzení. Ačkoli jsme si vědomi, že na pochod budete potřebovat co nejméně věcí, brýle si vezměte. V případě, že se oči dožadovaly pauzy, nebo jste si během túry podráždila oko horským sluncem, a nebo Vám třeba odlomený kamínek při výstupu po skalnatém úseku poranil oko. Brýle jsou zkrátka nepostradatelné stejně jako čočky do zásoby. Jestliže by nastala situace, kdy by bylo nutné čočky vyjmout dříve, budete mít kam sáhnout. Operaci bychom Vám příliš nedoporučovali, neboť pooperační péče se může protáhnout a mohla by tak zasáhnout Váš plán. Po operacích očí často vzniká chronický syndrom suchého oka, protože se operací přeruší nervová zakončení, které dávají mozku signál o suchosti očí. Pokud byste si chtěla přečíst o této problematice více můžete se podívat na náš článek Operace očí a její rizika nebo Cestování s kontaktními čočkami. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Aneta

Dobrý den,chtěla bych se zeptat. Bylo mi zjištěno Exkavace papil k dovysetreni,Sy. suchého oka, hypermetropie s astigmatismem a incip. presbyopie. Dostala sem brýle do dálky s PO +1,0 a LO +1,25. Chci se zeptat o nějaké širší vysvětlení co to vše znamená a jestli brýle mám nosit furt celý den a nebo jen u nějakých určitých činnostech. Předem děkuji. Pěkný den

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Vše byste v první řadě měla konzultovat se svým očním lékařem. Neznáme Vaši anamnézu a ze záznamů lékaře se můžeme pouze domnívat, co tím ošetřující lékař myslel. První termín "exkavace papily" většinou souvisí s nitroočním tlakem, který lékaři často monitorují. "Syndrom suchého oka" je poměrně rozšířené onemocnění, za kterým stojí nestabilní slzný film. Toto onemocnění se může projevovat v různých intenzitách až chronických fázích. "Hypermetropie" neboli dalekozrakost, kdy vidíte dobře na dálku, ale hůře na blízkou vzdálenost. Tuto refrakční vadu korigují plusové dioptrie. Pojem "astigmatismus" je další refrakční vada, která bývá spojená s hypermetropií nebo myopií. Protože Váš lékař však uvedl pouze dioptrické hodnoty, jsou Vaše astigmatické hodnoty zatím příliš nízké a není potřeba je promítnout do korekce zraku. Zmínka o "presbyopii" pravděpodobně naznačuje, že se časem u Vám projeví. Je to poměrně běžný projev stárnutí lidského organismu. Brýle s hodnotami dioptrie +1,00 a +1,25 jsou v podstatě brýle na čtení. Jak byste brýle měla nosit Vám takto na dálku nejsme schopni říci, ale určitě je noste na čtení a drobné činnosti v blízké vzdálenosti (např. šití, pletení atp.), pokud budete pociťovat únavu, bolesti hlavy a eventuálně při řízení automobilu. Ale to by Vám vše měl sdělit hlavně Váš lékař. Takto na dálku skutečně nemůžeme jednoznačně doporučit či přesně vyjádřit, co přesně měl lékař na mysli. Některé pojmy jsme pro Vás označili a můžete se prokliknout na článek věnovaný zmíněnému tématu. Pokud byste měla další otázky, napište nám. Hezký den.
Zuzana

Dobrý den, mám dotaz-chtěla bych si objednat nové měsíční čočky ale při zadání osy je to od 10 stupňů já potřebuji ale zadat u jednoho oka 0 a druhého 5.poradite mi prosím co s tím. Děkuji

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Jestliže zadáváte osu, pak zajisté vybíráte torické (astigmatické) kontaktní čočky. V případě, že máte osu 0°, pak pro nákup čoček musíte zadat hodnotu osy 180°. V případě osy 5° máte na výběr buď zaokrouhlit nahoru na 10°, nebo dolů čímž se dostanete na hodnotu 0°, což se opět převedeno na 180°. Protože se torické čočky vyrábějí v omezeném rozsahu a brýlové hodnoty se často musí pro nákup čoček celé upravit. Pokud byste chtěla brýlové hodnoty překontrolovat, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Eva Štefankova

Dobrý den, prosím které čočky byste mi doporučili? Mám hodnoty z brýlí : Pravé = 2 cylindr/ + 4,5/ osa 3° Levé = 2,5 cylindr/ + 4,5/ osa 165° Děkuji

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Máte poměrně častou refrakční vadu - astigmatismus. Tuto vadu korigují torické (astigmatické) kontaktní čočky. Jestli jsme správně přečetli Váš dioptrický zápis (pořadí: cylindr, dioptrie a osa). Pak budete pro pravé oko potřebovat čočku s hodnotou dioptrie +4,75, cylindru -1,75 a osy 180°. Pro levé oko pak budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie +4,75, cylindru -2,25 a osy 160°. Z našeho sortimentu bychom Vám doporučili kontaktní čočky TopVue Premium for Astigmatism. Jedná se o čtrnáctidenní kontaktní čočky, ke kterým budete potřebovat i pečující roztok. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete využít službu Garance vrácení peněz, kterou značka TopVue disponuje. Pokud byste měla další otázky, napište nám. Hezký den.
Tereza

Dobrý den, předem děkuji za odpověď, proč se mi při nasazování čoček ta čočka obrátí naruby a tím pádem se přilepí na prst a nemůžu ji nasadit? Děkuji

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Aplikace čoček vyžaduje cvik a jestliže s čočkami začínáte, můžeme Vám poradit pouze trpělivost. Jestliže máte čočky odborně aplikované, pak s Vámi musel oční specialista projít veškerou manipulaci s čočkami i s názornou ukázkou. Čočku byste měla umístit na suchý prst tak, že na prstě leží jako miska a v této poloze ji pak nasadíte na oko. Čočka se sama od sebe nemůže obrátit na ruby. Pokud se Vám čočka otáčí, děláte při aplikaci nějakou chybu. Celý proces máme popsaný v článku Postup nasazení kontaktních čoček. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Iveta

Dobrý den, prosím které čočky byste mi doporučili? Mám hodnoty z brýlí : Pravé - sph.dptr. = 1,0 cylindr + 0,5 osa 80° Levé - sph.dptr. = 2,0 cylindr + 1,0 osa 90° Děkuji

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Máte poměrně častou refrakční vadu - astigmatismus. Na pravém oku máte však cylindrickou hodnotu příliš nízkou, a proto ji bude nutné převést na sféru. Proto budete potřebovat na každé oko jiný typ čočky. Jestliže s kontaktními čočkami začínáte, doporučujeme Vám jednodenní čočky. Pro pravé oko bychom Vám doporučili kontaktní čočky 1 Day Acuvue Moist s hodnotou dioptrie -0,75. Pro levé oko bychom Vám pak doporučili kontaktní čočky 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism s hodnotou dioptrie -1,00, cylindru -0,75 a osy 180°. Zvažte však prosím odbornou aplikaci čoček pod dohledem očního specialisty. Je to investice, která se do začátků s čočkami vyplatí, neboť na nevhodně zvolené čočky nebo parametry (při nákupu na internetu) nelze uplatnit reklamaci. Nebo Vám můžeme nabídnout čtrnáctidenní kontaktní čočky TopVue, u kterých funguje služba Garance vrácení peněz. Pokud by Vám čočky nevyhovovaly, můžete službu využít a nepřijdete tak o vloženou investici. Pro pravé oko byste potřebovala čočku TopVue Premium a pro levé TopVue Premium for Astigmatism. Protože se jedná o vícedenní čočky nezapomeňte si k nim pořídit roztok např. Gelone. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Martina

Dobrý den, mám problém s torickými čočkami. Byla jsem na kontrole u doktory a u jednoho oka mám -1,75, -0,5 a 80°. Ale veškeré čočky, co jsem našla začínají na -0,75. Napadá vás nějaké řešení? Děkuji za odpověď, M.H.

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Ano, máte pravdu. Všechny torické kontaktní čočky začínají až od hodnoty cylindru -0,75. Důvodem je, že se torické čočky vyrábějí v omezeném rozsahu, neboť kombinací by bylo neuvěřitelně mnoho. Nízké hodnoty cylindru se proto přepočítávají na sféru. Dioptrické hodnoty, které jste uvedla se tedy přepočítají a ke korekci tohoto oka budete potřebovat klasickou sférickou čočku s hodnotou dioptrie -2,00. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Jarda

Dobry den, je mozne rozdelit objednavku na bryle a vystavit fakturu na zamestnavatele(1450kc) a ja bych doplatil zbytek?

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Je nám to velmi líto, ale bohužel to není možné. Děkujeme Vám za pochopení. Hezký den.

Aleš

Dobrý den, proč se mi "zdraží" položka v košíku o 60 kč při přechodu mezi záložkami Doprava / Platba --> Adresa. Ne, není to cenou za dopravu či platbu. Cena vyskočí vyšší vyloženě u položky čoček: 1 Day Acuvue Moist (30 čoček) 399 Kč 1 Day Acuvue Moist (30 čoček) 459 Kč Spoléháte, že si to ho zákazník nevšimne nebo, že se mu nebude chtít odejít od vyplněných údajů?

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Je nám velmi líto, že máte s nákupem takové nepříjemnosti. S velkou pravděpodobností se jedná o fungování prohlížeče. Nižší cena je z Heuréky, kde nyní běží na tento typ čoček akce. Váš prohlížeč si díky cashům a cookies pamatuje cenu bez slevy. Přesto, že nákup nyní chcete uskutečnit z Heuréky, prohlížeč pracuje se sebranými daty. Na toto, bohužel, nemáme vliv. Pokud si promažete historii včetně cashů a cookies, pak by měl nákup proběhnout v pořádku. Pokud byste měl další otázky, napište nám. Hezký den.

Martina

Dobrý den, mohu poprosit o informaci, jakou udělat korekci v případě, že mám naměřeny hodnoty cylindrů a os, které se asi příliš nevyrábí? Mé hodnoty- PO: sph -1,25; cyl -1,50; osa 85. LO: sph -1,00; cyl -1,25; osa 90. Chtěla bych si zakoupit čočky měsíční. Moc děkuji za odpověď.

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Torické (astigmatické) kontaktní čočky se vyrábí v omezeném rozsahu, protože kombinací je neskutečně mnoho. Dioptrické hodnoty se upravují dle přepočtové tabulky. Po úpravě budete pro pravé oko potřebovat kontaktní čočku s hodnotou dioptrie -1,25, cylindru -1,25 a osy 90°. Pro levé pak budete potřebovat kontaktní čočku s hodnotou dioptrie -1,00, cylindru -1,25 a osy 90°. Z měsíčních kontaktních čoček Vám můžeme doporučit TopVue Air for Astigmatism, neboť u této značky funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že Vám kontaktní čočky z nějakého důvodu nesednou, můžete službu využít a nepřijdete tak o vloženou investici. Pokud máte zájem o jiné čočky, zvažte odbornou aplikaci u očního specialisty, který vám pomůže najít čočky, které Vám budou maximálně vyhovovat. Jakmile budete mít čočky, které Vám bez výhrad sednou, další nákupy můžete dělat bez obav na internetu. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Lenka

Dobrý den, chtěla bych používat kontaktní čočky, ale trpím astigmatismes. Mé hodnoty jsou pro pravé oko -1,25 a pro levé -1,25 cylindr -0,5 a osa 180 stupňů. Četla jsem, že pro takovou poruchu jsou vhodné čočky torické, ale nemůžu najít žádné s cylindrem -0,5, jen -0,75 a výše. Potřebuji teda torické čočky, když mám cylindr jen -0,5 nebo si mám raději objednat s -0,75? Děkuji za odpověď.

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Máte skutečně astigmatismus, ale Vaše cylindrické hodnoty jsou zatím příliš nízké bude nutné je převést na sféru. Pro korekci zraku Vám tedy postačí klasické sférické kontaktní čočky s hodnotou dioptrie -1,50 pro levé oko a -1,25 pro pravé oko. Jestliže s kontaktními čočkami začínáte, doporučujeme Vám jednodenní kontaktní čočky. Z našeho sortimentu bychom Vám doporučili kontaktní čočky TopVue One+ nebo TopVue Daily. Až se s čočkami seznámíte a aplikaci zvládnete bez potíží, můžete přejít na vícedenní kontaktní čočky. U značky TopVue navíc funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky nevyhovovaly, můžete službu využít a nepřijdete tak o vloženou investici. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Klára Stuchlíková

Dobry den, mohu se zeptat, koupila jsem si barevné čočky a vsak nesedí mi barvou. Jinak, představovala jsem si ze to bude na očích vypadat jinak avšak jde videt cela moje přirozená barva, semtam nejaky odlesk jine barvy. Daji se čočky reklamovat, vratit, vyměnit nebo tak neco ? Dekuji za odpoved.

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Je nám velmi líto, že čočky nesplnily Vaše očekávání. U barevných kontaktních čoček je skutečně možné v okolí zorničky vidět přirozenou barvu očí. Pokud je zornice oslněna, stáhne se, a tak je možné přirozenou barvu vidět. Jde o přirozenou reakci zornice na silnější světlo. Tento jev tak může nastat u všech barevných či crazy čoček. Bohužel, vrácení čoček není možné. Děkujeme za pochopení. Hezký den.

Zdeňka Mistrová

Mám od vás multifukální čočky AIR OPTIX plus HydraGlyde. Bohužel je používám pouze na sport. Mám v nich stejné dioptrie jako v brýlích, ale na PC nebo na řízení auta je používat nemohu. Pracuji 8 hodin denně u PC. Pokud se podívám na PC v čočkách, tak mám písmena poloviční než v brýlích. Mám zvolený špatný typ čoček nebo je to jinou příčinou, že pře ty čočky špatně vidím. Děkuji za odpověď.

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Je nám velmi líto, že Vám kontaktní čočky nesedí na všechny činnosti. Důvodem je pravděpodobně hodnota dioptrií. Pro práci na počítači jsou vhodné brýle nebo kontaktní čočky tzv. na střední vzdálenost. Při řízení automobilu se oči soustředí zase na delší vzdálenost. Pokud potřebujete upravit svou korekci zraku dle svých preferencí, kontaktujte svého očního specialistu a požádejte jej o úpravu. Na základě očního vyšetření Vám oční specialista může korekci upravit tak, aby pro Vás byla práce na počítači komfortní po celý den. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme.

Ondřej

Dobrý den, měl bych jeden dotaz. Čočky nosím už dlouho, když je mám nasazené tak žádný problém nemám, ale při sundávání čočky z pravého oka, tak mi stačí trochu přitlačit na oko a nastane strašná bolest hlavy, nevím jak tu bolest popsat, je to jak kdyby se mi v hlavě něco hnulo, bolest přejde do pár vteřin, ale ptám se protože mi to nepříjde moc normální a při levém oku takový problém nemám. Děkuji za odpověď.

