Biofinity XR (3 čočky)

479 Kč
100% doporučuje
Poštovné i osobní odběr máte ZDARMA
Skladem
Kdy odešleme? Úterý 31.1. zvolte své parametry
Přidat 214 Kč
Přidejte si výhodně roztok:
Přidejte si výhodně roztok:
Roztok Gelone 360 ml
259 Kč
214 Kč
Poštovné i osobní odběr máte ZDARMA

Kontaktní čočky Biofinity XR

Biofinity XR jsou nové silikon-hydrogelové měsíční kontaktní čočky s asférickým designem přední plochy, které v sobě kombinují vysoký obsah vody a značnou propustnost kyslíku. Biofinity XR se od klasické verze Biofinity liší pouze rozsahem dioptrických hodnot - jsou dodávány ve vysokých plusových a minusových hodnotách.

Kontinuální nošení

Kontaktní čočky Biofinity XR jsou určeny k dennímu i kontinuálnímu způsobu nošení. V čočkách lze tedy příležitostně přespat nebo je nosit nepřetržitě (bez nutnosti vyjmutí) po dobu 30 dní a nocí. Nepřetržité nošení kontaktních čoček by však mělo být nejprve schváleno očním specialistou či očním lékařem, neboť nemusí být vhodným způsobem užívání čoček pro každého (závisí na míře slzivosti, složení slz, vrozené citlivosti očí).

Biofinity XR - smáčivé a očím příjemné čočky

Biofinity XR využívají technologii AQUAFORM, která kombinuje hydrogelovou složku materiálu se speciální silikonovým monomerem umožňujícím lepší propustnost kyslíku. Materiál čoček v sobě kombinuje hydrofilní (vodu přitahující) hydrogelovou složku a silikonovou (vodu odpuzující složku) takovým způsobem, že se podařilo se vytvořit přirozeně smáčivý materiál, v kterém jsou molekuly vody jsou rovnoměrně rozprostřeny a udržovány - povrch čoček je tak rovnoměrně smáčivý.
Přirozeně smáčivý povrch kontaktních čoček Biofinity XR umožňuje rovnoměrné rozložení slzného filmu po povrchu čočky, která je tímto způsobem přirozeně zvlhčována a nepůsobí v oku nepříjemné pocity.

Propracovaný design a povrchová úprava

Kontaktní čočky Biofinity XR poskytují nositelům vysoký stupeň komfortu, čehož je docíleno:

Speciální úpravou povrchu - povrch čoček Biofinity XR je neionogenní, což znamená, že neobsahuje elektricky nabité částice a je odolný vůči ukládání proteinových a lipidových usazenin.
Asférickou přední plochou, která zlepšuje optické vlastnosti čočky, obzvláště ostrost vidění za horších světelných podmínek, a umožňuje korekci nižšího stupně astigmatismu a presbyopie.
Zaoblenými okraji, které zvyšují komfort nošení a omezující vznik barvících se defektů v místě dotyku s okem.
Vícekřivkovou zadní plochou, která lépe rozkládá tlak na plochu oka.

Vlastnosti - Biofinity XR (3 čočky)

Výrobce: CooperVision
Zakřivení (BC): 8.60
Průměr (DIA): 14.00
Velikost balení: 3 čočky
Expirace: 12 měsíců a více
Propustnost kyslíku: 128 Dk/t
Vyměnit za: 30 dnů
Množství vody: 48%
Název produktu: Biofinity XR
Materiál: Comfilcon A
Dioptrie: od -20.00 do +15.00
UV filtr: Ne
Spaní s čočkami?: Ano
Zdravotnický prostředek: Ano

Komentáře (1)

Máte nějaké otázky nebo názor?
Anonymous

Dobrý den, manžel nosí čočky CooperVision Options Premier (+6,5 dioptrie, zakřivení 8,6, průměr 14). Nedaří se nám je sehnat. Přijde mi, že čočky Biofinity XR mají totožné vlastnosti? Jsou to nástupci Options Premier? Děkuji.

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Kontaktní čočky Biofinity XR rozšiřují běžný dioptrický rozsah čoček a plusové dioptrie začínají na hodnotě +8,50. Váš manžel bude potřebovat klasické kontaktní čočky Biofinity, které se s čočkami Options Premier shodují ve všech klíčových parametrech. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Pěkný den.