Asférické kontaktní čočky

Ostrý pohled s asférickým designem

Kontaktní čočky s asférickým designem poskytnou uživatelům komfort ostrého vidění .
Je to docíleno strmějším klenutím zadní plochy , a proto jsou asférické čočky očím daleko více přizpůsobivější, než je tomu u klasických sférických čoček, které jsou klenuté rovnoměrně.
Kontaktní čočky s asférickým designem byly vyvinuty pro korekci optické vady zvané sférická aberace neboli otvorová vada. Tato vada vzniká v okrajových částech běžných sférických kontaktních čoček, a protože se zornice při některých činnostech (např. při práci do blízka) nebo vlivem tmy rozšiřuje, do oka pak vstupují i paprsky z problematických okrajových částí kontaktní čočky a vidění pak není úplně kvalitní.
Díky asférickým kontaktním čočkám je tak pohled hezky ostrý i za zhoršených světelných podmínek nebo při nízkých hodnotách astigmatismu, které je nutné přepočítat na sféru.
Tento design ocení rovněž lidé, kteří pracují na počítači nebo se aktivně věnují sportu.


auto v šeru

Situace, kdy asférický design skutečně oceníte

  • Řízení auta zejména za šera i za tmy
  • Práce s počítačem, a to hlavně, pokud nositel kontaktních čoček je počínající presbyop a potřebuje případnou korekci do blízka, při použití asférické kontaktní čočky se může zvýšení hloubky ostrosti projevit adičním efektem až o 1D.
  • Aktivní sport či při potřebě rychle zaostřovat na různé vzdálenosti
  • Nízké hodnoty astigmatismu, které je třeba přepočítat na sféru, protože torické kontaktní čočky se vyrábějí pouze v omezeném rozsahu. Asférická kontaktní čočka tak v mnoha případech zaručí při korekci astigmatismu ostré vidění i bez použití torické kontaktní čočky.

Komentáře (8)

Máte nějaké otázky nebo názor?
Adela Boschat

Dobrý den, mohli byste mi poradit jaké čočky si malm zakoupit, pokud mám na obou očích -1,5 dioptrie, 0.5 cylindr a osu 90? Děkuji!

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Protože máte naměřenou hodnotu cylindru a osy, máte astigmatismus, což je poměrně častá refrakční vada. Vaše hodnota cylindru zatím však příliš nízká a bude ji nutné přepočítat na sféru. Protože jste u cylindrické hodnoty neuvedla znaménko, vypočítáme Vám obě možné varianty, vy si prosím před případným nákupem zkontrolujte zápis. Jestliže máte máte u cylindrické hodnoty +, budete ke korekci zraku potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -1,25. Jestliže však máte u cylindrické hodnoty znaménko - nebo =, pak budete ke korekci zraku potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -1,75. Pokud s kontaktními čočkami zatím nemáte zkušenosti, doporučovali bychom pro začátek jednodenní čočky. Tyto čočky nevyžadují žádnou péči. Každý den se aplikují nové, perfektně čisté čočky. Začátečník se s nimi naučí velmi dobře manipulovat. V případě, že by čočku poškodil v důsledku začátečnické neobratnosti, finanční ztráta nebude tak velká jako v případě vícedenních čoček. Z našeho sortimentu bychom Vám nabídli čočky TopVue Daily nebo TopVue Blue Blocker. U značky TopVue totiž funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly a budete splňovat podmínky služby, můžete ji využít a Vaše investice se Vám vrátí. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Pěkný den.
Tereza

Dobrý den , chtěla bych si zakoupit čočky , ale nevím jak vybrat . Pravé oko mám -1,50 Cylindr - 0,50 a osu 165 . Levé oko mám - 2,00 Cylindr - 0,50 a osu 15 . Moc vám děkuji za radu .

