1 Day Acuvue Moist for Astigmatism (30 čoček)

639 Kč
97% doporučuje
Poštovné i osobní odběr máte ZDARMA
Skladem
Kdy odešleme? Pondělí 4.3. zvolte své parametry
Poštovné i osobní odběr máte ZDARMA

1 Day Acuvue Moist for Astigmatism

1 Day Acuvue Moist for Astigmatism jsou k dispozici také v balení po 90 čočkách

Společnost Johnson and Johnson uvedla na trh jednodenní astigmatické čočky řady 1 Day Acuvue Moist s pokrokovým designem, osvědčenou technologií LACREON™ a nabídkou nejširší škály parametrů mezi dostupnými jednodenními torickými čočkami. Výrobce uvádí u 95% pacientů úspěšnost aplikace na první pokus.

Technologie LACREON™

1 Day Acuvue Moist for Astigmatism jsou vybaveny technologií LACREON™, která uzavírá zvlhčující složky, složením podobným přirozeným slzám, v materiálu čoček. Díky této technologii pomáhají udržovat oči vlhké, svěží a v pohodlí po celý den.

Technologie ASD

Jedinečný systém čtyř stabilizačních zón využívá přirozeného tlaku obou očních víček a udržuje kontaktní čočku na svém místě při každém mrknutí. To přispívá k udržení jasného a stálého vidění v průběhu celého dne. Tato technologie umožňuje rychlé usazení čočky a snadno předvídatelnou orientaci čočky na oku.

Kontaktní čočky 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism Vám kromě vysokého pohodlí poskytnou také ochranu očí proti záření UVA a UVB - nejvyšší UV ochranu mezi dostupnými jednodenními torickými čočkami - výrobce uvádí 85% ochranu proti UVA záření a až 99% ochranu proti UVB záření. Indikátor rub-líc vám při pohledu na čočku z profilu napoví, zda je čočka připravená k nasazení na oko.

Vlastnosti - 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism (30 čoček)

Výrobce: Johnson and Johnson
Průměr (DIA): 14.50
Zakřivení (BC): 8.50
Velikost balení: 30 čoček
Vyměnit za: 1 den
Název produktu: 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism
Expirace: 12 měsíců a více
Propustnost kyslíku: 23,7 Dk/t
Množství vody: 58%
Materiál: Etafilcon A
Cylindr: od -0.75 do -2.25
Dioptrie: od -9.00 do +4.00
Spaní s čočkami?: Ne
UV filtr: Ano
Zdravotnický prostředek: Ano

Péče o Vaše oči

Komentáře (17)

Máte nějaké otázky nebo názor?
Lenka

Dobrý den, kluk používá 14 denní čočky Acuvue Oasys for Astigmatism dioptrie -7.5, cylindr -1,75 a osa 150 Potřebovala bych jednodenní, ale v této ose nejsou, jaké mám tedy objednat? Děkuji za odpověď Lenka K.

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. V této dioptrické kombinaci se tyto jednodenní čočky nevyrábějí. Jsou dostupné pouze s dioptrií -7,50, cylindrem -1,75 a osou 160°. Takto na dálku Vám, bohužel, nejsme schopni říci, jestli Vám rozdíl 10° u osy nebude vadit, protože je každý uživatel ke změnám jinak vnímavý. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Zuzana

Dobrý den, prosím o radu jaké parametry čoček vybrat. Poslední předpis na brýle má následující hodnoty: pravé oko sph = 2.75, cyl = 0.25, osa 145°, levé oko sph = 2.0, cyl = 1.0, osa 40°. Dříve mi oční lékařka doporučovala standardní čočky, ale nebyla jsem příliš spokojená, aktuálně bych občas potřebovala jednodenní čočky používat. Moc děkuji za radu! Zuzana

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Máte poměrně častou refrakční vadu - astigmatismus. Na pravém oku je však hodnota cylindru příliš nízká a ke korekci zraku bude stačit klasická sférická čočka. Pro levé oko, kde je hodnota cylindru vyšší, budete potřebovat astigmatickou (torickou) čočku. Pro každé oko tedy budete potřebovat jiný typ kontaktních čoček. Pro pravé oko bychom Vám doporučili sférickou variantu těchto čoček 1 Day Acuvue Moist s hodnotou dioptrie -2,75. Pro levé oko pak tuto torickou variantu 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism s hodnotou dioptrie -2,0, cylindru -0,75 a osy 40°. Před prvním nákupem čoček na internetu však doporučujeme navštívit očního specialistu, který s Vámi čočky vybere a odborně je aplikuje. Pokud si čočky objednáte přeci jen sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodně vybrané čočky nebo jejich parametry nelze uplatnit reklamaci. Budete-li mít další otázky, jsme Vám k dispozici. Přejeme Vám krásný den.
Hana K.

