Platba kartou online s technologií 3D Secure

3D secure

Co je služba 3D Secure?

Technologie 3D Secure je pokroková forma ochrany karetních plateb v internetovém prostoru. Jedná se o nejvyšší možnou ochranu s vysokým stupněm kontroly identity majitele platební karty.

Dne 14. září 2019 vejde v účinnost evropská směrnice o platebních službách a její principy silného ověření klienta. Počínaje tímto dnem budou mít všichni zákazníci zabezpečené internetové platby nejvyšší formou ochrany.

Toto opatření je zavedeno na základě Nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2018/389, kterým se doplňuje směrnice Evropského parlamentu a Rady (EU) 2015/2366.

Jak platba s technologií 3D secure probíhá?

Poté, co vyplníte a potvrdíte platební údaje, přijde na řadu kontrola identity . Ta se ověřuje zadáním číselného kódu , který přijde formou sms na mobilní telefon přiřazený k dané platební kartě . Tímto krokem budete mít jistotu, že platbu provádíte vy a nikdo jiný.

Další možností prokázání identity je tzv. biometrická identifikace – např. otiskem prstu.

Jak zjistím, jestli už mám službu 3D Secure spuštěnou?

Služba 3D Secure již funguje a někteří klienti ji už aktivně využívají. Aktivaci služby si můžete ověřit na pobočce své banky nebo v internetovém bankovnictví. Jestliže jste do této chvíle službu nepoužili, bude nutná registrace 3D Secure služby u vaší banky (některé banky tuto službu již aktivují automaticky).

Komentáře

Máte nějaké otázky nebo názor?