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Takto na dálku je velmi těžké určit příčinu bolesti. Určitě vyhledejte očního lékaře a sdělte mu své potíže. Je možné, že v levém oku můžete mít zvýšený nitrooční tlak, který tlačí na nerv (příznak zeleného zákalu), ale může jít i o zánět hlubší části oka. Očních onemocnění je celá řada a jen lékař Vám v tomto směru může pomoci. V každém případě je bolest signálem, který rozhodně nepodceňujte. Pokud byste měl další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Radka Regecová

Dobrý den, mohla bych Vás poprosit, jaké čočky bych si měla objednat? Naměřené hodnoty na pravém oku Sph - 3,50,cyl - 0,50,axis 158, SE -3,75 A na levém oku Sph - 3,25,cyl - 0,25,axis 16,SE - 3,50 Byla jsem dnes u lékaře a naměřili mi úplně jiné hodnoty než loni. Předem děkuji za odpověď.

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Máte astigmatismus, ale Vaše cylindrické hodnoty jsou velmi nízké a bude nutné je přepočítat na sféru. Poté Vám ke korekci zraku postačí klasické sférické kontaktní čočky. Po přepočtu budete pro pravé oko potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -3,75 a pro levé oko čočku s hodnotou dioptrie -3,25. Celou nabídku sférických čoček si můžete prohlédnout ZDE. Jestliže s kontaktními čočkami začínáte, doporučovali bychom Vám jednodenní kontaktní čočky TopVue One+. U značky TopVue navíc funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám kontaktní čočky z nějakého důvodů nevyhovovaly, můžete službu využít a nepřijdete tak o svou investici. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Schusterová

Dobrý den, pokud mám v brýlích parametry sph -2,25 cyl -1,00 osa 100 a sph -1,75 cyl -0,75 osa 65, mám objednat čočky se stejnými parametry, nebo je potřeba hodnoty pro kontaktní čočky nějak upravit? Mockrát Vám děkuji.

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Máte poměrně častou refrakční vadu - astigmatismus. Torické (astigmatické) kontaktní čočky se vyrábějí v omezeném rozsahu a proto je nutné téměř vždy dioptrické hodnoty upravit. První Vámi uvedený parametr (sph -2,25 cyl -1,00 osa 100°) se upraví na hodnotu dioptrie -2,25, cylindru -0,75 a osy 100°. Druhý parametr (sph -1,75 cyl -0,75 osa 65°) se upraví na hodnotu dioptrie -1,75, cylindru -0,75 a osy 70°. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Mirek Veselý

Dobrý den, nosím kontaktní čočky Acuvue Oasis a to na pravém oku: -8.5 dioptrií a na levém Acuvue Oasis for Astigmatism: -9.0 dioptrií, cylindr 1.25, osa 180 stupňů. Na pravé oko vidím dobře, ale na levé oko vidím rozmazaně. Problém je v tom, že v brýlích mám na levém oku: -11.5 dioptrií a výrobce kontaktních čoček nabízí jen těch -9.0 dioptrií. Můžete mi doporučit jiný typ čoček, který by mi víc vyhovoval? Děkuji.

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Jestliže máte na levém oku brýlové hodnoty dioptrie -11,50, budete ke korekci kontaktními čočkami potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -10,00. Od hodnoty dioptrie -3,50 se již promítne do dioptrických hodnot přepočet, ve kterém hraje důležitou roli ohnisko. Hodnotu -10,00 dioptrií již nabízí v kombinaci s cylindrickou hodnotou a osou větší množství torických (astigmatických) kontaktních čoček. Pokud nám napíšete kompletní brýlové hodnoty, napíšeme Vám správné hodnoty pro nákup kontaktních čoček. Pokud o radu nestojíte, můžeme Vám doporučit také 14denní kontaktní čočky TopVue Premium for Astigmatism, protože u této značky funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám korekce nebyla příjemná, nebo Vám čočky nesedly z jiného důvodu, můžete službu využít a nepřijdete tak o vloženou investici. Ale zvažte prosím kontrolu brýlových dioptrických hodnot, které Vám rádi přepočítáme pro kontaktní čočky tak, aby pro Vás byla korekce zraku co nejlepší. Prozatím Vám přejeme hezký den.
Sylva Otrubová

Dobrý den, potřebuji poradit s hodnotou vhodných kontaktních čoček. Pravé oko -0,75 D, cylindr -0,5, osa +139, levé oko - 1,75, cylindr -0,5, osa +85. Líbil se mi popis kont. čoček TOP VUE ELITE +, potřebuji kontaktní čočky na sport, nevím, zda po nasazení kontaktních čoček budu schopná akomodovat na blízko, protože s brýlemi mi to nejde, jinak čtu bez brýlí. Děkuji a přeji hezký den, Otrubová.

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Máte astigmatismus, ale cylindrické hodnoty jsou příliš malé, a proto Vám ke korekci zraku postačí klasické sférické kontaktní čočky. Pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -1,00 a pro levé oko čočku s hodnotou dioptrie -2,00. Kontaktní čočky od značky TopVue jsou na vyzkoušení perfektní, protože u nich funguje služba Garance vrácení peněz. Proto můžete hydrogelové kontaktní čočky TopVue Elite+ bez obav vyzkoušet. My bychom Vám ještě doporučili silikon-hydrogelové čočky TopVue One+, které mají vyšší propustnost kyslíku o oči tak mohou lépe dýchat. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme.
Jana

Dobrý den, mohla bych vyměnit dvoje neporušené balení po 30 čočkách TopVue +1,75 dioptrií za stejné množství čoček stejné značky, ale +2,15 dioptrií? Pokud ano, jak mám postupovat? Jana Žůrková

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Zboží, bohužel, nevyměňujeme. Vaši situaci však můžete vyřešit klasickou reklamací. Do balíčku vložte neporušené krabičky čoček, průvodní dopis či náš tiskopis a kopii faktury. Jakmile bude reklamace vyřízena, peníze Vám budou vráceny na účet. Čočky s novými dioptriemi si můžete objednat hned. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit s dalším komentářem nebo můžete využít naši zákaznickou linku +420 226 292 893 (Po-Pá 8:00–16:00). Prozatím Vám přejeme hezký den.
Lusy

Dobrý den, mám naměřené hodnoty u očního lékaře. VOP -1,0 cyl -1,75 ax 65 5/5 VOL -1,25 cyl-1,25 ax 115 5/5 Prosím o radu jaké čočky používat na astigmatismus,mám citlivé oči,nejlépe jednodenní. Moc děkuji za odpověď Jarošová

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Vaše dioptrické hodnoty je potřeba pro nákup kontaktních čoček upravit. Pro pravé oko budete potřebovat kontaktní čočky s hodnotou dioptrie -1,00, cylindru -1,75 a osy 70°. Pro levé budete potřebovat kontaktní čočky s hodnotou dioptrie -1,25, cylindru -1,25 a osy 120°. Jednodenní kontaktní čočky jsou velice dobrou volbou. Z našeho sortimentu bychom Vám doporučili kontaktní čočky 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism nebo Dailies AquaComfort Plus Toric. Celou nabídku jednodenních kontaktních čoček si můžete prohlédnout ZDE. Jestliže s čočkami začínáte, zvažte prosím odbornou aplikaci. Vyhnete se tím nevhodné investici, kterou by se nákup čoček mohl stát v případě, že by Vám čočky nesedly. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit. Rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Iva Hubačová

Dobry den jake cocky mam vybrat kdyz mam na P +2,25 baze 180°. L +2,25 baze 0°.dekuji

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Protože uvádíte hodnotu osy, pak se bude jednat o astigmatismus. Abychom Vám mohli doporučit vhodné dioptrické parametry pro nákup kontaktních čoček, potřebovali bychom od Vás kompletní zápis tj. hodnotu dioptrie, cylindru a osy pro obě oči. Napište nám, prosím, ještě jednu zprávu s Vašimi dioptrickými hodnotami a my Vám rádi pomůžeme. Prozatím Vám přejme hezký den.

Vojtěch

Dobrý den, je možné ve vaší prodejně platit kombinovaně penězi/sodexo kartou (případně flexipassy)? Děkuji za odpověď.

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. V našem e-shopu lze zboží uhradit předem (bankovní převod, platba kartou online a PayPal) nebo dobírkou. Sodexo platby a flexipassy neakceptujeme. Děkujeme za pochopení. Hezký den.

Leona

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat , jestli budou k dispozici měsíční kontaktní čočky biofinity multifocal toric? Objednávala jsem je u Vás v červenci , vyhovují mi maximálně . Nyní už jsem je v nabídce nenašla . Díky za odpověď Čechová

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Distribuce kontaktních čoček Biofinity Toric Multifocal je pozastavena výrobcem ještě zhruba na půl roku. Doufáme, že se čočky vrátí na trh na přelomu února a března, jak společnost CooperVision avizovala. V nabídce máme ještě jeden typ kontaktních čoček, které korigují kombinovanou oční vadu presbyopii a astigmatismus. Jedná se o čočky Proclear Multifocal Toric od stejného výrobce. Čočky jsou ale vyrobené z jiného typu materiálu. Pokud byste o ně měla zájem, můžete zkusit kontaktovat očního specialistu ve Vašem okolí, který se společností CooperVision spolupracuje a umožní Vám nový typ čoček vyzkoušet. Služba bývá zpoplatněna, ale je to investice, která se Vám vyplatí. Následné nákupy na internetu se poté pro Vás nestanou nevhodnou investicí.
Gabriela

Dobrý den, existují měsíční kontaktní čočky podobného typu jako jsou TopVue Blue Blocker? Čočky mi vyhovovaly, jen bych raději měsíční. děkuji G.H.

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Technologie Blue blocker do segmentu kontaktních čoček teprve proniká. Ale myslíme si, že produktů bude pomalu přibývat, protože se jedná o velmi žádanou ochranu. Jediné kontaktní čočky, které ještě blokují modré světlo jsou 14-denní kontaktní čočky Acuvue Oasys with Transitions, které disponují i funkcí automatické reakce na světelné podmínky. Pokud vyhledáváte kontaktní čočky z důvodu tzv. digitální únavy můžeme Vám doporučit ještě kontaktní čočky Biofinity Energy nebo Bausch + Lomb ULTRA. Tyto čočky, však nedisponují funkcí Blue blocker. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit. Hezký den.
Marcela

Dobrý den, mohu poprosit o doporučení hydrogelových kontaktních čoček s UV v + diopriích. Nyní používám UltraSilk 55 UV, které jsou úžasné. Zkoušela jsem UltraWave a to moc spokojená nejsem ač jsou také hydrogelové. Bohužel UltraSilk se dováží z Ameriky a vlivem Covid-19 není možné na tuzemském trhu tyto čočky sehnat. Tak bych ráda nějakou adekvátní náhradu, doufejme dočasnou. Děkuji moc.

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Z našeho sortimentu Vám můžeme nabídnout kontaktní čočky TopVue Plus, které se shodují ve všech klíčových parametrech s čočkami UltraSilk 55. Další možnou alternativou jsou kontaktní čočky Frequency 55 Aspheric, které se shodují v materiálu, ale mají rozdílné velikostní parametry a nejsou vybavené UV filtrem. Pokud byste se rozhodla pro TopVue Plus, máte možnost čočky vrátit, pokud by Vám nesedly, protože značka TopVue ke svým produktům nabízí službu Garance vrácení peněz. Hezký den.
Achnud

Dobrý den, Kde zruším Objednávku. Vybrala jsem špatnou značku čoček? Děkuji.

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme za upozornění. Situaci již řeší zákaznické oddělení. Hezký den.

Aneta Kučerová

Dobrý den, už 15 let používám kontaktní čočky, za ty roky jsem vystřídala mnoho značek, ale poslední dobou se mi stává, že čočka je i přes velice opatrnou aplikaci, každodenní sundání na noc po pár dnech použití jakoby poškrábaná (objeví se na ní matné skvrny) a oči extrémně citlivé. Používám už cca rok čočky TopVue - mohu poprosit o radu, co by mohlo být za problém, popř. poradíte alternativu čoček? Kdyby případně nový typ nevyhovoval, dá se vyměnit? Děkuji

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za obsáhlý dotaz. Podle popisu Vaší situace může být příčin hned několik. Kontaktní čočka, jako taková, je stále "cizím předmětem v oku". Za určitý čas si oko může vytvořit jakousi averzi vůči materiálu čoček nebo vůči roztoku na čočky. Jestliže máte ještě ke všemu velmi citlivé oči, doporučujeme Vám alespoň na čas přejít na jednodenní kontaktní čočky. Jednodenní kontaktní čočky jsou považovány za nejzdravější způsob nošení kontaktních čoček. Každý den si berete nové, perfektně čisté kontaktní čočky. Oči je obecně snášejí velice dobře. Z našeho sortimentu Vám můžeme doporučit jednodenní kontaktní čočky TopVue One+, u kterých funguje služba Garance vrácení peněz. Pakliže Vás trápí nepříjemné pocity související s nošením kontaktních čoček, zvažte návštěvu očního lékaře či kontaktologa, který by Vás vyšetřil a při té příležitosti by Vám pomohl vyřešit Váš problém. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Tereza Šmírová

Dobrý den, děkuji za Vaši odpověď. Od značky iWear jsem používala silikon-hydrogelové měsíční kontakní čočky z řady oxygen. Nevím, zda je pro vás tato informace dostačující, ale používám již poslední pár a obal bohužel nemám. V objednávce také další informace uvedeny nejsou. Jinak děkuji za doporučení, vyzkouším. S pozdravem Tereza Šmírová

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, díky za doplnění. S největší pravděpodobností jde o čočky Biofinity a Biofinity Toric. Pokud máte alespoň blistry od čoček, můžete porovnat průměr, zakřivení, materiál, obsah vody v materiálu. Většina čoček iWear jsou pouze čočky, která najdete v naší nabídce, ale zabalené do krabičky privátní značky. V případě, že se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Tereza Šmírová

Dobrý den, z praktických důvodů jsem se rozhodla objednat kontaktní čočky z internetu. Dosud jsem používala měsíční kontakní čočky značky iWear, mé hodnoty mám v objednávce uvedeny takto: pravá k.č., zak. 8,60, sph - 1,75 cyl 0,00 A0, levá k.č zak. 8,70, sph - 1,00 cyl - 1,75 A170. Nevím, zda jsem při prohlížení různých značek a druhů čoček zde na stránce pochopila správně, že budu potřebovat pro každé oko jiný typ. Můžete mi prosím poradit, jaké kontaktní čočky objednat, abych si neobjednala špatně? Moc Vám děkuji za odpověď. S přáním hezkého dne Tereza Šmírová

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme za komentář. Ano, pro pravé a levé oko budete potřebovat rozdílný typ čoček. Doporučujeme Vám vyzkoušet pro pravé oko čočky TopVue Air s dioptrií -1,75 a pro levé oko TopVue Air for Astigmatism s dioptrií -1,00, cylindrem -1,75 a osou 170°. U čoček je zavedena služba Garance vrácení peněz. Když nám ale napíšete přesný název čoček iWear, pravděpodobně budeme schopní najít Vám totožné kontaktní čočky v naší nabídce. Můžete nám tedy napsat ještě jednou a doplnit informace o Vašich čočkách iWear. Zatím Vám přejeme hezký den.
adam

Dobrý den, rád bych poprosil o radu. Dosavadní používané čočky mi subjektivně nevyhovovali, navštívil jsem tedy očního lékaře pro přeměření, bohužel s paní doktorkou nebyla příliš řeč a dostal jsem pouze zprávu s naměřenými hodnotami, sám z nich však bohužel nedokážu vyčíst jaké hodnoty u čoček zvolit... je možné mi v tomto poradit? přepis naměřených hodnot: Visus OP 1,0 s vlk: -1,0-0,5/0 , OL 1,0 s vlk: -1,5sf - brýle vyhovují. V midriáze: OP -0,25-0,75/176 , OL -0,5-0,5/4 Předem děkuji za odpověď.