Dobrý den, dříve jsem používala čočky Acuvue oasys for Astigmatism, které byly 14denni, nyní bych využila spíše jednodenní,byly by tyto vhodné? Aktuální předpis na brýle mám PR.o.sf -2.0 cylindr -2.5 osa 90, L.o. sf -2.5 cylindr -0.75 a osa 65, poradíte jaké parametry zvolit? Předem děkuji Hana K.

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Vaše předchozí čočky jsou ze silikon-hydrogelového materiálu, zatímco tyto čočky jsou hydrogelové. Je možné, že Vám materiál čoček nemusí úplně vyhovovat. Každopádně se čočky 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism těší mezi uživateli velké oblibě. Bohužel Vám takto na dálku nejsme schopni sdělit, jak Vaše oči rozdílný materiál přijmou. Z hlediska materiálu by Vám lépe vyhovovaly čočky Acuvue Oasys 1-Day with HydraLuxe for Astigmatism, které jsou z naprosto totožného materiálu jako Acuvue Oasys. Velikostní parametry se nepatrně liší, ale vše je stále v mezích povolených mezních odchylek. Dále je nutné upravit brýlové dioptrické parametry pro nákup kontaktních čoček. Pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -2,00, cylindru -2,25 a osy 90°. A pro levé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -2,50, cylindru -0,75 a osy 70°. Správně by Vám však měl čočky vždy aplikovat oční specialista. Hezký den.
Jana Hrdinová

Dobrý den, mohu poprosit o radu? Dcera má na pravé oko dioptrie 0,75, cylindr 0,75 a osa 115°C, na levé oko dioptrie 1,0, cylindr 0,75 a osa 70°C, jaké máme zvolit čočky... Předem děkuji

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Abychom Vám byli schopni poradit, potřebovali bychom od Vás doplnit zápis o všechna znaménka (+, - a =). Prosím, napište nám ještě jednou dioptrický zápis včetně všech náležitostí, rádi Vám poté parametry upravíme pro nákup kontaktních čoček. Prozatím Vám přejme hezký den.

Michaela Brejchová

Dobrý den, prosím o radu, mám hodnoty práve oko dioptrie 0,00, cylindr = 1,5, osa 165°. Levé oko dioptrie = 0,25, cylindr =1,5, osa 25°. Jaké kontaktní čočky budou vhodné. Děkuji Brejchová.

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Dle Vašeho dioptrického zápisu máte astigmatismus, takže tento typ čoček by Vám mohl sednout. Brýlové dioptrické hodnoty však bude nutné pro nákup kontaktních čoček upravit. Pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie +0,00, cylindru -1,25 a osy 170°. Pro levé oko pak budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -0,25, cylindru -1,25 a osy 30°. Správně byste měla mít čočky před nákupem na internetu odborně aplikované. Pokud se tedy rozhodnete koupit čočky sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček nelze uplatnit reklamaci. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit. Hezký den.

Petra

Dobrý den, jaké čočky byste mi prosím doporučili? Právě oko -1, 5 dioptrie, cylindr -1. 0 osa 15°. Momentálně mám čočky -1, 5 -0, 75x10 bc 8.8 DIA 14.4 a bolí mě z nich strašně oko. Levé je OK. Moc děkuji

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Přepočet Vašich dioptrických hodnot je správný. Jestliže ty samé čočky Vaše levé oko snáší naprosto v pořádku, pak můžete mít s pravým okem nějaký zdravotní problém. Z tohoto důvodu bychom Vám doporučovali objednat se na kontrolu k očnímu lékaři a situaci s ním konzultovat. Takto na dálku pro Vás, bohužel, nic udělat nemůžeme. Děkujeme za pochopení. Hezký den.