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Dle zápisu máte slabší formu astigmatismu. Protože jsou však Vaše cylindrické hodnoty příliš nízké, bude nutné je přepočítat na sféru. Ke korekci pravého oka tak budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -1,75 a ke korekci levého oka pak budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -2,25. Z našeho sortimentu bychom Vám nabídli např. kontaktní čočky TopVue Blue Blocker nebo TopVue Daily. U značky TopVue totiž funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky v nějakém směru nevyhovovaly a budete splňovat podmínky služby, můžete ji využít a Vaše investice se Vám vrátí. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Irina Jarošenko

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na multifokální čočky. Rozhoduji mezi multifokálnimý brýlemi a čočky. Kdysi jsem čočky nosila dlouhodobě, ale pak jsem se vzdala kvůli alergii. Alergie snad zvládnuta a tak než půjdu do brýlí, se kterými nevím jestli budu spokojena, tak bych chtěla zkusit ještě čočky. Byla jsem na měření zraku a mám DP -4,50, -1 cyl , osa 23 BP -3,25, -1 cyl , osa 23, DL -4, -1 cyl , osa 150, BL -2,75, -1 cyl. , osa 150, adice u obou 1.25, PO dominantní . Možná, že by se mi hodily i sferické nebo torické multifokální, to přesně nevím. Chci to zkusit. Možna, do bryli ani pak nepůjdu.. Předem děkuji.

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Korekce presbyopie je obecně pro mozek složitější. Z Vašeho zápisu navíc vyplívá, že máte kombinovanou oční vadu astigmatismus s presbyopií. Stanovení správné korekce by mělo probíhat vždy pod dohledem očního specialisty, neboť teoretické hodnoty nemusejí odpovídat potřebám klienta. Vaše korekce by šla vyřešit dvěma způsoby. Buď kontaktními čočkami určenými pro kombinovanou oční vadu nebo klasickými multifokálními čočkami, ale tato korekce nemusí být dostačující. Pro kombinovanou oční vadu Vám z našeho sortimentu můžeme nabídnout pouze čočky Proclear Multifocal Toric. Ke korekci pravého oka byste měla mít čočku s hodnotou dioptrie -4,25, cylindru -0,75, osy 20° a adice +1,50D. Ke korekci levého oka byste pak měla mít čočku s hodnotou dioptrie -3,75, cylindru -0,75, osy 150° a adice +1,50N. V případě, že byste si troufla na korekci klasickými multifokálními čočkami, pak Vám můžeme nabídnout Proclear Multifocal. Ke korekci pravého oka byste potřebovala čočku s hodnotou dioptrie -4,50 a adice +1,50D. Ke korekci levého oka byste pak potřebovala čočku s hodnotou dioptrie -4,00 a adice +1,50N. Ovšem jak jsme již uvedli výše, správně byste měla mít čočky před nákupem na internetu odborně aplikované. Na této mapě si můžete vyhledat očního specialitu ve Vašem okolí. který Vám se stanovením správné korekce pomůže a rovněž Vám s aplikací čoček pomůže. Jestliže se rozhodnete čočky zkoušet sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček není možné uplatnit reklamaci. Pokud byste měla další otázky, napište nám, jsme Vám plně k dispozici. Pěkný den.
eva Zolotarová

Dobrý den, chtěla bych poradit ohledně asférických čoček. P oko -0,25 dioptrie, -0,50 cyl. 169 osa, L oko -0,25 dioptrie, -0,50 cylindr, 25 osa. Klasické čočky mi po přepočtu nevyhovovaly, (byly mi doporučeny čočky na obě oči v hodnotě -0,50 dioptrie) viděla jsem rozmazaně. Byly by pro mě vhodné asférické čočky? Děkuji a přeji Hezký den Eva

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Přepočet dioptrických hodnot je správný. Důvodem rozmazaného vidění může být i nevhodná velikost čoček. Ale je možné, že by Vám asférický design čoček mohl pomoci. Takto na dálku Vám to s jistotou však nedokážeme říci. Občas se stane, že je při odborné aplikaci nutné teoretický výpočet upravit tak, aby byla korekce zraku uživateli maximálně komfortní. Ze sortimentu čoček s asférickým designem bychom Vám doporučili kontaktní čočky z řady Proclear. Jestli upřednostňujete jednodenní čočky, doporučili bychom Vám Proclear 1 Day. Jestliže preferujete měsíční čočky, tak doporučujeme Proclear Compatibles Sphere. Z důvodu Vaší zkušenosti s korekcí Vám doporučujeme odbornou aplikaci těchto čoček. Na této mapě si můžete vyhledat očního specialistu ve Vašem okolí, který se společností CooperVision spolupracuje. Pakliže se rozhodnete čočky vyzkoušet sama a korekce zraku nebude dobrá, nebudete moct na čočky uplatnit reklamaci. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Pěkný den.
Markéta Nováková

Dobrý den Prosím vás jaké čočky zvolit když mám ? Na pravém -3,50 cylindr 0.25 a axis 35 Levé -4,25 cylindr 2.00 axis 100 DĚKUJI za odpověď