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Máte refrakční vadu zvanou astigmatismus, ale na levém oku máte astigmatické hodnoty příliš nízké, a proto budete na každé oko potřebovat ke korekci jiný typ kontaktních čoček. Pro pravé oko bychom Vám doporučili torické kontaktní čočky TopVue Premium for Astigmatism s hodnotou dioptrie -0,25, cylindru -0,75 a osy 180°. Ke korekci levého oka budete potřebovat sférické kontaktní čočky TopVue Premium s hodnotou dioptrie -0,75. U této značky funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám kontaktní čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete službu využít a nepřijdete tak o vloženou investici. Jedná se o 14denní kontaktní čočky, ke kterým budete potřebovat ještě roztok na čočky. Z našeho sortimentu bychom Vám doporučili univerzální roztok Gelone. Jestliže s čočkami začínáte, můžete si projít články, které jsou zaměřené na aplikaci čoček, péči o čočky atp. Pokud byste měl další otázky, neváhejte na nás obrátit. Rádi Vám pomůžeme.
Karolína Házová

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na možnost kombinace čoček a brýlí. Mám čočky na dálku +1,5 a na blízko mám +3 dioptrie. Když nosím čočky na dálku, jaké dioptrie mám použít při čtení? Předem děkuji a přeji hezký den. Karolína Házová

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Jestliže máte změřené dioptrie na blízko i na dálku, pak budete ke korekci zraku potřebovat multifokální kontaktní čočky s hodnotou dioptrie +1,50 a adicí (add power) +1,50. Pak ani brýle nebudete potřebovat. Z naší nabídky Vám můžeme doporučit kontaktní čočky TopVue Air Multifocal, u kterých funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám kontaktní čočky nevyhovovaly můžete službu využít a nepřijdete tak o vloženou investici. Nicméně je dobré dát zvykání těchto čoček čas. Mozek tuto korekci zpracovává déle a chvíli trvá, než si zvykne plynule přecházet všemi dioptrickými zónami. První nošení kontaktních čoček je dobré směřovat na čas, kdy máte volno např. doma po práci. Čas s čočkami postupně prodlužovat např. o víkendu, až se dostanete k celodennímu nošení. V případě, že trváte na kombinaci brýlí a kontaktních čoček, doporučujeme Vám řešit toto přání s očním specialistou v kamenné optice či ordinaci. Pokud byste měla další otázky, napište nám. Prozatím Vám přejeme hezký den.
Tereza Dvořáková

Dobrý den, když si u Vás objednám obroučky a dioptricke brýle, chápu to dobře, že mi příjdou kompletni dioptricke brýle, ne jen čočky a obroučky? Děkuji

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Ano, jestliže si na stránce brýlových obrouček vyberete i dioptrická skla, zadáte požadované dioptrie, pak Vám v časovém rozmezí 5 - 14 dnů přijdou kompletní brýle. Hezký den.

Martin Krupica

Dobrý den, jsem Vaším pravidelným zákazníkem a nyní mám pocit, že se mi lehce zhoršil zrak. Mohli byste prosím doporučit, kde si nechat přeměřit zrak a zároveň za to neplatit a nemuset si pořizovat čočky jiné než od Vás? Děkuju za informaci. Martin

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Zrak Vám v současné době zdarma přeměří pravděpodobně jen Váš oční lékař. Pakliže na vyšetření spěcháte, můžete využít služeb kamenných optik, které jsou vybavené pro měření zraku a mají patřičně vyškolený personál. Takové měření však bývá zpoplatněno. Můžeme Vám doporučit měření zraku v Optice24, která s námi spolupracuje. Pokud byste měl další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Dana

dobrý den chci vás poprosit o radu, používám jednodenní čočky DAILIES AquaComfort plus, ale mám během dne nepříjemný pocit suchého oka a večer je problém je vyndat. Nevím jestli by vyřešily problém měsíční čočky. Chtěla bych to vyzkoušet, mám na levém oku: +4:00 HI , MAX ADD +2,50 a pravé oko: +2,75 HI, MAX ADD +2,50. Děkuji za radu.

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za komentář. Mrzí nás, že máte s kontaktními čočkami takové nepříjemnosti. Pocity suchých očí lze zmírňovat použitím očních kapek. Jestliže máte potíže s vyjmutím kontaktních čoček, zvlhčete kontaktní čočky očními kapkami a počkejte cca 30 min. Čočka se během této doby hydratuje a stejně tak slzný film. Díky tomu se čočka uvolní a lze ji vyjmout snáze. Z měsíčních multifokálních kontaktních čoček bychom Vám doporučili silikon-hydrogelové kontaktní čočky Biofinity Multifocal, které mají téměř stejné velikostní parametry jako Vaše stávající kontaktní čočky nebo Air Optix plus HydraGlyde Multifocal. Oba typy kontaktních čoček jsou mezi uživateli velmi oblíbené pro své mimořádné vlastnosti. Protože však přechod na jiný druh čoček může být náročný, doporučujeme Vám změnu kontaktních čoček konzultovat s Vaším očním specialistou, který Vám může poskytnout nové čočky k vyzkoušení. Vyhnete se tím nevhodné investici na internetu. Nebo Vám můžeme z našeho sortimentu nabídnout kontaktní čočky TopVue Air Multifocal, které jsou mezi uživateli rovněž velmi oblíbené. Navíc u těchto kontaktních čoček funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám kontaktní čočky nevyhovovaly, můžete službu využít a nepřijdete tak o vloženou investici. K měsíčním kontaktním čočkám si neopomeňte koupit i univerzální roztok, ve kterém budete kontaktní čočky čistit a uchovávat je. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Prozatím Vám přejeme hezký den.
Tomáš

Dobrý den, potřeboval bych poradit s výběrem kontaktních čoček. při kontrole u doktora mi bylo naměřeno: pravé oko -5,0 a levé oko - 4,5 a cylindr -0,75. používal jsem kontaktní čočky 1 Day Acuvue Moist se zakřivením 8,5 a průměrem 14.2. a vždy jsem s nimi byl spokojený. teď mi byl přidán cylindr a nevím jak vybrat nové kontaktní čočky... Děkuji za radu :-)

Odpověď info@cocky-online.cz - Pavla
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Vaše stávající kontaktní čočky 1 Day Acuvue Moist mají i i torickou (astigmatickou) variantu 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism, která by Vám měla po stránce snášenlivosti materiálu perfektně sednout. Jediný problém by mohl nastat u velikosti. Průměr torické čočky je o 0,30 mm větší oproti Vašim stávajícím čočkám. Obecně je povolená mezní odchylka ± 0,20, nicméně důležitějším údajem je zakřivení, které stojí za tím, že čočka perfektně kopíruje oko a tento údaj je stejný. Reakce na změny jsou velmi individuální a jestliže máte možnost si 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism před nákupem na internetu vyzkoušet u svého očního specialisty, pak toho určitě využijte. Vyhnete se tím případně nevhodné investici. Pakliže jste ochoten zariskovat, poté jsou údaje pro nákup kontaktních čoček následující. Pro pravé oko Vám zůstanou čočky 1 Day Acuvue Moist s hodnotou dioptrie -4,75 a pro levé budete potřebovat 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism s hodnotou dioptrie -4,25, cylindru -0,75 a osy. Tento údaj jste neuvedl, ale zajisté jej máte od lékaře naměřený. Hodnota osy se zaokrouhluje na desítky, dle matematických pravidel. Pokud byste měl další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Prozatím Vám přejeme hezký den.
Leona

Dobrý den , posílám doplňující info. Uvedené dioptrie jsou na dálku . Na blízko mám na každé oko psanou +1 dioptrii.

Odpověď info@cocky-online.cz - Pavla
Dobrý den, děkujeme Vám za doplňující informace a především za fotografie Vašich naměřených hodnot. Díky nim jsme mohli vypočítat parametry vhodné pro nákup kontaktních čoček. Nejprve Vám uvedeme údaj pro pravé oko, kam byste potřebovala torickou multifokální čočku s hodnotou dioptrie +2,50, cylindru -1,25, osy 30° a adicí +1,00. Tento tip čoček, které korigují kombinovanou oční vadu, budeme mít v prodeji začátkem měsíce července a budou na objednávku tzn., že dodací lhůta bude o trošku delší než je tomu u běžných kontaktních čoček. Pro levé oko budete potřebovat klasickou multifokální čočku s hodnotou dioptrie +1,25 a adicí +1,00. Z našeho sortimentu bychom Vám doporučili kontaktní čočky TopVue Air Multifocal, u kterých funguje služba Garance vrácení penězt. V případě, že by Vám kontaktní čočky nevyhovovaly, můžete službu využít a nepřijdete tak o vloženou investici. Ačkoli je Vaše pravé oko tupozraké, naměřené hodnoty máte. Proto Vám nemůžeme s jistou říci, že korekce zraku pouze jednoho oka pro Vás bude komfortní. Obecně jsou multifokální čočky na zvykání obtížnější a často musí kontaktolog či oční specialista dioptrické hodnoty upravovat tak, aby byl pohled nositele v pořádku. Proto Vám spíše doporučujeme nejprve navštívit odborníka, který Vám nejprve čočky aplikuje a případně upraví dioptrické hodnoty. ZDE si můžete najít očního specialitu, který spolupracuje se společností CooperVision, která je jednou z výrobců čoček pro kombinované oční vady. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Leona

Dobrý den , děkuji za rychlou odpověď . Mohla bych poprosit na základě minulých údajů o doporučení čoček na jedno oko, kam stačí jen ty multifokalni ? Druhé oko je totiž i tupozrake , takže s nimi počkám do července . Děkuji Leona

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za další otázku. Abychom Vám byli schopni vypočítat správné hodnoty, potřebovali bychom od Vás kompletní zápis Vašich dioptrických parametrů. Můžete nám napsat celý zápis sem, nebo poslat fotografii zápisu od lékaře nebo fotografii Vaší kartičky, kterou v optikách přikládají k hotovým brýlím na info@cocky-online.cz, kde budou uvedené naměřené hodnoty na blízko i na dálku. Uvádíte již vypočtenou adici a s tím, bohužel, nemůžeme počítat. Děkujeme za pochopení

Leona

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu při výběru kontaktních čoček . Dioptrie na brýlích mám :,sph +1, cyl +1,5,Ax 115 Na druhé oko sph +1, cyl +0,5, Ax 75. Na multifokalnich mám ještě na obou očích Add 1,25. To pro čtení na blízko, ale není nutné . Čočky chci převážně na sport. Mám sy suchého oka. Děkuji za odpověď Leona

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Máte kombinovanou oční vadu - astigmatismus a presbyopii. Čoček, které korigují tuto vadu, není příliš mnoho. Jedná se o kontaktní čočky Proclear Multifocal Toric a Biofinity Multifocal Toric. V současné době, bohužel, nemáme na skladě ani jednu značku. O čočky Biofinity Multifocal Toric bychom měli rozšířit sortiment na počátku měsíce července. Tento typ čočky byste potřebovala pouze na pravé oko, kde máte cylindrickou hodnotu vyšší. U levého oka máte cylindrickou hodnotu nízkou a bude třeba ji přepočítat na sféru. Na levé oko poté budete potřebovat klasickou multifokálaní čočku. Jestliže s čočkami spěcháte, doporučovali bychom Vám navštívit Vašeho očního specialistu či kontaktologa, který Vám umožní čočky vyzkoušet a případně Vám upraví dioptrické hodnoty tak, aby to maximálně vyhovovalo Vašim potřebám. Pokud nespěcháte, pak Vás poprosíme o strpení do začátku letních prázdnin. Pokud máte zájem pouze o korekci zraku na dálku, kde byste nepotřebovala multifokální čočky, pak Vám můžeme doporučit kontaktní čočky od značky TopVue. Pro pravé oko budete potřebovat torickou kontaktní čočku TopVue Premium for Astigmatism s hodnotou dioptrie +2,50, cylindru -1,25 a osy 30°. Pro levé oko budete potřebovat klasickou sférickou čočku TopVue Premium s hodnotou dioptrie +1,25. U značky TopVue navíc funguje služba Garance vrácení peněz. Takže pokud by Vám čočky nevyhovovaly, můžete službu využít a nepřijdete tak o vloženou investici. Hezký den.
Veronika

Dobrý den, moc mě mrzí, že jsem si právě naběhla Vaší akcí. Na email mi přišla sleva 70,-- Kč. Koupila jsem (za 868). Pokud bych ale na eshop přišla bez emailu, cena by byla podstatně nižší (790). Nakupuji u vás opakovaně, takže mě to mrzí o to více:-(. Není to příliš hezké chování....

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za zpětnou vazbu. Na základě Vašeho komentáře jsme si otestovali nákup a po přímém vstupu na stránky e-shopu cena produktu nebyla za 2 balení v takové hodnotě, jakou uvádíte. Omlouváme se za tuto nepříjemnou situaci, ale s velkou pravděpodobností šlo o systémovou chybu. Ještě jednou Vám děkujeme za upozornění a přejeme Vám hezký den.

nikola

Dobrý den, Chci se zeptat, zda by šlo zaslat Vám "krabičku" (i ty vnější kastlíčky uvnitř balení, na kterých jsou napsaný čísla) od čoček, které jsem doteď byla zvyklá nosit a nechat si poradit, jak je na Vašem eshopu vyhledat? Trochu jsem se v tom snažila zorientovat, ale jistota je jistota. Předem děkuji za odpověď, Košťálová :)

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, určitě Vám rádi pomůžeme s výběrem nových čoček. Postačí, když nám vyfotografujete blistry od stávajících kontaktních čoček, čelní stranu a boční stranu krabičky, kde jsou uvedeny dioptrické hodnoty. Fotografie nám poté zašlete na e-mailovou adresu info@cocky-online.cz. Odpovíme Vám formou e-mailu a zašleme doporučení, které čočky by mohly být vhodnou alternativou Vašich stávajících kontaktních čoček. Hezký den.

Monika

Dobrý den, mám od doktorky změřený zrak na pravém oku -2,25 sph, -0,5 cyl a 37ax a na levém oku -3,0sph a -0,5 cyl a 138ax. Chtěla bych si koupit jednodenní čočky. Mohli by jste mi poradit typ a dioptrie. Děkuji

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Jednodenní čočky jsou skutečně dobrou volbou. Máte častou refrakční vadu – astigmatismus, ale cylindrické hodnoty jsou příliš nízké, a tak Vám budou ke korekci stačit klasické sférické čočky. Pro pravé oko zvolíte hodnotu dioptrie -2,50 a pro levé oko -3,25. Z našeho sortimentu bychom Vám doporučili kontaktní čočky TopVue One+. U těchto čoček funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky nevyhovovaly, můžete službu využít. Hezký den.
Jana

Dobry den, je nejaka moznost vratit take nepouzity (neotevreny) roztok na kontaktni cocky, prosim? Dekuji za informaci, Jana

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Jestliže je roztok v bezvadném stavu, pak takový roztok vrátit lze. Roztok musí mít nezničenou krabičku a pouzdro (pokud bylo součástí balení), expirace roztoku by měla být minimálně 12 měsíců. Hezký den.