Ladislav Kutik

Dobrý den, dříve jsem měl na čočkách osu pravé 110° a levé 80°. Dle očařky bylo pravé oko chybně změřeno. Nyní mám na brýlovém předpisu osy p 95° a l 85° Mám tedy u pravého oka volit 90° nebo spíše 100°? Děkuji

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Hodnotu osy můžete zvolit 90° i 100°. Běžně zaokrouhlujeme dle matematických pravidel, ale v případě jednotky 5 lze osu upravit oběma směry. Pokud byste měl další otázky, napište nám, rádi Vám odpovíme. Hezký den.

Veronika Bobková

Dobrý den, mám u sebe pouze dva roky starý předpis na brýle do dálky, které mám teď na očích, ale potřebovala bych si objednat čočky, nejlépe jednodenní na nošení k bazénu. Hodnoty jsou: DP: sféra -4,50 cyl -1,00 osa 150° a DL: sféra -4,75 cyl -1,00 osa 170°. Trpím tedy astigmatismem, ale zdá se mi, že bych potřebovala brýle i čočky o minimálně 0,25 dioptrie zvýšit. Na minulé prohlídce to optička zmínila, ale říkala že to prozatím necháme tak. Teď už ale opravdu mžourám a další prohlídku mám až v září. Jaké parametry bych si tedy měla objednat na torické čočky? Děkuji za odpověď a přeji hezký den :-)

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Vaše stávající dioptrické hodnoty se pro nákup kontaktních čoček musí upravit. Pro pravé oko se hodnota dioptrie upraví na -4,25, cylindru -0,75 a osy na 150°. Pro levé oko se pak upraví hodnota dioptrie na -4,50, cylindru -0,75 a osy na 170°. My Vám, bohužel, takto na dálku dioptrické hodnoty upravit nemůžeme. To může udělat jen oční specialista či oftalmolog, a to na základě očního vyšetření. Pakliže cítíte, že se Váš zrak změnil, doporučujeme Vám navštívit Vašeho očního lékaře či kamennou optiku, kde Vám zrak přeměří. Hezký den.

Tadeáš

Dobrý den, můj přepis vypadá následovně: V OD 0.6 s cor. -1.75cyl ax 180st 1.0 OS 0.7 s cor. -1.25cyl ax 180st 1.0 NOT OD 21 OS 19 AR OD -0.5 -2.25 7 OS -0.5 -1.5 3 Mohl bych poprosit o radu, jaké čočky vybrat ? Případně Jaké parametry u čoček navolit (dioptrie, cylindr, osa..). Předem děkuji za odpověď.

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Máte astigmatismus, který korigují i tyto kontaktní čočky. Pro nákup kontaktních čoček budete pro pravé oko potřebovat kontaktní čočky s hodnotou dioptrie 0,00, cylindru -1,75 a osy 180°. Pro levé oko pak budete potřebovat kontaktní čočky s hodnotou dioptrie 0,00, cylindru -1,25 a osy 180°. Jestliže s kontaktními čočkami začínáte, pak Vás musíme upozornit, že korekce astigmatismu bývá v začátcích obtížnější na zvyk. Nejvhodnější by bylo, abyste nejprve navštívil očního specialistu či kontaktologa, který Vám čočky odborně aplikuje. Poté budete mít jistotu, že Vám čočky vyhovují a následné nákupy na internetu se pro Vás nestanou nevhodnou investicí. Pokud byste měl další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Lucie Zemanová

Moc děkuji za skvělou radu!

Odpověď info@cocky-online.cz

Rádi jsme Vám pomohli. Hezký den.

Monika Fremuntová

Dobrý den, ráda bych u Vás objednala čočky, ale nejsem si jistá správným zadáním, prosím můžete mi poradit jak správně zadat parametry, když mi od doktora přišly tyto údaje? 1 day Acuvue moist for astigmatism 8,5 OP sph -4,75/cyl -1,25/ax 10 OL sph -4,75/cyl -0,75/ax 180 Moc děkuji Monika Fremuntová

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Jestliže jsou Vámi uvedené hodnoty pro předpis na brýle, pak se hodnoty pro nákup kontaktních čoček musí upravit. Pro pravé oko byste potřebovala čočky s hodnotou dioptrie -4,50, cylindru -0,75 a osy 10°. Pro levé oko byste pak potřebovala čočky s hodnotou dioptrie -4,50, cylindru -0,75 a osy 180°. Pokud byste měla další otázky, napište nám. Hezký den.