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Podle zápisu budete ke korekci zraku potřebovat na každé oko jiný typ čočky. Pro pravé oko budete potřebovat sférickou čočku s hodnotou dioptrie -3,25 a pro levé oko budete potřebovat torickou (astigmatickou) čočku, protože u tohoto oka je cylindrická hodnota vyšší. Protože jste však u cylindrické hodnoty levého oka neuvedla znaménko, napíšeme Vám obě možné varianty. Pokud máte v zápise u cylindrické hodnoty - nebo =, pak pro toto oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -4,00, cylindru -1,75 a osy 100°. Jestliže máte v zápise u cylindrické hodnoty +, pak pro toto oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -2,25, cylindru -1,75 a osy 10°. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Veronika Burešová

Dobrý den, prosim vas chtěla by jsem poradit. Mám brýle P - 1.5 cyl. - 0.5 osa 180° L - 1.25 cyl. - 0.5 osa 170°. Četla jsem že by byli vhodné asférické kontaktní čočky ale nevím který výrobce takový kontaktní čočky vyrabi. Chtěla bych měsíční. Děkuji za typ. Veronika

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Máte poměrně častou refrakční vadu - astigmatismus. Nicméně Vaše hodnoty jsou zatím příliš nízké a bude je potřeba přepočítat na sféru. Poté Vám ke korekci zraku postačí klasické sférické kontaktní čočky. Pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -1,75 a na levé oko čočku s hodnotou dioptrie -1,50. Některé sférické čočky mají tzv. asférický design, který umí pohled ještě více zostřit. Z našeho sortimentu Vám můžeme nabídnout kontaktní čočky Frequency 55 Aspheric, Biomedics 55 Evolution nebo Avaira Vitality. Pokud máte z nákupu kontaktních čoček obavy, zajděte za Vaším očním specialistou a nechte si kontaktní čočky odborně aplikovat. Je to investice, která se vyplatí. Pokud chcete vyzkoušet čočky sama, doporučujeme Vám vyzkoušet kontaktní čočky TopVue Monthly, které mají stabilní optickou korekci, která má podobné vlastnosti. Navíc u této značky funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám kontaktní čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete službu využít a nepřijdete tak o vloženou investici. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Karel

Dobrý den Mám velmi vysoké hodnoty astigmatismu a ještě jsem nenarazil na kontaktní čočky se kterými bych viděl. Můžete mi prosím pomoci, abych mohl také používat kontaktní čočky a abych hlavně přes ně trochu obstojně viděl. V brýlích mám L.O - 6 - 4 180°. P.O. - 7. - 5.5. 174°. Děkuji Vojkovič

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Pro vyšší hodnoty astigmatismu jsou určené torické kontaktní čočky s označením XR, které rozšiřují klasický dioptrický rozsah. Z našeho sortimentu Vám tedy můžeme nabídnout kontaktní čočky Biofinity XR Toric, Proclear Toric XR, FREQUENCY XCEL TORIC XR. Pro nákup kontaktních čoček se Vaše dioptrické hodnoty musí upravit. Pro levé oko bude hodnota dioptrie -5,50, cylindru -2,75 a osy 180° a pro pravé oko bude hodnota dioptrie -6,50, cylindru -3,75 a osy 170°. Protože se již jedná o obtížnější korekci zraku doporučujeme Vám aplikaci tohoto typu kontaktních u očního specialisty. Je možné, že bude třeba ještě upravit dioptrické hodnoty tak, aby Vám to bylo maximálně pohodlné. Současně Vám oční specialista ukáže, jak s čočkami manipulovat. Pokud se však rozhodnete nakoupit přes internet, nezapomeňte si ke kontaktním čočkám pořídit i roztok na čočky, neboť se ve všech třech případech jedná o měsíční kontaktní čočky. Pokud byste měl další otázky, napište nám. Prozatím Vám přejeme hezký den.
lenka

jakou i topvue asférické?

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Omlouváme se, že reagujeme se zpožděním. Bohužel, kontaktní čočky TopVue nedisponují asférickým designem. Pouze kontaktní čočky TopVue monthly disponují disponují stabilní optickou korekcí, které je dosaženo precizně vyváženou dioptrickou mohutností v celé optické zóně. Čočky díky tomu poskytují kvalitní vidění za všech světelných podmínek, což oceníte obzvláště při řízení vozidla za šera. Jedná se tedy o vlastnost, která má podobnou funkci. Hezký den.