René Duchek

Dobrý den, brýle mám -10 D (krátkozrakost). Jaký je prosím přepočet na čočku? Děkuji. Duchek

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Pro úpravu dioptrií se používá tabulka pro přepočet sférické vrcholové lámavosti. Pokud máte dioptrii na brýlích -10,00, pak se pro kontaktní čočky dioptrie sníží na -9,00. Hezký den.

Patricia

Hi. I ordered but my address is not complete. How can I change it? Thanks

Odpověď info@cocky-online.cz

Hello, you can write us the correct address at mail: info@cocky-online.cz. We'll wait for now. Have a nice day.

Michaela

Dobrý den, Prosím o radu. Používám měsíční kontaktní čočky Biofinity. Dle posledního měření mi přibyly k dioptriím i cylindry a teď nevím, jakou hodnotu čoček objednat, v optice si také moc nevěděli rady. Hodnoty naměřené v optice: OP:=6,75 =0,5 170• OL:=7,25 =0,75 180• Prosím o doporučení vhodných čoček/hodnot Děkuji!

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Máte častou refrakční vadu - astigmatismus, kterou korigují torické kontaktní čočky. Pokud Vám vyhovují kontaktní čočky Biofinity, můžete zůstat u těchto čoček. Na pravém oku máte hodnotu cylindru příliš nízkou, a proto je nutné, přepočítat ji na sféru. Po přepočtu budete na pravé oko potřebovat klasickou sférickou čočku Biofinity s dioptrií -6,50. U levého oka je již cylindrická hodnota vyšší, a proto bude potřeba korekce zraku torickou čočkou Biofinity Toric s hodnotou dioptrie -6,50, cylindru -0,75 a osy 180°. Čočky jsou ze stejného materiálu, ale mají rozdílné velikostní parametry. Rozdíl v zakřivení je 0,10 mm, a to by neměl být problém. Čočky Biofinity Toric mají však o 0,50 mm větší průměr, a to již velký rozdíl je a mohl by Vám činit nepohodlí. Proto Vám před nákupem na internetu doporučujeme, vyzkoušet si tento typ čoček u svého očního specialisty. Hezký den.
Jana

Dobrý den, prosím potřebuju poradit s torickými čočkami,bud 14-ti denními nebo měsíčními..nejlépe dle doporučení od "bausch lomb''..nevím jak správně nastavit parametry.. SPH -0.75 BC 8.6 DIA 14.5 CYL -0.75 AX 160 - jedno oko SPH -0.50 BC 8.6 DIA 14.5 CYL -1.25 AX 180 - druhé oko

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Značka Bausch + Lomb má v nabídce kontaktní čočky, které svými velikostními parametry přesně odpovídají Vašim očím. Mají průměr 14,50 mm a zakřivení 8,60 mm. Jsou to silikon-hydrogelové čočky Bausch + Lomb ULTRA for Astigmatism. Pro jedno oko budete potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -0,75, cylindru -0,75 a osy 160° a pro druhé oko budete potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -0,50, cylindru -1,25 a osy 180°. Pokud máte možnost si tyto kontaktní čočky před nákupem na internetu vyzkoušet u svého očního specialisty, využijte toho. Vyhnete se tím nevhodné investici v případě, že by Vám kontaktní čočky nevyhovovaly. Hezký den.
Petra Podroužková

Dobrý den, potřebovala bych poradit s výběrem kontaktních čoček, brýle mám nyní multifokální pravé oko -1,75 cylindr -0,75 osa 90 levé oko -2 cylindr -0,5 osa 90 a na blízko +1,0 dioptrie na každém oku vůbec netuším jak dle toho objednat čočky, ještě jsem takové neměla. Byli byste tak ochotní mi pomoci s výběrem. Čočky nevím zda budu nosit každý den, pokud mi budou sedět tak bych ráda. Děkuji za pomoc Petra P.

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Máte kombinovanou oční vadu presbyopii s astigmatismem. Toto umí korigovat čočky Proclear Multifocal Toric, které bohužel v naší nabídce nemáme. Na této mapce si však můžete najít očního specialistu, který spolupracuje se společností CooperVision. Poté si můžete domluvit vyšetření, kde Vám pomohou najít čočky s vhodnými parametry. Hezký den.

Josef Kala

Dobrý den. Mám od doktorky změřený zrak na pravém oku -2,25 a +0,75 a na levém oku -2,0 a +0,25. Chtěl bych si koupit multifokální čočky a nevím, jak tyto dioptrie zkombinovat. Mohli by jste mi poradit typ a dioptrie, abych si je mohl u Vás objednat. Děkuji.

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Pro pravé oko zvolíte dioptrii -2,25 a add power 1,50 a pro levé oko zvolíte dioptrii -2,00 a add power 1,50. Z našeho sortimentu bychom Vám doporučili vyzkoušet kontaktní čočky TopVue Air Multifocal, protože pouze u značky TopVue funguje služba Garance vrácení peněz. Pokud byste měl jakékoli další otázky, napište nám. Hezký den.
Adéla Skočíková

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu, jaké čočky a s jakými parametry si mám objednat, když mám následující parametry: Pravá čočka: SPH +0,25; CYL -1,50; OSA 4° Levá čočka: SPH +1,75; CYL -2,50; OSA 2° Objednala jsem si od Vás čočky TopVue-Air for Astigmatism, které byly pocitově velmi příjemné, nicméně mi neseděly dioptrie. Při objednávání jsem si nebyla jistá, jelikož nešlo nastavit přesné hodnoty jako mi byly naměřeny. Abych se vyhnula dalším problémům s objednáváním nevhodných čoček, prosím Vás o radu a předem děkuji za odpověď. Adéla

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Mrzí nás, že Vám napoprvé dioptrie nevyhovovaly. Dle Vašeho zápisu je skutečně třeba dioptrické hodnoty upravit. Po úpravě budete pro pravé oko potřebovat čočku s hodnotou dioptrie +0,25, cylindru -1,25 a osy 10°. Pro levé oko budete po úpravě potřebovat čočku s hodnotou dioptrie +1,50, cylindru -2,25 a osy 10°. Pokud Vám vyhovovaly čočky TopVue Air for Astigmatism, tak u nich můžete zůstat. U čoček TopVue funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám ani tentokrát dioptrické hodnoty nevyhovovaly, můžete službu využít a nepřijedete tak o vloženou investici. Hezký den.
Andrea Palachová

Mohu nosit kontaktní čočky do solaria nebo je nutné čočky před návštěvou solaria vyndat ? Děkuji za odpověď. Andrea

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme za otázku. Čočky si před návštěvou solária vyjímat z očí nemusíte. Doporučujeme Vám však kontaktní čočky před a po opalování hydratovat očními kapkami. Působení tepla může částečně vysušit oční okolí a tím způsobit nepohodlí během nošení. Doporučujeme Vám také použití ochranných brýlí, které jsou v soláriích k dispozici. Hezký den.

Pavlína

Dobrý den, mám dotaz ..podle měření zraku mi byly naměřeny tyto hodnoty... pravé oko -1,25=1,0 osa 179, levé oko -1,75=025 osa 2. Jaké by jste mi doporučily kontaktní čočky a jaké mám zadat hodnoty.děkuji za odpověď.

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme za otázku. Máte poměrně častou refrakční vadu - Astigmatismus. K jeho korekci se používají torické kontaktní čočky. Na levém oku máte však hodnoty cylindru velmi nízké. Hodnoty cylindru do ± 0,50 se poté přepočítávají na sféru. Pro Vás to znamená, že budete pro každé oko pořizovat jiný druh čoček. Pro pravé oko budete vybírat v torických kontaktních čočkách s hodnotami dioptrie -1,25, cylindru -0,75 a osy 180°. Z našeho sortimentu bychom Vám doporučili kontaktní čočky TopVue Air for Astigmatism. Na levé oko pak budete potřebovat klasické sférické kontaktní čočky s hodnotou dioptrie -1,75. Z našeho sortimentu bychom Vám doporučili kontaktní čočky TopVue Air. U této značky funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám kontaktní čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete službu využít a nepřijdete tak o vloženou investici. Hezký den
Michaela Cibulková

Dobrý den koupila jsem od vás dioptrické brýle jdou pak u vas jen vymenit skal za silnejsi? Dekuji Cibulková

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme za otázku. V současné době to zatím možné není. Tento servis však budeme v budoucnu poskytovat a již na tom pracujeme. Děkujeme za pochopení. Hezký den.

Veronika

Dobrý den chci si objednat čočky, a potřebovala bych je do pátku. A chci se zeptat jaká je čekací doba než mi přijdou.

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Na čas doručení má vliv řada faktorů, zejména skladovost zboží a zvolený způsob dopravy a platby. Pokud si však objednáte skladové zboží v pracovní den do 12:30, zvolíte si platbu kartou on-line nebo platbu formou dobírky, mělo by Vám zboží dorazit následující pracovní den. Hezký den.

pavel

Dobrý den,chtěl bych na čočky svůj vlastní vzor slunce co se usmívá . Šlo by to nějak udělat prosím ? Děkuji Pekař

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme za otázku. Tuto službu bohužel nenabízíme. Z našeho sortimentu Vám však můžeme nabídnout crazy čočky se smajlíkem. Hezký den.
Jana

Dobrý den, ráda bych Vás požádala o radu. Od lékaře mám v předpisu na brýle do dálky tyto hodnoty: pravé oko: sph. dptr. 4,5, 0,5 cylindr, osa 100° a levé oko: sph. dptr. 3,75, 1,0 cylindr, osa 100° . Čočky nenosím stále mám je jen na sport a v létě kvůli slunečním brýlím prosím tedy o radu jaké čočky vybrat. Zajímaly by mne i obyčejné čočky bez cylindru ale i torické. Děkuji za odpověď

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme za otázku. Obecně lze říci, že cylindr do -0,50 se přepočítává na sféru. Nicméně bychom Vás poprosili o kontrolu údajů, nebo o poslání fotokopie předpisu od lékaře na info@cocky-online.cz. Je to z důvodu, že cylindr může mít plusovou i minusovou hodnotu, která je mnohem častější. Pokud je před hodnotou = "rovná se", znamená to také minusovou hodnotu. Dále bychom Vás poprosili o značku čoček, které občas nosíte a máte s nimi dobrou zkušenost. Budeme Vám poté moct lépe doporučit vhodné čočky. Až si budeme jisti správností údajů, poradíme Vám. Děkujeme za pochopení a přejeme Vám hezký den.

Miloš Novák

Lze sehnat jednodenní čočky s velmi nízkou dioptrii (skoro 0) ?

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme za otázku. Nejnižší možná dioptrie na kontaktních čočkách je + 0,25 nebo -0,25. Hezký den.

Katka

Dobry den, potrebuji poradit,pouzivala jsem zatim toricke kont cocky biofinity toric, po kontrole se mi dioptrie, cylindr zmenily jake kont. cocky v tomto pripade objednavat? Prave oko -2,50, cylindr -1,0,180° a leve oko -2,50,cylindr - 0,50, 180°, dekuji za odpoved.

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme za otázku. Podle přepočtových tabulek by Vám měly vyhovovat pro pravé oko čočky s dioptrií -2,50 cylindrem -0,75 a osou 180° - tedy čočky torické. Pro levé oko by to pak byla dioptrie -2,75 a čočky sférické. Teoreticky by Vám mohly vyhovovat čočky Biofinity Toric a Biofinity. Pokud ale se sférickou variantou čoček nemáte žádné zkušenosti, navštivte určitě aplikační středisko, kde budete mí možnost čočky vyzkoušet. Pro online nákup jsou ideální čočky z řady TopVue, protože je u nich zavedena služba Garance vrácení peněz. Mohly by Vás zajímat měsíční čočky TopVue Air for Astigmatism a TopVue Air. V případě, že se budete chtít zeptat na něco dalšího, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.
Petr

Dobrý den,mám dotaz ke kontaktním čočkám. Od lékaře mám v předpisu na brýle tyto hodnoty. Do dálky Pravé oko 2,5 D , 0,75 cylindr osa 15° Levé oko 2,0 D , 0,5 cylindr osa 175° Čočky nenosím stále mám je jen na sport a v létě kvůli slunečním brýlím prosím tedy o radu jaké čočky vybrat. Zajímaly by mne i obyčejné čočky bez cylindru ale i torické. Děkuji

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme za otázku. Pro pravé oko byste si měl vybrat čočky torické (s cylindrem). Pro oko levé ale budou stačit čočky sférické (pouze s dioptrií). Výběr čoček může být složitý a je nezbytné vědět, zda jsou dioptrie a cylindry plusové či minusové. Zvažte první aplikaci čoček u kontaktologa, který Vám může poskytnout čočky zkušební. V případě, že bychom pro Vás mohli udělat cokoli dalšího, napište nám prosím. Zatím Vám přejeme hezký den.

Michaela

Dobrý den, měla bych na Vás ještě jeden dotaz. Seženu zde, na Vašich internetových stránkách, jednodenní kontaktní čočky s parametry: zakřivení 8.60 a průměrem 14.00? Překvapilo mě, že všude vidím vždy jen s minimálně jedním parametrem odlišným. Nejsem si jistá, zda můžu použít trochu odlišný parametr a když už, tak jestli je lepší použít odchylku u zakřivení či u průměru. Děkuji za Váš čas. S pozdravem Jeřábková Michaela

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme za otázky. S dovolením odpovíme na oba dotazy najednou. Větší problém než v rozdílu zakřivení a průměru bychom viděli v příliš odlišných vlastnostech materiálu čoček. Biofinity jsou z materiálu silikon-hydrogelového s vysokou propustností kyslíku a čočky TopVue Daily jsou z materiálu hydrogelového s vysokým obsahem vody. Bohužel nevíme, jak by Vaše oči reagovaly na změnu materiálu, takže by bylo dobré, kdybyste čočky vyzkoušela. U čoček TopVue je zavedena služba Garance vrácení peněz, takže se nemusíte bát zbytečné investice. Jednodenní čočky se zakřivením 8,60 a průměrem 14,00 bohužel v nabídce nemáme. Oko je ale schopné přijmout určité rozdíly. Bylo by určitě lepší, kdybyste navštívila aplikační středisko, kde budete moci nové čočky před nákupem vyzkoušet. V případě, že budete mít jakékoli další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Michaela

Dobrý den, běžně používám měsíční kontaktní čočky Biofinity, se zakřivením 8.60 a průměrem 14.00. Potřebuji si objednat jednodenní, ale stačí mi jich 10. V nabídce máte čočky TopVue Daily, a ty mají parametry 8.50 a 14.20. Myslíte, že by mi tento malý rozdíl oproti měsíčním, mohl vadit při nošení? Předem díky za odpověď. S pozdravem, Jeřábková

Anna

Dobrý den, na posledním měření očí mi bylo naměřeno pravé oko: -5,50 levé oko: -4,25 a cylindr -0,50 osa 90°, ráda bych se zeptala, jaké čočky by bylo vhodné zvolit. Děkuji moc.