Lucie Zemanová

Dobrý den, chtěla bych si koupit torické jednodenní čočky, ale nevím, v jakých hodnotách. Brýlové údaje mám: PO dioprtie -1,5, cylindr -0,5, osa 85 LO dioptrie -1,5, cylindr -1,0, osa 80 Mohli byste mi prosím napsat v jakých hodnotách bych si měla objednat čočky. Jsem ještě ke všemu alergik a astmatik s citlivýma očima. Můžu poprosit o doporučení výrobku? Moc děkuji! Zemanová

Odpověď info@cocky-online.cz
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Opravdu máte astigmatismus, avšak na pravém oku máte hodnoty cylindru příliš nízké, a proto je nutný přepočet na sféru. Po přepočtu budete potřebovat na pravé oko klasické sférické čočky 1 Day Acuvue Moist s hodnotou dioptrie -1,75. Pro levé oko už budete potřebovat tyto torické čočky 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism s hodnotou dioptrie -1,50, cylindru -0,75 a osy 80°. Tento typ čoček jste vybrala velmi dobře. Alergikům se obecně doporučují jednodenní hydrogelové kontaktní čočky, protože oči alergiků více slzí. Sekrece lipidových složek je do slzného filmu mnohem vyšší. V období, kdy máte alergii nejsilnější je vhodné používat ještě oční kapky, které zklidní podrážděné oči a současně fungují jako proplach slzného filmu od pilu, nečistot a výše zmíněných lipidových složek. Z našeho sortimentu bychom Vám doporučili oční kapky Hylo dual, které jsou cílené právě na alergiky s citlivýma očima. Použití s kontaktními čočkami je samozřejmostí. Hezký den.
Dana Suchopárková

Děkuji za odpověď. DS

Dana Suchopárková

Dobrý den , chtěla bych se zeptat, oční lékařka mi teď naměřila vyšší cylindry než mám v kontaktních čočkách, naměřeno diopt. -5,5 a cylindr. -2,5 doteď jsem měla čočky dioptr. -5.5 a cylindr -1,75 je vhodné to zvýšit, alespoň na max.hodnotu cylindru -2.25? Děkuji za odpověď. DS

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme za otázku. Pokud jsou údaje od oční lékařky naměřené pro kontaktní čočky, měla byste vycházet ze zápisu lékařky. Pokud se jedná o brýlové hodnoty, pak se pro kontaktní čočky údaje změní. Dle přepočtové tabulky by byla dioptrie -5,25 a cylindr -2,25. Pokud máte možnost vyzkoušet si u svého očního specialisty čočky s nově naměřenými hodnotami, využijte toho. Pokud pro Vás můžeme udělat cokoli dalšího, napište. Hezký den.

Jitka

Dobrý den, pro dioptrie -6,5 a cylindr -0,75 není možné zvolit osu mezi 120 a 150° (potřebuji 120° a vím, že se v této hodnotě vyráběly, mám je doma). Co se stalo? Přestaly se snad tyto hodnoty vyrábět nebo se jedná pouze o chybu? Děkuji za odpověď

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Výrobce nám tuto kombinaci parametrů již nedodává. Díky za pochopení. Přejeme hezký den.

jarka urbanova

Perfektní. Děkuji, jdu tedy objednat. Hezký den. J.U.

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, není vůbec za co. Je nám potěšením poradit Vám! Budeme rádi, když nám napíšete, jak jste byla s nákupem i samotnými čočkami spokojena. Přejeme Vám hezký den.

jarka urbanova

Dobrý den, omlouvám se, ale abych opravdu objednala správně typ čoček. Od kontaktologa máme naměřeno takto: pravé oko zak. 8,6, sph -2,5, cyl -0,75, A80 levé oko zak. 8,6, sph -2, cyl. -0,75, A60. Jsou tedy tyto vhodné ? Chápu správně že označení A je osa ? Děkuji. J.U

Odpověď info@cocky-online.cz

Dobrý den, děkujeme za Vaší otázku. Parametry si samozřejmě zvolíte podle hodnot, které Vám sdělil specialista po měření. Pohodlí při nošení závisí ale především na materiálu a zda jsou čočky vhodné pro konkrétní oči poznáte až po nasazení a vyzkoušení. Teoreticky by Vám čočky vyhovovat měly. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme hezký dem.