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme za otázku. Pro pravé oko bychom Vám doporučili dioptrii -4,75 a pro oko levé dioptrii -4,25. Vyzkoušet můžete například dvoutýdenní čočky TopVue Premium, u kterých funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že budete mít jakékoli další otázky, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.
Ludmila Žilková

Dobrý den, používám měsíční kontaktní čočky s dioptriemi; pravé oko -1.50 levé oko -1.00, zakřivením 8.6 a průměrem 14.1. Bohužel se moje značka přestala vyrábět a já si zkusila objednat pouze s průměrem 14.2 jinak vše stejné, ale čočky mi neseděly, bolela mě hlava, často jsem promrkávala, měla jsem pocit vysychání. Poradíte mi? Díky za odpověď. Hezký den.

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme za otázku. U kontaktních čoček je velmi důležité vybrat správný materiál. Rozdíl v průměru čočky 0,10 je velmi malý a oko takový rozdíl vetšinou ani nepozná. Zakřivení 8,60 a průměr 14,10 mají v naší nabídce pouze jednodenní čočky Clariti 1 day. Rádi bychom Vám poradili lépe a pomohlo by nám, kdybyste nám napsala jaké konkrétní čočky jste nosila a jaké jste vyzkoušela jako náhradu. Zatím Vám přejeme hezký den.
Karel

Dobry den, použivam kontaktni cocky biofinity 30 denní, ale poslední dobou se mi stava, ze mi cocky v oku plavou, nejčastěji jen leve oko. Mohli byste mi poradit, jake jiné cocky zvolit? Preferuji 14 denní, nebo 30 denní cocky. Diky

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, díky za otázku. Výběr nových čoček je vždy lepší nechat na kontaktologovi. My bohužel nemůžeme odhadnout, z jaké důvodu Vám čočky již nevyhovují a doporučit vhodnou náhradu tedy není lehké. Můžeme Vám nabídnout čočky TopVue Air, u kterých je zavedena služba Garance vrácení peněz. V případě, že byste měl zájem o jinou značku, bylo by vhodné navštívit očního specialistu a nechat si čočky reaplikovat. Při online nákupu Vám bohužel nemůžeme zaručit, že čočky budou vhodné a nákup by mohl představovat zbytečnou investici. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Daniela Bönischová

Dobrý den, ráda bych vyzkoušela čočky pure vision for astigmatismus. čočky jsem takto před 10 lety nosila, od té doby ne. mám: DR -1, CR -0,75, OR 150, PDR 29,5, DL -1,5, CL -0,5, OL 40, PDL 29. mohu brát stejné dioptrie, nebo o něco menší? a je možné u Vás koupit zkušební pár? Moc děkuji za odpověď. Bönischová

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme za otázku. Při těchto naměřených hodnotách bychom doporučili pro pravé oko čočky torické s dioptrií -1,00 cylindrem -0,75 a osou 150°. Pro levé oko bychom to ale viděli na čočky sférické s dioptrií -1,75. Zkušební páry k dispozici bohužel nemáme. Jsou dostupné pouze u kontaktologů a očních specialistů. Na vyzkoušení Vám můžeme doporučit čočky TopVue Air for Astigmatism pro levé oko a TopVue Air pro oko pravé. Pokud bychom pro Vás mohli udělat něco dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Marie

Dobrý den, ráda bych Vás požádala o radu, jelikož jsem zatím nevybrala vyhovující obroučky brýlí, chtěla bych svůj problém prozatím vyřešit kontaktními čočkami, jen si nevím rady s tím, které vybrat. Mé naměřené hodnoty na předpisu na brýle jsou: do dálky: pravé oko: sph.dptr - 0,25, cylindr - 0,25, osa 90, prisma, basis BO levé oko: sph. dptr. - 0,75, prisma, basis BO. Zároveň informuji, že se jedná o mé první kontaktní čočky. Moc děkuji za Vaši radu a přeji hezký den.

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme za komentář. U kontaktních čoček Vám doporučujeme dioptrii -0,25 pro pravé oko a pro oko levé dioptrii -0,75. Pro začátečníka bychom doporučili čočky jednodenní. Ideální budou čočky TopVue Daily. Je u nich zavedená služba Garance vrácení peněz, takže v případě jakékoli nespokojenosti nám můžete čočky vrátit. Pokud budete potřebovat cokoli dalšího, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.
Yvona

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Kdysi jsem nosila čočky Dailies total – Alcon a byla s nimi spokojená. Několik let jsem čočky nepoužívala a určitě jsou už nové druhy. Poradíte mi, jaké si mám vybrat? Mám dioptrie na dálku: OP – 1,25, OL – 2,0.

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme za otázku. Kontaktní čočky Dailies TOTAL1 patří k nejlepším čočkám na trhu. Doporučujeme začít s čočkami, které máte vyzkoušené, protože máte jistotu, že Vám budou vyhovovat. V případě, že bychom pro Vás mohli udělat něco dalšího, napište nám prosím. Zatím Vám přejeme hezký den.
Denisa

Dobrý den, můj 12letý syn používá 14denní čočky Acuvue Oasys hydraclear plus -2,75 se zakřivením 8,4. ,s blížícím se létem a prázdninami, bych mu ráda objednala 1denní čočky stejné značky. Bohužel jsem našla jen se zakřivením 8,5 a jiné. Nevím jestli mohu....jak velké problémy jiné zakřivení mohou způsobit....budou sedět? Je to velký rozdíl? Poradíte mi prosím? Děkuji za odp. Widenská D.

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. U kontaktních čoček není zakřivení zdaleka to nejdůležitější. Většina očních specialistů doporučuje držet se především materiálu čoček a jeho vlastností. Acuvue Oasys patří do skupiny silikon-hydrogelových čoček. Takové čočky vynikají především vysokou propustností kyslíku. Například čočky Acuvue Oasys 1-Day with Hydraluxe jsou vyrobeny z naprosto totožného materiálu, jako čtrnáctidenní varianta čoček. Teoreticky by mohly vyhovovat také 1 Day Acuvue TruEyen a Dailies TOTAL1. V každém případě byste ale měla se synem navštívit kontaktologa a čočky před nákupem online vyzkoušet. Pocit po nasazení čoček a po vyzkoušení je vždy rozhodující. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám prosím. Zatím Vám přejeme hezký den.
Iva Vondrušková

Dobrý den, chtěla bych si u Vás objednat čočky pro syna. První jsem kupovla přes oční optiku , nyní bych si chtěla objednat od Vás , ale mám malinko zmatek v hodnotách na krabiččce jsou hodnoty pravé oko PWR -1,75 / -1,75 X 90 / BC 8.8. / DIA 14.4. a levé oko PWR -1,75 / -1,75 X 80 / BC 8.8. / DIA 14.4 . Jedná se mi o hodnotu cylindru nevím , jaká to je je to také -1,75 ? Děkuji za odpověď. Vondrušková Iva

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme za otázku. Hodnoty uvedené na krabičce jsou dioptrie -1,75 cylindr -1,75 a osa 90°. 8,8 je zakřivení a 14,4 pak průměr kontaktní čočky. U levého oka jsou parametry totožné a liší se pouze osa, která je u levého oka 90°. Pokud budete chtít poradit s výběrem vhodných čoček, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Veronika

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Nosila jsem čočky Purevision 2nd for astigmatism, parametry 8,9 a 14,5, měsíční. Nyní bych chtěla vyzkoušet denní, pravé oko: -3,25, cyl. -2,00, osa 165. Levé oko -3,00, cyl. -2,25, osa 15. Lze nějaké čočky doporučit?

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Čočky PureVision 2 for Astigmatism jsou vyrobeny ze silikon-hydrogelového materiálu, takže bychom Vám doporučili se tohoto materiálu držet i u nových jednodenních čoček. Skupina jednodenních torických čoček ze silikon-hydrogelu je poněkud malá a bohužel nedokážeme říci, které čočky by Vám 100% vyhovovaly. Jsou zde Clariti 1 day Toric a Acuvue Oasys 1-Day with HydraLuxe for Astigmatism. Parametry byste měla upravit pro pravé oko na dioptrii -3,25 cylindr -1,75 a osu 160°. Pro levé oko dioptrie -3,00 cylindr -1,75 a osa 10°. Určitě bychom Vám doporučili čočky nejprve vyzkoušet v aplikačním středisku, abyste měla jistotu, že Vám bude vyhovovat jak materiál, tak i upravené hodnoty korekce. Pokud bychom Vám mohli pomoci s čímkoli dalším, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.
Jan

Dobrý den, rád bych vyzkoušel multifokální kontaktní čočky. Jak je mám objednat, pokud mám na obou očích stejně -0,75 a +0,75 dioprie. Děkuji za zprávu Jan

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. U multifokálních čoček se při objednávání zadává dioptrie na dálku - u Vás tedy zřejmě -0,75. Adice by u Vás pak vycházela na +1,50. Doporučili bychom Vám vyzkoušet měsíční čočky TopVue Air Multifocal, u kterých můžete v případě potřeby využít službu Garance vrácení peněz. Multifokální čočky jsou poněkud složitější než klasické čočky pouze s dioptrií a mohlo by se stát, že Vám nebudou vyhovovat. Takhle budete mít jistotu, že pro Vás nákup není zbytečnou investicí. Pokud bychom pro Vás mohli udělat cokoli dalšího, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.
Jakub

Dobrý den, už po druhé za tyden se mi stalo, že pravá cocka se v roztoku "rozlozila" na květinku. Koupil jsem si kvůli tomu nový roztok i čočky a stejně problém přetrvává, děkuji za odpověď.

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme za Váš komentář. Mohl byste prosím upřesnit o jaké kontaktní čočky jde, jaký jste na ně používal roztok a za jaký jste ho vyměnil? Pokud jste čočky zakoupil u nás, určitě nám je můžete poslat k reklamaci. Pokud bychom pro Vás mohli ještě něco udělat, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.

Nelly

Dobrý den, chtěla bych poprvé vyzkoušet čočky, ale brýle zatím nechci odložit. Uvažuji tedy nad barevnými nedioptrickými. Chci se zeptat jestli to nebude větší zátěž pro oči, když budu mít brýle i nedioptrické čočky? Předem děkuji za odpověď

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, díky za Váš dotaz. Pokud budete mít správné kontaktní čočky, pak budou Vaše oči v naprostém pořádku i pohodlí. Každým očím vyhovují jiné vlastnosti materiálu kontaktních čoček a je tedy vždy potřeba vyzkoušet, co je příjemné pro Vaše oči. V našem sortimentu jsou barevné čočky TopVue. Měsíční a jednodenní. V nabídce je najdete také v dioptrické variantě. Jsou ideální na vyzkoušení, protože je u nich zavedena služba Garance vrácení peněz. Můžete také využít služeb specialisty a osobně navštívit aplikační středisko, ve kterém mají k dispozici i barevné kontaktní čočky. Pokud bychom pro Vás mohli udělat něco dalšího, napište nám prosím. Přejeme Vám hezký den.
Aneta

Dobrý den, mám předepsané brýle P = sféra: -3.25, cylindr: -0.25, osa: 110 a L = sféra: -4.25, cylindr: -0,75, osa: 50. Prosím Vás o doporučení hodnot pro čočky - toto je předpis na brýle a já ho neumím přepočítat na čočky. Mám použít torické čočky, nebo stačí sférické? S jakými hodnotami? Předem děkuji.

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, díky za Váš dotaz. Pro pravé oko bychom Vám doporučili dioptrii -3,25 a pro levé oko dioptrii -4,00 cylindr -0,75 a osu 50°. Pro pravé oko tedy sférické čočky a pro levé oko čočky torické. Můžeme Vám doporučit čočky TopVue Air pro pravé oko a pro oko levé TopVue Air for Astigmatism. U této značky platí služba Garance vrácení peněz. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám prosím. Přejeme Vám hezký den.
Michaela Kovářová

Dobrý den, již 20 let nosím čočky ale bohužel ty co mi seděly nejvíce, se přestaly vyrábět. Mám dioptrie +3 (kupovala jsem čočky OPTIMA FW čtvrtletní) nyní kupuji TOP VUE mohtly a ty mu už tolik nesedí. Dokážete mi poradit jak OPTIMY nahradit? Dnes při vyšetření u očního lékaře mi bylo doporučeno nosit tvrdší čočky.

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, díky za otázku. Obecně jsou za pevnější považovány silikon-hydrogelové materiály. Ty ale mají jiné vlastnosti než materiály hydrogelové (z hydrogelu jsou například TopVue Monthy, které nyní používáte a i čočky Optima FW byly z materiálu hydrogelového typu). Pokud byste silikon-hydrogel ráda vyzkoušela, pak Vám doporučujeme měsíční čočky TopVue Air nebo čtrnáctidenní čočoky TopVue Premium. U čoček funguje služba Garance vrácení peněz. Pokud bychom pro Vás mohli udělat cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Ivana

Dobrý den, je prosím možné zaslání nějakých zkušebních párů čoček? Konkrétně (-0,25 a -1,50 dioptrií, 8.6, 14,00 průměr). Děkuji za odpověď.

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Jako eshop bohužel nemáme možnost poskytovat zkušební kontaktní čočky. Toto je stále výsadou kontaktologů. Díky za pochopení a přejeme Vám hezký den.

Marek

Dobrý den, rád bych u vás nakpoupil, ale nevím si rady potřeboval bych doporučit nějaké kontaktní čočky se zakřivením 8.40 a průměrem 12.2, dioptrie-1,25 nejlépe den/noc, používal jsem 14 denní kontaktní čočky Avaira vitality a ty mi moc neseděli děkuji za odpověď.

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Průměr 12,20 v nabídce nemáme, ale pravděpodobně jde o překlep a hledáte 14,20? Pokud trváte na průměru a zakřivení, pak Vám můžeme nabídnout pouze jednodenní čočky MyDay daily disposable. Před nákupem byste je měl vyzkoušet v aplikačním středisku. Dvoutýdenní čočky, které je možné nosit kontinuálně jsou pak například Acuvue Oasys, u kterých je drobná odchylka v průměru čočky. Čočky je možné nosit v režimu prodlouženého nošení pouze 7 dnů a 6 nocí. I tyto čočky byste měl před nákupem vyzkoušet u odborníka. Při změně značky či typu kontaktních čoček je obecně lepší obrátit se na kontaktologa, který Vám může doporučit vhodné čočky. Budete mít jistotu, že jsou pro Vás 100% vhodné a dál už je můžete nakupovat online v našem eshopu. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.
Jana Koždoňová

dobrý den, prosím vás, objednala jsem si kont. čočky TopVue Air for Astigmatism (6 čoček) měsíční,. máte napsáno, že odešlete zítra, znamená to, že jsou na skladě a opravdu je zítra odešlete? Děkuji za odpověď

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, díky za dotaz. Skladem je velké množství kombinací parametrů. Reálné datum odeslání se Vám zobrazí, až zadáte dioptrie, cylindr a osu čoček. Vaše parametry jsou skladem a balíček by měl tedy být ještě dnes odeslán. Pokud se budete chtít zeptat na něco dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Jindřiška Hazuková

Dobrý den, chtěla bych si objednat kontaktní čočky,. Vím akorát, že na levé oko potřebují torické, neboť už jsem před půl rokem zkoušela klasické, avšak mi nevyhovovaly a optometrista mi sdělil, že budu tedy potřebovat torické. Prestehovali jsme se a ja to přestala řešit, nosila brýle,ale čočky bych chtěla začít nosit. Poradili byste mi, prosím, jaké siam objednat? Ve zprávě od oční lékařky mám tyto hodnoty: VOP s korálky 0.00D sf/./ -0,50D cyl 160ax =1,00 slaběji OL s korálky -0,25D sf /./ -0,75D cyl 50ax = 1,0 Refrakce Nidek OP -0,25 -0,50 ax 160 v AM K9 AR 310 OL -0,50 -0,75 ax 31 v AM K9 Předmt vám moc děkuji. Pěkný den.

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Doporučovali bychom Vám pro pravé oko dioptrii -0,25 a pro levé oko dioptrii -0,25 cylindr -0,75 a osu 50°. Pro pravé oko můžete vyzkoušet čočky TopVue Air a pro levé oko TopVue Air for Astigmatism. Čočky jsou dostupné v balení po 1 kuse, takže jsou na vyzkoušení ideální. Pokud byste se chtěla zeptat na cokoli dalšího, určitě nám napište. Zatím mějte hezký den.
Klára

Dobrý den, již 15 let nosím kontaktní čočky Softlens 59, bez jakéhokoli problému. Nyní mi, ale po přešetření u lékaře byly navýšeny dioptrie u pravého oka na -7,75 (tedy -7,25 pro čočky) a u levého na -6,0 s -0,5 cylindrem. Softlens vsak -7,25 nenabízí, jaké čočky mi prosím můžete doporučit a také je pro levé oko potřeba -5,75 či -6,0 prosím? Moc děkuji

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme za dotaz. Váš oční specialista by Vám měl sdělit vhodné parametry pro kontaktní čočky. U Soflens 59 stoupají dioptrie od -6,00 výš po 0,50 dioptrie. V případě, že Vám byly naměřeny výše uvedené dioptrie, my bychom Vám doporučili u kontaktních čoček pro pravé oko -7,00 a pro levé oko dioptrii -5,75. Nové kontaktní čočky by Vám měl ale vybrat kontaktolog. My bohužel nejsme schopní posoudit, jaký materiál pro Vás bude dokonale vhodný. Kontaktolog Vám i lépe poradí s výběrem dioptrií. Vhodné by mohly být například čočky Frequency 55 Aspheric, ale určitě to před nákupem konzultujte se svým kontaktologem. Nákup nových čoček bez předchozího vyzkoušení by se pro Vás mohl stát zbytečnou investicí. Pokud Vám budeme moci s čímkoli pomoci, napište nám. Zatím mějte hezký den.

Lukáš Kubas

Dobrý den, jsem vám vděčný za rady, již druhý den používám čočky topvalue air měsíční a jsou bezproblémový, děkuji mnohokrát

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, velice děkujeme za zpětnou vazbu. Jsme Vám k službám :)! Když se budete potřebovat zeptat na cokoli dalšího, určitě nám napište. Zatím mějte hezký den a užívejte si nošení.

Lukáš Kubas

Dobrý den, chápu vaší radu jelikož jsem začátečník spíše použít jednodení čočky ale raději bych sáhl po něčem cenové výhodnějším třeba měsíčních cockach a chtěl bych se zeptat jak zjistím jaký roztok je vhodný pro zrovna nějaký typ čoček. Děkuji

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, díky za zpětnou vazbu. Měsíční čočky se mohou zdát výhodnější, ale vzhledem k tomu, že nemáte s čočkami zkušenosti, může se Vám snadno stát, že neopatrnou manipulací čočky poškodíte. Právě z tohoto důvodu, bychom Vám doporučili čočky jednodenní. Z čtrnáctidenních můžete vyzkoušet TopVue Premium a z měsíčních TopVue Air. U čoček je rovněž zavedena služba Garance vrácení peněz. K těmto čočkám bychom Vám doporučili roztok Gelone nebo Laim Care. Jde o víceúčelové roztoky, jejichž složení je obohaceno o kyselinu hyaluronovou, která funguje jako velice efektivní lubrikant. V případě, že bychom pro Vás mohli udělat cokoli dalšího, napište nám. Zatím přejeme hezký den.
magda

Dobrý den, vyrábějí se multifokální čočky také kontinuální? Potřebovala bych na dovolenenou čočky, ve kterých bych mohla cca 14 dní také spát. Děkuji

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. V naší nabídce bohužel nemáme kontaktní čočky, které by mohly být nošeny kontinuálně 14 dnů. Můžeme Vám nabídnout čočky pro měsíční nepřetržité nošení - Biofinity Multifocal, Air Optix Aqua Multifocal nebo například PureVision 2 for Presbyopia. Určitě Vám ale doporučujeme čočky před prvním nákupem vyzkoušet u kontaktologa. Pokud pro Vás budeme moci udělat cokoli dalšího, napište nám. Zatím mějte hezký den.
Lukáš

Dobrý den, mám brýle u kterých je napsáno pravé i levé oko =1.25 , potom CR + AR, potom P.D. 61, poradíte mi prosím s výběrem kontaktních čoček, zkoušel jsem si objednat +1,5 dioptrie ale vůbec to nefunguje a mám rozmazáno ještě víc než bez brýlí. Děkuji

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, díky za Vaše dotazy. Odpovíme s dovolením na oba najednou. Když je v předpisu na brýle uvedeno =, znamená to minusovou dioptrii. -1,25 není ani nutné pro kontaktní čočky nijak upravovat. Objednejte si tedy čočky s dioptrií -1,25, a protože jste úplný začátečník, doporučujeme Vám jednodenní čočky TopVue Elite. Nebudete se muset zatěžovat péčí o čočky a jednodenní čočky jsou i vhodnější na trénováni manipulace. U čoček je také možné využít službu Garance vrácení peněz a čočky jsou také dostupné v balení po TopVue Elite. Pokud budete mít další otázky, neváhejte se na nás obrátit. Zatím Vám přejeme hezký den.
Lukáš Kubas

Dobrý den, moc se nepochybuji v tomhle ohledu, jediné co vím je ze mám normální brýle bez cyl. s 1,25 dioptrie. Mohu se zeptat jaké čočky mi doporučíte nebo musím mít ještě nějaké hodnoty? Předem děkuji a omlouvám se za to že nejsem vůbec znalý.

Antonin

Dobrý den.Takže asi je vše jinak.Čocku co chci reklamovat asi ne neboť jsem zjistil toto.mam obě oči 2.50 add 2.50 tudíž do dnešní doby stejné čočky na obě oči. Ted když aplikuji nové čočky do očí tak mi jedno mlží a když čočky přehodím tak mlží zase opačné.Jsou to multifokální. Prosím o radu kde je chyba.Do této doby mi čočky nedělali žadný problém. Podotýkám že mne teď bolelo trochu oko. Děkuji V.

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme za doplnění informací. Pokud to chápeme správně, zlobí Vás jedna čočka, ať ji nasadíte na pravé či levé oko. Pak to stejně vypadá na vadu a poprosíme Vás o zaslání k reklamaci. Raději navštivte i svého očního lékaře a nechte si bolavé oko vyšetřit. Pokud pro Vás budeme moci udělat cokoli dalšího, napište nám. Zatím přejeme hezký den.

Petra

Dobrý den, potřebovala bych doporučit které čočky potřebuji, když mám brýle pr. oko : -6,5, cyl. - 1,5, osa 170; levé oko: -7, cyl. -2 , osa 170. Předem děkuji Petra

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Potřebujete torické kontaktní čočky. Pro pravé oko dioptrii -6,00 cylindr -1,25 a osu 170°. Pro levé oko dioptrii -6,50 cylindr -1,75 a osu 170°. Hodnoty jsme upravili podle obecných tabulkových přepočtů. Doporučujeme Vám vyzkoušet čtrnáctidenní čočky TopVue Premium for Astigmatism nebo měsíční TopVue Air for Astigmatism. U těchto čoček můžete případně využít službu Garance vrácení peněz. V případě dalších dotazů se na nás neváhejte obrátit. Zatím přejeme hezký den.
Petra

Dobrý den, jaké potřebuji čočky pokud mám hodnoty DIA 75/ -6,50/cyl. +0,50 , a na pravém oku DIA 75/-7,25/cyl +1 . Děkuji za radu Šustrová

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, díky za otázku. Pro jedno oko budete potřebovat sférické kontaktní čočky a pro druhé oko čočky torické. Pro první oko bychom Vám doporučovali čtrnáctidenní kontaktní čočky TopVue Premium s dioptrií -5,75 a pro druhé oko torickou verzi čoček TopVue Premium for Astigmatism s dioptrií -5,75 cylindrem -0,75 a osou 170°. Čočky z řady TopVue Vám doporučujeme proto, že v případě nutnosti u nich lze využít službu Garance vrácení peněz. Pokud budete mít další otázky, určitě se na nás obraťte. Zatím přejeme hezký den.
MALÁ

Dobrý den, chtěla bych si objednat jednodenní kontaktní čočky, používám multifokální brýle. pravá čočka +0,75/+0,75/2/2,00 levá čočka +1,25/+0,50/10/2,00 jaké tedy mám dioptrie, jaké zakřivení? Děkuji Malá

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Začneme tím, že z uvedených hodnot bohužel není možné zakřivení zjistit. Průměr a zakřivení se zjišťují zvláštním měřením při vyšetření. Dle uvedených parametrů je brýlemi korigována nejen presbyopie ale také astigmatismus. U kontaktních čoček by to znamenalo pro pravé oko dioptrii +1,50 cylindr -0,75 osu 90° a adici +2,00, pro levé oko dioptrii +1,50 a adici +2,00. U pravého oka byste ale musela zvolit čočky s přívlastkem "multifocal toric" a ty bohužel v naší nabídce zatím nemáme. V optice byste našla například měsíční Proclear Multifocal Toric. O jednodenních čočkách s tímto druhem korekce nemáme žádné informace. Parametry lze přepočítat čistě jen na parametry pro multifokální čočky: pravé oko dioptrie +1,25 a adice +2,00, levé oko dioptrie +1,50 a adice +2,00. Vzhledem k finanční náročnosti čoček, bychom Vám doporučovali podstoupit první aplikaci u kontaktologa. Parametry jsou přepočítány dle obecných vzorečků a ty nemusí být 100% vyhovující pro všechny. Při osobní konzultaci bude kontaktolog moci ihned reagovat a poskytnout Vám čočky jiných parametrů. U nás je možné objednat pouze kompletní balení a špatně zvolené hodnoty korekce jsou akceptovatelným důvodem pro vrácení otevřeného balení. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, budeme rádi, když se na nás obrátíte. Zatím Vám přejeme krásný den.

Dvoracek

Dobrý den potřeboval bych poradit jaké si koupit čočky me dioptrické brýle mají tyto hodnoty Sféra : -1,25 , Cilindr : -2,00 , Osa 79 děkuji za radu

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Dle naměřených parametrů potřebujete torické kontaktní čočky. Hodnoty musí být pro čočky lehce upraveny. Dioptrie zůstane stejná -1,25, cylindr zvolíte -1,75 a osu zaokrouhlíte na 80°. Doporučujeme Vám vyzkoušet kontaktní čočky TopVue, u kterých je možné využít službu Garance vrácení peněz. Značka nabízí čtrnáctidenní čočky TopVue Premium for Astigmatism a měsíční TopVue Air for Astigmatism. Při výběru čoček nejsou důležité jen hodnoty naměřené pro korekci. Je velmi důležité vybrat si čočky s takovými vlastnostmi materiálu, které budou příjemné pro oči. Jde především o obsah vody a propustnost kyslíku. Čočky, které jsme Vám doporučili, jsou vyrobeny z materiálu silikon-hydrogelového typu. V současné době jsou silikon-hydrogelové čočky aplikovány ve více než 80 % případů. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, určitě nám napište. Zatím přejeme hezký den.
Karla

Dobrý den, mám předepsané brýle P =0.25, =0.5, 175; L =0.25, =0.5, 5. Prosím Vás o doporučení hodnot pro čočky - toto je předpis na brýle a já ho neumím přepočítat na čočky. Mám použít torické čočky, nebo stačí sférické? S jakými hodnotami? Mám mít dioptrie -0.25 nebo -0.5? Předem děkuji.

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, díky za Váš dotaz. Zatím stačí sférické kontaktní čočky. Dioptrie je potřeba upravit na -0,50 pro pravé i pro levé oko. Pokud budete chtít poradit s výběrem kontaktních čoček, určitě nám napište. Zatím přejeme hezký den.

Natálie

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, který z roztoků je vhodnější k čočkám Biofinity. Gelone nebo Renu? Děkuji

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme za dotaz. V obou případech jde o víceúčelový roztok, který představuje komplexní péči o kontaktní čočky. Z těchto dvou roztoků bychom Vám doporučovali Gelone, protože obsahuje hyaluronát sodný, který poskytne čočkám lubrikaci, která zvýší pohodlí při nošení jakýchkoli kontaktních čoček. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.
Martina Semrádová

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda existují čočky, které bych mohla používat, pokud mám naměřeno sfer 0, cyl -0,75, osa 5° a 155°. Děkuji.

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme za Vaši otázku. Budete potřebovat torické čočky. U čoček najdete nulovou dioptrii i cylindr -0,75, ale osu budete muset upravit. Pokud to dobře chápeme pro jedno oko potřebujete osu 5° a pro druhé 155°. Pak Vám doporučujeme úpravu na 10° a 160°. Ideální pro vyzkoušení vhodnosti parametrů budou TopVue Premium for Astigmatism, které jsou dostupné i v balení 3 kusů a je u nich možné využít službu Garance vrácení peněz. Pokud by úprava osy směrem nahoru nebyla vhodná, pak se můžete zkusit posunout směrem dolů a to 180° (rovná se 0°) pro jedno oko a 150° pro oko druhé. Protože jsou TopVue Premium for Astigmatism čočky čtrnáctidenní, budete k nim potřebovat také roztok. Doporučujeme Vám Laim Care, ke kterému je přibalováno i pouzdro pro čištění a uchování čoček. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, určitě nám napište. Zatím Vám přejeme hezký den.
Rendy

Dobrý den, které kapky do očí mohu kapat i při nasazených kontaktních čočkách?

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, díky za Váš dotaz. Můžeme Vám doporučit oční kapky Gelone a Laim Care gel drops. V případě dalších dotazů se na nás určitě obraťte. Přejeme hezký den.
Kristína

Dobrý den, potýkám se s problémem při výběru zakřivení čoček. Donedávna jsem nosila čočky na astigmatimus a nemusela jsem zakřivení řešit, jelikož 8,60 je dostupné. U čoček Acuvue Oasys jsem ale našla pouze 8,40 - 8,80. Zvolila jsem 8,80, ale nejsem si jistá. Budu ráda za radu. Děkuji

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Otázka vhodného zakřivení kontaktní čoček je poněkud komplikovaná. Velmi záleží na individuálním pocitu nositele. Moderní studie uvádí, že díky přizpůsobivým materiálům a novým designům čoček již nejde o tak důležitou hodnotu. Jak ale sama vidíte, není to vždy pravda. Můžeme Vám nabídnou další teoretickou radu - mnoho nositelů dá přednost zakřivení v menších hodnotách, protože čočka se na oku zdá být těsnější a pevněji usazená. Opět ale budete muset vyzkoušet, zda je to vhodné pro Vás. Pokud máte zájem, můžeme Vám nabídnout kontaktní čočky TopVue Premium. Čočky nabízí požadované zakřivení 8,60 a v případě nespokojenosti můžete využít službu Garance vrácení peněz. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.
Lenka

Dobrý den jaký druh čoček mám zvolit a velikost při btýlí na blízko mám 3,75 a na dálku 3 potřebuji je hlavně na blízko do práce děkuji Lenka

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, díky za Váš dotaz. Při naměřených dioptriích pro blízkou i dalekou vzdálenost je třeba vybrat si multifokální kontaktní čočky. Při objednání se zadává dioptrie naměřená pro vidění do dálky. Hodnotu adice je možné vypočítat, ale potřebovali bychom znát naměřené dioptrie včetně +/- znamének. Před výběrem kontaktních čoček popřemýšlejte také o vhodném způsobu nošení, který bude vyhovovat Vašemu životnímu stylu. Můžete si vybrat kontaktní čočky jednodenní, dvoutýdenní nebo měsíční. Pokud jste ale kontaktní čočky nikdy nenosila, byla by vhodná osobní konzultace s kontaktologem, který Vaše oči vyšetří a vybere Vám kontaktní čočky z vhodného materiálu. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.
Jana

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Dcera má od očního lékaře kontaktní čočky zn. Cooper Vision Mediflex elite 1,75 dioptrií. Chtěla bych již dceři objednávat kont. čočky přes internet, ale tento typ jsem ve Vaší nabídce, ani v nabídce jiných internetových obchodů již nenašla. Proto bych Vás chtěla poprosit, zda by jste mi mohli poradit, jaký typ čoček zn. Cooper Vision by byl podobný těm, které nyní dcera používá. Předem Vám děkuji a přeji vám pěkný den Pfeiferová

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Kontaktní čočky Mediflex elite jsou privátní značkou některé z optik. V našem obchodě je najdete jako čočky Biofinity. Můžete se sama přesvědčit (podle popisu na blistru čoček Mediflex elite), že jsou čočky vyrobeny ze stejného materiálu, mají stejný obsah vody a všechny další parametry. Pokud budete mít jakékoli další otázky, napište nám. Přejeme hezký den.
Jana

Potrebuji torickou cocku : -4,0=-1,75/2' ( dva stupně - nejde mi napsat stupeň ). Dvojka v pravé části za lomítkem je osa 20 stupňů? -1,75 je cylindr? Diky za info, Jana C.

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Určitě jde o hodnoty pro osu a cylindr. Pokud máte tyto hodnoty předepsány pro dioptrické brýle, u kontaktních čoček byste měla zvolit dioptrie -4,00 cylindr -1,25 a osa závisí na tom, co znamená zápis 2°. Pokud by byla osa 20°, předpokládáme, že by tak i byla zapsána. V případě, že by šlo o osu 2° zvolila byste osu 180°. Poraďte se pro jistotu ještě se svým očním lékařem či specialistou, který měření prováděl. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme hezký den.

Daniela

Dobrý den, prosím o radu..používám 14-ti denní čočoky acuvue oasys hydraclear plus. Výborně mi sedí. Dioptrie -2,5 a zakřivení 8,8..chtěla bych přejít na čočky jednodenní, ale nenašla jsem s tímto zakřivením. Chtěla bych nějaké lepší..mám citlivé oči. zkoušela jsem Dailies agua comfort plus se zakřivením 8,7 ale cítila jsem je nepříjemně na očích. zaujaly mě třeba BioTrue ale ty mají zakřivení jen 8,6. Tak si nevím rady. Děkuji moc a hezký den Daniela

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Čočky Dailies AquaComfort Plus jsou parametry nejblíže Vašim původním čočkám. Zakřivení 8,80 najdete u jednodenních Biomedics 1 Day Extra, Proclear 1 Day a Clear 1-Day. Všechny ovšem mají průměr 14,20. Oko by mělo být schopné tolerovat rozdíl do 0,20, ale jak sama vidíte, je to pouze teoretická a všeobecná informace. Záleží vždy na osobním pocitu nositele. Bylo by proto možná lepší navštívit kontaktologa a nechat si čočky reaplikovat odborníkem. Předejdete tak případným zbytečným finančním investicím. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme hezký den.
Barbora

Dobrý den, chci se zeptat na pár dotazů ohledně kontaktních čoček. Jsem úplný začátečník. Byla jsem již v optice na první aplikaci. Na brýlích mám dioptrie - PO : -2,0, cylindr -0,25, osa 175°. LO : - 0,75, cylindr -0,5, osa 176°. Mám momentálně třetí zkušební čočky, zatím mě všechny docela dráždí oči, tzn. suché oko, řezání... Jinak vidění mám dobré, lepší než s brýlemi. Akorát ten nepříjemný pocit cizího tělesa v oku. Ale připadne mi, že už je s tím asi otravuji, naznačili mi, že ty čočky jsou všechny stejné, že nemá smysl zkoušet různé značky. Ani vůbec nevím jaké čočky mám, s jakými dioptriemi, materiál, jestli jsou to torické čočky, atd...krabičky jsem nedostala... Ráda bych si je později objednávala sama. A také jsem zde četla o tom, že je důležité oko zkotrolovat, jestli čočka nedělá otlaky, nedráždí víčko atd... Ale v případě, že zakoupím čočky jinde, tak k nim již na kontrolu chodit nemohu, to je jasné. Proto prosím o nějaké universální rady jak mám postupovat, když chci kupovat čočky sama a zárověň, aby sedly a neničily třeba oko. Děkuji moc, s pozdravem Bára

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, Barboro, děkujeme za Váš dotaz. Situace, kterou popisujete je v poslední době poměrně častá. Optika chce zřejmě prodat čočky své privátní značky. Pokud jste si zaplatila vyšetření a aplikaci kontaktních čoček, dovolíme si říci, že máte právo na sdělení výsledků. V optikách bývá zákazníkovi většinou vystaven předpis, nebo podobný typ kartičky, na kterém jsou uvedeny všechny jeho parametry - dioptrie, cylindr, osa, adice a také průměr a zakřivení ideální kontaktní čočky, která by pak měla dokonale sedět na oku. Výběr čoček bez znalosti těchto hodnot je poněkud komplikovaný. Může se stát, že se trefíte do čoček, které Vám pocitově budou sedět, ale čočka může být na oku nesprávně usazena a nebude docházet ke správné výměně slzné filmu pod čočkou. Také může nastat situace, kdy se pod čočkou hromadí slzy, způsobují zkreslené vidění a nositel má pak pocit, že špatně zvolil dioptrie. Při dlouhodobém nošení čoček se špatnými parametry si skutečně můžete způsobit problémy. Pokud Vás trápí pocit suchých očí, doporučujeme Vám rozhodně jednodenní čočky, které budete každý den měnit. Určitě není pravda, že jsou všechny kontaktní čočky stejné. Na trhu je mnoho typů čoček, které se liší materiálem a vlastnostmi. Některé se vyznačují prodyšností a tedy vysokou propustností kyslíku, jiné mají vysoký obsah vody. Můžeme Vám doporučit kontaktní čočky TopVue Elite, které jsou velmi jemné a přizpůsobivé. Navíc u čoček funguje služba Garance vrácení peněz, takže pokud by Vám nevyhovovaly, můžete je dle platných podmínek vrátit. Podle parametrů, které uvádíte, by Vám u kontaktních čoček měly zatím vyhovovat klasické sférické čočky (cylindrické hodnoty jsou příliš nízké na to, aby byly korigovány torickými čočkami). Zvolte tedy dioptrie PO: -2,00 LO: -1,00. Doufáme, že jsme Vám poradili. Nejlepší by samozřejmě bylo, zjistit všechny naměřené hodnoty. Pokud Vám je v optice odmítnou sdělit, můžete zkusit navštívit jiného očního specialistu. Samozřejmě to bude znamenat další finanční náklady. Pokud budete mít další otázky, určitě nám napište. Přejeme hezký den.
MARIE

Dobrý den, zkouším nově SofLens 59 (Průměr: 14.20, Zakřivení: 8.60, Dioptrie: -3.00), nemám s nimi zatím žádný problém, jen se mi zdají být "silnější" ve smyslu "tloušťky materiálu" než např. předchozí Switch, je to jen můj pocit nebo jsou některé čočky slabší a jiné silnější a dá se říci/zjistit, které. Děkuji. Marie

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Tloušťka kontaktních čoček se může lišit. Tento parametr je ovlivněn dioptriemi (u plusových čoček se zvětšuje tloušťka ve středu čočky a u minusových na okrajích), obsahem vody v kontaktní čočce a jistě i použitým materiálem. Rozdíly se ale pohybují v setinách milimetrů, takže by Vám to při nošení nemělo činit žádné problémy. Výrobce v některých případech tento parametr uvádí v souvislosti s propustností kyslíku. Propustnost kyslíku kontaktní čočky (Dk/t) se uvádí pro dioptrii -3,00 (a tloušťka čočky je mimo jiné ovlivněna dioptriemi). Pro nás, jako obchod, není možné měřit tloušťku jednotlivých typů čoček a dioptrií. Děkujeme za pochopení a přejeme hezký den.

Tomáš

Dobrý den. Používám čočky o průměru 13,8. Chci přejít na jinou značku, ale ty jsou jen o průměru 14,2. Nebude s tím problém? Děkuji.

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Velmi záleží také na parametru zakřivení, ale u takové výraznější změny je nutné nejprve jiné parametry vyzkoušet, rozdíl by Vám nemusel vyhovovat. K tomuto účelu slouží balení po 1 kontaktní čočce, nebo Vám můžeme nabídnout produkty značky TopVue, které mají tento průměr a platí na ně Garance vrácení peněz. Hezký den.

Nikol

Dobrý den, uvažujete o zařazení roztoku Synergi od Coopervision do prodeje, případně jaký je v něm rozdíl oproti Options Multi? Děkuji za odpověď.

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, v současné době o zařazení tohoto roztoku neuvažujeme. Roztok Synergi výrobce popisuje jako roztok pro silikon-hydrogelové čočky, zatímco Options Multi je roztok pro všechny druhy měkkých kontaktních čoček. K vyzkoušení Vám můžeme doporučit také roztok Gelone, na který máme pozitivní recenze. Děkujeme za Váš dotaz a přejeme hezký den.
Alexander

Dobrý den. chci si sehnat čočky online, ale potřebuju radu. Po nasazení čoček jsem dostal od kontaktologa zkušební čočky: dioptrie -1.00, dia:14.3, bc: 8.6, cyl: -0.75x080(LO), -0.75x120(PO). Po několika týdnech kvůli suchosti v očích jsem dostal na vyzkoušení Alcon: dioptrie:-1.00, dia:14.4, bc:8.8, cyl: -0.75x80(LO), -0.75x110(PO). Chápu že jsem dostal torické čočky pro astigmatism (udělal jsem domácí test - na levém oku je to zjevně vidět, na pravém ne). Čočky potřebuju 1-2 krát do týdne pro víkend (pracuju za počítačem 12-14h denně a nepotřebuju brýle nebo čočky denně). Teď je otázka, kvůli těmto okolnostem zda mi stačí obyčejné jednodenní sférické cocky(napr. J&J -1.00/14.2/8.5 nebo 9), nebo musím shánět právě torické, které jsou dražší a je jich méně na trhu. Druhá otázka, jestli jít do torických čoček, dá se používat čočky z jedné krabice pro obě oči, například s osou 90/100/110 (nehoním se za ideálním zrakem)? Děkuji mockrát za odpověď

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, Alexandře, dle Vašeho popisu Vám doporučuji torické (astigmatické) kontaktní čočky, protože jedině ty jsou přizpůsobeny ke korekci astigmatismu. Pokud Vám byla tato vada naměřena, sférické čočky Vám nebudou vyhovovat, protože přes ně uvidíte rozmazaně. Dále je z Vašich hodnot čitelné, že máte naměřeny rozdílné hodnoty na obou očích. Bohužel budete muset objednat dvě balení s rozdílnými hodnotami. Abyste ale nemusel nakupovat dvě balení po 6ti čočkách, nabízíme i balení po 3. Například Vám mohu doporučit TopVue Air for Astigmatism. Děkujeme, že jste se na nás s důvěrou obrátil a přejeme hezký den.
Katka

Dobrý večer, prosím o radu, chtěla bych si poprvé objednat čočky přes internet, ale nejsem si úplně jistá, zda bych zadala vše správně a vybrala správný tip čoček. Momentálně používám Laim premium, měsíční, na krabičce mám uvedeny tyto parametry: PWR: -2,25 na jedno oko a - 2,00 na druhé oko, BC: 8,60 DIA: 14,20. Chtěla bych však přejít na jiné čočky s Laim nejsem spokojená, před lety jsem používala Purevison a vyhovovaly mi. Děkuji Katka

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, objednávka PureVision je velice jednoduchá. Stačí kliknout na tlačítko + vybrat parametry a zadat do příslušných kolonek Vaše hodnoty (dioptrie -2.25, zakřivení 8.6) a (dioptrie -2.00, zakřivení 8.6). Poté klikněte na tlačítko vložit do košíku a postupujte dle instrukcí.
Zdeňka

Dobrý den, prosím o pomoc s výběrem kontaktních čoček. Na levém oku nosím čočku klasickou, na pravém torickou. Začínala jsem s air optix, ale ty mi absolutně nevyhovovaly, oči jsem měla po pár minutach rudé a čočky mě v oku rezaly. Nyní nosím topvue air, jsou lepší, ale oči se mi po pár hodinách vysousi a mlží. Používám roztok i kapky gelone. Jaké čočky by jste mi nyní doporučili? Děkuji za radu

info@cocky-online.cz

Dobrý den, přechod na jednodenní čočky je možný. Takto malý rozdíl v parametrech je zanedbatelný. Z naší nabídky doporučujeme velice kvalitní jednodenní čočky {{getItemLinkParams:764,TopVue Daily}}, které můžete vrátit i nekompletní, pokud by Vám nevyhovovaly.

Tereza

Dobrý den, nosím čtrnáctidenní čočky Acuvue Oasys, ale často cestuji a chtěla bych přejít na pohodlnější jednodenní čočky. Problém je v tom, že zatímco na svých dosavadních čočkách mám zakřivení 8.4 a průměr 14.00, jednodenní kontaktní čočky tyto parametry nenabízejí. Chtěla bych se tedy zeptat, jestli mohu přejít na čočky se zakřivením 8.5 a průměrem 14.2, nebo je to nemožné. Předem díky za odpověď.

info@cocky-online.cz

Dobrý den, vyměnit lze pouze kompletní balení kont.čoček s výjimkou čoček TopVue, u kterých garantujeme vrácení ceny.

Kateřina

Dobrý den, minule jsem si objednala silnější čočky, ale nevyhovuji, bylo by možné je vyměnit za slabší. Z baleni odebrana jedna čočka. Děkuji za odpověď

Eva

Dobrý den,je možné objednat pouze 1 čočku na vyzkoušení? Nevím, zda čočky snesu. Děkuji

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den,

ano, po jedné čočce prodáváme čočky TopVue, např. TopVue Air, TopVue Premium, TopVue Plus,... Jiní výrobci nám tuto možnost nenabízejí.
Broňa Černá

Dobrý den, prosím o radu vždy jsem měla -3,25 na obě oči, po přeměření doktorkou PO -2,75-CYLIDR -1,25-OSA 80 STUPŇŮ LO -3,5-CYLINDR-0,5-OSA 100 STUPŇŮ PROSÍM O RADU JAKÉ ČOČKY BY JSTE MI DOPORUČILI A KOLIK VLASTNĚ DIOPTRIÍ DĚKUJI ZA RADU BROŇA

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, podle naměřených hodnot potřebujete kont.čočkami korigovat astigmatismus. To dokáží všechny čočky, které mají v názvu slůvko "Toric" nebo "for Astigmatism". Nabídnou Vám můžeme čočky TopVue Air for Astigmatism. Parametry zvolíte podle lékařem naměřených hodnot. U těchto čoček nyní garantujeme vrácení ceny, lze je tedy objednat na zkoušku.
Václav

Dobrý den. Nosím kontaktní čočky již léta. Rád cestuji. Slyšel jsem, že na letišti v Dubaji snímají oční rohovku nebo-li oční sken. Mohu tento výkon podstoupit s kontaktními čočkami. Jde mi to to, abych něměl nějaký problém na letišti. Byl jsem v USA a tam mě fotografovali, ale žádný problém nebyl. Děkuji Václav

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, ano, na některých letištích se používají tzv. biometrické pasy. Nejspíš myslíte skenování oční duhovky. Vzhledem k tomu, že se skenuje unikátní struktura duhovky, neměly by podle nás kontaktní čočky nijak v tomto procesu vadit. Pokud tedy nenosíte barevné kontaktní čočky. Pro jistotu ale doporučujeme mít u sebe i brýle, pokud byste musel kontaktní čočky přece jen vyndat.

Veronika

Dobrý den, používám čočky Acuvue Advance PLUS, které končí, zakřivení 8,7 a průměr 14. U čoček doporučujete přejít na TopVue Premium, které mají ale zakřivení 8,6 a průměr 14,20. Zakřivení by asi neměl být problém, ale o průměru i na vašich stránkách píšete, že je důležitý. Můžete mi prosím poradit, jaké čočky mám zvolit. Děkuji Veronika

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, malá změna průměru čoček činící do dvou desetin milimetru nezpůsobuje většině nositelů kontaktních čoček žádné obtíže. Bohužel Vám však nikdo nedokáže zaručit, jak budou reagovat právě Vaše oči. Změna parametrů čoček, kterou někdo ani nezaznamená, může být pro druhého nesnesitelná. Roli hraje míra vrozené citlivosti očí. Můžeme Vám však doporučit čočky TpVue Premium k vyzkoušení, při kterém si sama nejlépe ověříte, zda Vám čočky vyhovují a sedí, či zda je Vaše oči nesnesou. Pro tyto případy vyzkoušení nabízíme našim zákazníkům možnost využití nabídky garance vrácení peněz - čočky vyzkoušíte a pokud Vám nebudou sedět, jednoduše zbylé čočky zašlete zpět a my Vám vrátíme peníze v plné výši částky.

Věra Neumanová

Dobrý den, ráda bych zaexperimentovala a koupila si pro změnu barevné dioptrické čočky, prosím tedy o radu, který tip zvolit. Moje barva očí je oříškově hnědá a chtěla bych zkusit zelenou nebo modrou, ale představuji si přirozený výsledný efekt, aby to nevypadalo "dramaticky":-) Prosím Vás tedy o radu. Používám nyní klasické ACUVUE Oasys, zakřivení 8,4 a tloušťka 14. Jaký tip barevných tedy můžu zvolit? Děkuji za odpověď Věra

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, z naší nabídky barevných kontaktních čoček Vám můžeme vřele doporučit k vyzkoušení barevné kontaktní čočky TopVue Color, které se sice mírně liší parametry zakřivení a průměru, avšak v takové míře, které bývá lidské oko ve většině případů schopno bez obtíží tolerovat. Na tyto čočky (jako jediné z naší nabídky barevných čoček) je poskytována garance vrácení peněz. Zákazník si je tedy může objednat pouze na zkoušku s vědomím, že když mu nebudou vyhovovat, stačí je zaslat zpět a my mu obratem vrátíme peníze.

Ivana

Dobrý den, objednala jsem u Vás kontaktní čočky PureVision. Při první objednávce jsem byla velice spokojená, teď jsem ji zopakovala se stejnými parametry ale bohužel čočky mi v očích nesedí, dráždí mi očí a koutky takže slzím. Je výrobní materiál stále stejný ? Děkuji Ivana

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, od výrobce jsme neobdrželi žádnou zprávu o změně materiálu čoček či výrobních postupů.

alena

Dobrý den chtěla jsem se zeptat jaký je rozdíl mezi materialem Plymacom B a Lotrafilcon B z kterých jsou vyráběny čočky , který je lepší ? Děkuji Amerini

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, rozdíl mezi jednotlivými materiály čoček tkví v jejich složení, jehož přesná receptura je záležitostí výrobce a prodejcům není bohužel známá. Nelze objektivně zhodnotit, který z mnoha materiálů, z nichž se dnes vyrábějí kontaktní čočky, je ten nejlepší, neboť každému jedinci vyhovuje materiál jiný. Někomu vyhovuje silikon-hydrogelový materiál s menším obsahem vody a zato větší propustností kyslíku, jinému naopak hydrogelový materiál, který není tolik prodyšný, avšak obsahuje velké množství vody. Základní dělení materiálů čoček je tedy na silikon-hydrogelové a hydrogelové - každý z těchto materiáů má své pro i proti. Vždy je však lepší poradit se s odborníkem, který Vám na základě vyšetření sdělí, který materiál čoček je pr Vás ten nejvhodnější.

Petra Mužíková

Dobrý den, mám zájem o jednodenní čočky pro astigmatismus (Johnson) v parametrech d -1,50, cyl. -1,25 a osa 30°, ale v nabídce jsem našla jen 20° nebo 60°. Můžete mi prosím poradit, zda se dají sehnat jednodenní čočky pro astigmatismus dle původních parametrů, tj. osa 30°? Děkuji předem za odpověď. Petra Mužíková

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, jednodenní torické čočky s Vámi požadovanou hodnotou osy bohužel nejsou dostupné. Doporučujeme Vám konzultovat výběr torických čoček s Vaším očním specialistou, který Vám na základě vyšetření sdělí, zda je možné Vaši oční vadu korigovat i nižší hodnotou cylindru.

Veronika Janečková

Dobrý den, dosud jsem používala měsíční čočky, jelikož však nosím čočky zřídka, ráda bych je změnila na jednodenní. Mohli byste mi doporučit typ denních čoček pro zakřivení 8,6 a průměr 14,0 ?

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, z naší nabídky jednodenních kontaktních čoček Vám můžeme doporučit TopVue Daily, které se sice mírně liší svými parametry, ale v takové míře, kterou bývá lidské oko zpravidla schopno tolerovat. Na tyto čočky poskytujeme garanci vrácení peněz, takže si je můžete objednat na zkoušku bez obav z případné ztráty finanční investice. Samozřejmě si také můžete vybrat z naší nabídky jiné denní čočky Vašich parametrů, je však nutné mít na paměti, že Vám čočky i přesto nemusí sedět a budete muset vyzkoušet více typů, než naleznete pro Vás ty pravé.
Simona

Aha, zrejme to bude prepočítané na SPH +1,25 a CYL -1,75....

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, parametry pro čočky by v tomto případě měly být -2.25, CYL -1.75 a osa 110. Rozhodně Vám ale nedoporučujeme nákup astigmatických kontaktních čoček bez předchozí konzultace a následné odborné aplikace u očního specialisty. Je nutné znát také parametry zakřivení a průměru, které jsou důležité pro to, aby čočka správně seděla na oku. I v případě, že čočka bude splňovat všechny parametry potřebné pro Vaše oči, nemusí to znamenat, že Vám bude sedět a stoprocentně vyhovovat. Je tedy nutné nejprve čočku vyzkoušet u očního specialisty, který pro Vás na základě vyšetření vybere vhodný typ čoček a vybaví Vás jejich zkušebním párem.

Simona

Prosím Vás, ak mám na P oku vadu SPH -0,5 a CYL +1,75 osa 20 aké astigmatické šošovky si mám objednať? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

Jitka Balikova

Dobrý den mám velmi suché oči používám refresh oční kapky a Zkousim měsíc gelone roztok a nic moc a čtvrtý týden jsem čočky musela vyndat Po par hodinkách velmi suché oko a i čočky,čočky mám nějaké z optikal Údajně ty nejlepší na suché oči,lze nějak zlepšit změnou používání roztoku a kapek Děkuji za pomoc a odpověď

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, roztok i oční kapky samozřejmě mohou ovlivnit zvlhčení čoček a s ním související pocit komfortu během nošení, avšak ve Vašem případě, pokud problémy přetrvávají i s použitím lubrikačních očních kapek, se pravděpodobně jedná o nevhodně zvolený typ čoček. Doporučujeme proto znovu navštívit očního specialistu, který Vám daný typ čoček doporučil a aplikoval a celou situaci s ním znovu konzultovat a uvažovat o výběru vhodnějšího typu čoček. Děkujeme za pochopení

Jitka

Dobrý den, obracím se Vás s dotazem ohledně mé objednávky ze dne 24. 9. na roztok na kontaktní čočky. Na objednávku byl uplatněn voucher č. 6407643200A-482 . Voucher byl zakoupen na slevomatu.Do dnešního dne nemám vůbec přehled o probíhaní objednávky. Při snaze Vám napsat email, vždy se vrátí jako nedoručitelný. Předem děkuji JS

Aneta

Dobrý den, mám dle Dr. na jednom oku cylindr 1,0 tento cylindr však není u vás v nabídce, jak mám tedy postupovat? děkuji Jašková

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, takovouto cylindrickou hodnotu skutečně v nabídce kontaktních čoček nenaleznete. Bohužel neuvádíte znaménko před hodnotou cylindru. Kontaktní čočky mají cylindr vždy jen s minusovou hodnotou, pokud Vám byl očním specialistou uveden plusový, je nutné jej přepočítat na minusový. V případě cylindru - 1,0 by se pak korekce řešila buď cylindrickou hodnotou - 0,75 nebo - 1,25. Toto však nelze bez potřebných vyšetření stanovit. Rozhodně Vám doporučujeme ještě jednou navštívit Vašeho očního specialistu, který s Vámi nalezne optimální řešení a případně provede odbornou aplikaci vhodných kontaktních čoček. Je pak na Vás, kde si budete nadále tyto čočky kupovat. Děkujeme za pochopení

Andrea

Dobrý den,6 čoček v balíčku pro kontaktní čočky měsíční znamená,že každá čočka je určena na 1 měsíc,tudíž celkově na tři měsíce?Děkuji

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, ano, přesně tak, v případě, že máte stejné dioptrie na obě oči, vydrží Vám jedno balení měsíčních kontaktních čoček po 3 párech na tři měsíce.

Radek

Dobrý den,máte prosím v nabídce barevné kontaktní čočky dioptrie + 5,5 ?Děkuji za odpověď

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, podívejte se na naši kompletní nabídku barevných kontaktních čoček. Bohužel neuvádíte barvu, kterou chcete. V požadovaných dioptriích můžete vybírat ze značky Freshlook: Freshlook ColorBlends, Freshlook Colors a Freshlook Dimensions.
Martina

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli je jedno, jaký roztok na kotaktní čočky budu používat? V případě, že ne, tak podle čeho mám roztok vybrat? A ještě ohledně čoček. Když mám na každé oko jinou hodnotu dioptrie, musím si tedy kupovat na každé oko balíček např. 6 čoček nebo to lze nakombinovat tak, že si objednám balení, kde budou 3 čočky jedné hodnoty (na levé oko) a 3 čočky jiné hodnoty (na pravé oko).

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den Martino, ve výběru roztoku na kontaktní čočky záleží opravdu jen na Vás, pokud zatím nemáte vybranou značku, pak bychom Vám rádi doporučili roztok určený pro všechny měkké kontaktní čočky značky Gelone, tedy například Gelone 360 ml. Co se objednání kontaktních čoček týče, pak nelze nakombinovat do jednoho balení dvě různé dioptrie. Vždy musíte zakoupit celé balení a dle druhu kontaktních čoček můžete vybírat 2 balení po 3 kusech nebo 2 balení po 6 kusech.
Zuzana

Dobrý den, mám problém, začala jsem nosit kontaktní čočky, chtěla bych si je objednat u vás, ale nevím správné hodnoty dioptrií, nedali mi totiž krabičku..... jsem krátkozraká, a na jednom oku mám hodnotu 2,25 a na druhém mě naměřili 1,25, ale nevím jestli do kolonky dioptrie mám napsat plusovou nebo mínusovou hodnotu. Předem děkuji za odpověd.

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den Zuzano, pro korekci krátkozrakosti je nutné vyplnit minusové hodnoty dioptrií.

Petra

Dobrý den.Objednala jsem si čočky u očního specialisty,ale vidím s nimi špatně a pravou čočku musím opakovaně posouvat,abych viděla ostře.Samozřejmě jsem nejprve absolvovala měření a zkušební nošení,ale právě časem se tyto potíže zhoršují.Je zvláštní,že brýle mám diopt.-1,25 ,ale čočka v pravém oku má označení -0,5 diopt.což mi přijde málo,ale optik to prý tak změřil a mám čočky poctivě nosit a zvykat si.Bohužel mě to dost obtěžuje a po 5-6hod.nošení vidím rozmazaně a musím neustále doostřovat.Navíc mi optik místo čoček na 3měsíce objednal čočky na 6měsíců,takže mě to stálo 2900kč a čočky mi jsou k ničemu.Mám nějakou možnost čočky reklamovat popř.žádat zpět peníze nebo jiné čočky?Děkuji za radu.

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den Petro, je nám velice líto, že Vám nemůžeme nějakým způsobem vyjít vstříc. Reklamaci a následnou možnost vrácení peněz či výměnu čoček musíte bohužel řešit s Vaším stávajícím očním specialistou. Žádejte znovu vyšetření (přeměření zraku) na základě popisu Vašich stávajících obtíží. Pokud s Vámi oční lékař ani po Vaší žádosti není ochoten řešit celou situaci, pak je samozřejmě lepší zvážit změnu očního specialisty, pokud je to možné.

Katka

Poškodí se oko nebo čočka, když sní usnu? (Mám měsíční čočky.)

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den Katko, nevystavujte se zbytečně riziku poškození oka tím, že nebudete správně dodržovat režim, pro který jsou Vaše kontaktní čočky určeny. Potřebujete-li v kontaktních čočkách občas přespat, řekněte to svému očnímu specialistovi, který Vám pomůže vybrat vhodnou značku. Takzvaný prodloužený způsob užívání však nemusí být vhodný pro každého. Obecně se doporučuje, aby takový způsob užívání oční specialista doporučil. Těžko můžeme posoudil vliv krátkodobého usnutí s kontaktními čočkami, které nejsou určené pro tento režim nošení. Hlavní faktor, který plyne z přenášení kontaktních čoček tedy nedodržování určeného režimu, je propustnost kyslíku k rohovce, která je ovlivňována zanášením povrchu kontaktní čočky. Nedostatečné okysličení vede k tvorbě červených žilek k tzv. procesu neovaskularizace, který je bohužel nevratný. Přenášení kontaktních čoček také samozřejmě významně zvyšuje i riziko zánětu rohovky.